Ігнат Братінов
  • Дата народження
    6 вересня 1958
  • Країна
    Україна
Ігнат Братінов
1767

Ігнат Братінов

Братінов Ігнат Васильович: депутат Одеської обласної ради, чиї агропідприємства потрапили у список небажаних серед трейдерів

Ігнат Братінов - Фото 1

Братінов Ігнат Васильович — ЗМІ звинувачують його у земельному рейдерстві, а також у тому, що він відмив мільйони бюджетних гривень на реконструкції очисної станції.

  1. Біографія 
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат 
  6. Декларація

Біографія

Братінов Ігнат Васильович народився 6 вересня 1958 року. Проживає депутат у селі Надеждівка Арцизького району Одеської області.

Освіта

Ігнат має диплом про вищу освіту.

Сім’я

Одеський депутат одружений. Дружину звуть Людмила. Вона займається підприємницькою діяльністю. Людмилі належить частка у статутному капіталі фермерського господарства "Кулевча" (28,57%) та ТОВ "Шампань України" (17,84%).

У Братінових є син Василь, який теж має частку у сімейному бізнесі. Також він є депутатом Арцизької районної ради в Одеській області.

Кар'єра

Ігнат керує підприємством "Шампань України". Братінов — виконавчий директор фермерських господарств "Кулевча" та Агрохолдинг 2007".

Ігнат Братінов - Фото 2

Ігнатові належить частки в статутних капіталах наступних фірм:

  • ФГ "Кулевча" (42,86%) — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;
  • ТОВ "Шампань України" (57,42%) — вирощування зернових і технічних культур;
  • ТОВ "Кулсервіс" (61%) — забір, очищення та подача води;
  • ТОВ "Агрофірма" Дністровська "(35%) — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

У 2006 році він балотувався до Верховної Ради за списком "Народного блоку Володимира Литвина". Однак його 163-й номер став непрохідним. Ігнат був помічником народного депутата V скликання Верховної Ради, представника соцпартії Леоніда Мордовця. Свої обов'язки Братінов виконував на громадських засадах.

У 2010 році Ігнат був обраний до Одеської облради від "Народної партії". Він балотувався по 18-му округу (Арцизький район). Братінов був членом однойменної партії та входив до складу постійної комісії з питань АПК, а також депутатських груп "Бессарабія" та "Аграрна група".

Ігнат Братінов - Фото 3

Через п'ять років Братінов знову зайняв крісло в Одеській облраді. Цього разу Ігнат балотувався від партії "Наш край". Депутат увійшов до складу постійної комісії з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою. У 2020 році депутат покинув фракцію "Наш край".

Ігнат Братінов є членом благодійної організації "Поле надії".

Компромат

Депутата Одеської обласної ради та його сім'ю представники преси звинувачують у тому, що вони неодноразово займалися рейдерством.

Так, журналісти відзначають, що в Арцизькому районі Одещини є агрофірма "Дністровська", яку "незаконно зареєстрували на себе Ігнат та Василь Братінови, а також Петя Бірбінюк".

Ігнат Братінов - Фото 4

Як повідомляють ЗМІ, "місцеві жителі тоді масово скаржилися і нарікали на таку вакханалію, але їх мало хто почув". На думку журналістів, причиною стало те, що "це були представники влади різних рівнів, тобто їм є чим аргументувати, є на кого натиснути і т.д." Братінови є депутатами, а Бірбінюк — входить до складу виконкому міської ради Арцизьку.

За даними представників преси, проблеми у агрофірмі почалися тоді, коли "з легкої руки" нардепа Антона Кіссе "сімейству Братінових і Бірбіняку дісталися в подарунок 60% акцій "Дністровської".

Братінови виявилися замішані й у скандал з великим світовим трейдером. У 2018 році фермерське господарство "Кулевча", яке належить родині депутата облради, уклало договір підприємством з іноземними інвестиціями "Гленкор Агрікалчер Україна". Господарство Ігната зобов'язувалося поставити ріпак у кількості 1000 тонн. За це "Гленкор" повинен був заплатити 13,5 мільйона.

Ігнат Братінов - Фото 5

Коли 80% (10,7 млн ​​грн) від суми було сплачено, стало відомо, що якимось дивним чином у договорі "виявилися реквізити не того підприємства, гроші були переведені на рахунок зовсім іншої особи, яка згодом розчинилися".

Після цього ФГ "Кулевча" звернулося до Господарського суду із заявою про накладення арешту на ріпак у кількості 1000 тонн, який був поставлений "Гленкору". Позов був задоволений.

Як зазначають ЗМІ, "таким чином у сімейки опинились і гроші, і товар". Але справа виявилася досить резонансною. У підсумку "всі підприємства Братінових через даний інцидент знаходяться у чорному списку серед зернотрейдерів".

Ігнат Братінов - Фото 6

Місцеві засоби масової інформації повідомляють і те, що сімейство Братінових розгойдують ситуацію навколо агропідприємства "Єнікіой", яке знаходиться у селі Новоселівка Кілійського району. Син депутата облради "Василь Братінов зачастив у село Новоселівка, намагаючись переманити людей на свою сторону, посіяти між ними недовіру і, як результат, захопити агрофірму "Єнікіой".

Відзначилися Ігнат та Василь також у селі Садове Арцизького району. Тут за словами журналістів спершу родина Братінових "красиво розповідала людям про світле майбутнє".

Потім вони "звільнили керівний склад агрофірми, який складався переважно з місцевих, та поставили на їх місця своїх привезених людей, а також значно скоротили робочі місця на підприємстві".

Крім того, дрібні фермери позбавляються у селі своїх земель. "Братінови розорали луки та пасовища у Садовому та правдами-неправдами відбирають землі у дрібних фермерів".

Але депутат Одеської облради відзначився у ЗМІ не тільки одним земельним рейдерством. Також Братінов оскандалився відмиванням мільйонів, пов'язаних з реконструкцією очисної станції у селі Надеждівка.

Ігнат Братінов - Фото 7

За даними преси у селі з населенням у пів тисячі людей "немає взагалі каналізації як такої". Зате в очисній станції потребує компанія депутата "Шампань України", яка розташована поблизу.

Якщо у 2009 році на ремонт було виділено 400 тисяч, то у 2016 році потрібен був уже один мільйон. Потім в наступні два роки на станцію з місцевої казни було виділено в загальній сумі ще 2,8 мільйона гривень.

Крім того, в декларації за 2018 рік Братінов не вказав "вартість нерухомості, права на яку набуті в поточному році".

Ігнат Братінов - Фото 8

Декларація

У березні 2019 року Ігнат Братінов опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Одеський обранець володіє п'ятьма земельними ділянками (загальна площа — 10,6 га): чотири у селі Надеждівка та одна в селі Кулевча, а також двома житловими будинками у Надеждівці (189,5 кв.м.) та Кулевча (135,7 кв.м.).

Людмилі Братіновой належить квартира в Одесі (54 кв.м.) та дві земельні ділянки у Надеждівці (3,4 га) та Кулевча (4 га). Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Ігната та Людмили Братінових немає.

За 2018 рік сукупний дохід одеського депутата склав 248,9 тисячі гривень. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 15,7 мільйона гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) депутат Одеської обласної ради в декларації не відобразив.

Згадки про персону