Євген Устименко
    Євген Устименко
    5516

    Євген Устименко

    Устименко Євген Вікторович: заступник керівника Полтавської обласної прокуратури

    Євген Устименко - Фото 1

    Устименко Євген Вікторович — кар'єрою зобов'язаний мамі-судді та подрузі дружини — Ірині Венедіктовій

    1. Біографія
    2. Освіта
    3. Сім’я
    4. Кар’єра
    5. Компромат
    6. Декларація

    Біографія

    Євген Вікторович Устименко народився в 1981 році в місті Харків, Україна.

    Освіта

    Євген закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого.

    Сім’я

    Мати Устименко — Валентина Євгенівна, суддя. З 2014 року членкиня Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голова Ради суддів Харківської області.

    Дружину прокурора звуть Олена. Вона завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н.Каразіна, кандидатка юридичних наук. Також Олена фізична особа підприємець (діяльність у сфері права).

    Кар'єра

    Після закінчення юридичної академії Устименко став співробітником органів прокуратури. Євген працював в обласному управлінні Харківщини, Головній військовій прокуратурі, Генеральній прокуратурі України та Офісі Генерального прокурора. 

    Устименко був радником директора Державного бюро розслідування і Генерального прокурора, в той час, коли ними керувала Ірина Венедіктова.

    21 травня 2021 року його призначено заступником керівника Полтавської обласної прокуратури.

    Компромат

    Журналіст Кирило Сазонов у блозі "Цензор нет" звернув увагу на "досягнення" Устименко під час роботи у військовій прокуратурі.

    Так, Євген виступав на стороні звинувачення у справі вбивства адвоката Юрія Грабовського. Колеги загиблого адвоката вважали, що прокуратура намагалася приховати мотиви вбивства, а сам Устименко робив все, щоб розвалити справу.

    Крім того, прокурор у своїй роботі нехтував нормами закону, влаштовуючи обшук в адвоката Сергія Титаренка, не повідомивши про це столичну раду адвокатів.

    Засоби масової інформації повідомляли, що особливими досягненнями на прокурорській ниві Євген похвалитися не міг. Зате його дружина була в дружніх стосунках з Іриною Венедіктовою. Після її сходження на політичний Олімп, різко пішла в гору й кар'єра Євгена.

    Коли Венедіктова обіймала посаду очільниці офісу Генерального прокурора Устименко під час зустрічей зі своїми знайомими активно хвалився особливою наближеністю до неї.

    За словами Устименка, Венедіктова поклала на нього обов'язки проводити переговори із зацікавленими особами щодо закриття (зупинки) за матеріальну винагороду будь-яких кримінальних проваджень, а також лобіювати призначення зацікавлених осіб на керівництві.

    Також у пресі писали, що дружина Євгена взяла іпотеку в Альфа-Банку, на придбання нежитлових приміщень площею 410 "квадратів" у центрі Харкова. Однак виплачувати кредит вона не поспішала. Коли банк звернувся до суду, в справу вступив Євген і його мама. 

    Вони домоглися того, щоб позов не був задоволений, а Олена і надалі незаконно користувалася нерухомістю, отримуючи з неї дохід. Банк оцінив збитки від неповерненого кредиту на суму в один мільйон доларів.

    Цікавий і той факт яким чином Олена Устименко зайнялася бізнесом у сфері оренди нерухомості. Євген у 2016 році для стартового капіталу взяв у мами 655 тисяч, а згодом додав до них ще три з половиною мільйони гривень. Звідки у прокурора і його мами-судді такі гроші, залишилося загадкою.

    Декларація

    У 2019 році Євген володів земельною ділянкою площею майже тисячі квадратних метрів, житловим будинком площею понад 160 квадратних метрів, а також гаражем і нежитловим приміщенням площею майже 70 квадратів у Харкові. 

    Дружині Олені належало дві земельні ділянки в Харківській області площею 50 гектарів. Пересувалася вона відразу на двох автомобілях Lexus NX і Mercedes-Benz ML. 

    Євген також мав право користуватися Харківською квартирою (112 кв.м), яка належала його матері. Олена користувалася двома нежитловими приміщеннями, загальною площею понад 500 квадратних метрів. Офіційно ними володіла третя особа — бізнесмен Андрій Швецов. У столиці прокурор проживав у квартирі, яка належала Київському національному університету імені Тараса Шевченка.

    У 2019 році Устименко заробив 900 тисяч гривень. Підприємницька діяльність його дружини тоді принесла родині 1,3 мільйона гривень. Зарплата Олени в ХНУ імені Каразіна склала 152 тисячі.

    Про поточні декларації прокурора даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

    Згадки про персону