Ігор Бриченко: депутат-латифундист, який годує виборців простроченими продуктами
Ігор Бриченко в парламенті то переплутає законопроекти, то кнопкодавить, то забуде вказати в декларації бізнес дружини. Політик голосував за цензуру в Україні і вимагав скасувати кримінальне покарання за незаконне збагачення. Бриченко просить грошей на оренду житла в Києві, в той час, як у його дружини цілих дві квартири на Київщині. Своїх же виборців він годує простроченими продуктами.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Ігор Віталійович Бриченко народився 7 липня 1970 року у селі Новопетрівка Миколаївської області.
Освіта
Ігор Бриченко має тільки середню професійну освіту. Після закінчення сільської школи він навчався на тракториста в професійно-технічному училищі містечка Снігурівка на Миколаївщині.
Сім'я
Дружину народного депутата звуть Світлана. Їй з 2012 року належать три компанії. Фірма "Агросвіт" вирощує зернові культури, бобові культури та насіння олійних культур.
Компанія "Автосвіт" займається пасажирськими перевезеннями, а "Всесвіт" - оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин.
У подружжя Бриченко троє дітей. У 1991 році народився син Кирило. Вищу освіту здобув в Приазовському державному технічному університеті в Маріуполі. Працює на заводі "Азовсталь".
У 1995 році народилася дочка Христина. Навчалася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а також в університеті "Святих Кирила і Мефодія" в місті Велико-Тирново (Болгарія).
У 2005 році у Ігоря та Світлани народився син Назар.
Крім своїх дітей Ігор Бриченко був опікуном сусідського хлопчика-сироти Олега Завгороднього. Зараз Олег сержант батальйону спецназу Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, брав участь в антитерористичній операції на Донбасі.
Кар'єра
З 1988 року протягом восьми років Ігор Бриченко служив в армії. Місцем служби була Німеччина.
Після демобілізації він повернувся в рідне село і зайнявся овочівництвом. У 1995 році Бриченко отримав посаду директора філії підприємства «Агросвіт». Через два роки він став його власником.
У 2010 році Ігор Бриченко зайнявся політикою. У цьому році він став депутатом Миколаївської обласної ради від ВО "Батьківщина". Балотувався від тридцять восьмого одномандатного округу з центром в Снігурівському районі.
Через два роки він став народним депутатом. Набравши сорок два відсотки голосів виборців, Ігор Бриченко переміг на сто тридцятому одномандатному виборчому окрузі. У сьомому скликанні Верховної Ради миколаївський парламентарій входив до складу комітету аграрної політики та земельних відносин.
8 вересня 2014 року Бриченко став членом партії Народний фронт. З цією політичною силою він пішов на позачергові вибори під номером сорок сім. У парламенті народний депутат знову став членом комітету аграрної політики та земельних відносин.
З листопада 2014 року Ігор Бриченко відвідав дев'яносто один відсоток засідань в парламенті і дев'яносто два відсотки - в комітеті.
Політик зробив двадцять вісім депутатських запитів, взяв участь у створенні дев'яносто п'яти законопроектів і виступив в стінах Верховної Ради десять разів.
Компромат
В кінці 2013 року Ігор Бриченко став автором пропозицій щодо внесення поправок до Податкового кодексу. Згідно з ними громадяни, які мають дозвіл на проживання за кордоном визнаються нерезидентами України. Таким чином ця норма позбавляла б права Віталія Кличка балотуватися в Президенти.
Спочатку парламентарій заявив, що підтримує законопроект №2045, а потім почав відхрещуватися від своїх слів. Він заявив, що просто переплутав законопроекти зі схожими номерами №2045 і №2054.
Ігор Бриченко неодноразово порушував закон і голосував за інших народних депутатів. В період з грудня 2014 по листопад 2018 року на його рахунку більш десяти разів кнопкодавства.
Парламентарій в декларації за 2014 рік "забув" вказати бізнес своєї дружини. Світлана володіє компаніями, які раніше належали Ігорю - "Агросвіт", "Автосвіт" і "Всесвіт". Пізніше народний обранець виправився і фірми дружини почали відображатися в його декларації.
Миколаївський парламентарій керує благодійним фондом "Крок з турботою". У 2016 році фонд роздавав безкоштовно жителям Снігурівка продукти харчування. Однак, з'ясувалося, що термін їхньої придатності минув ще в 2010 році. До того ж дати були затерті.
Народним обранцям, які не мають нерухомості у Києві за законом виділяється з державного бюджету по двадцять тисяч щомісяця на оренду житла в столиці. У Ігоря Бриченко миколаївська прописка і тому він має право на таку компенсацію. Однак у його дружини в селі Гатне Київської області є цілих дві квартири.
Ігор Бриченко став одним з п'ятдесяти дев'яти народних депутатів, які подали до Конституційного суду скаргу з вимогою скасувати кримінальне покарання за незаконне збагачення.
Феміда підтримала парламентаріїв виявивши, що положення статті не відповідає принципам верховенства права і презумпції невинності. З цієї причини Конституційний суд визнав статтю неконституційною.
Декларації
Згідно з електронною декларацією, Ігор Бриченко має п'ять земельних ділянок. Всі вони знаходяться в рідному селі народного депутата - Новопетрівці. Загальна площа земель - понад двадцять три гектари. У дружини політика там же є ще три ділянки, площею у вісім з половиною гектар.
У Новопетрівці у народного обранця також є житловий будинок у двісті п'ятнадцять квадратних метрів і квартира - у сорок один "квадрат".
У Світлани Бриченко у власності дві квартири в селі Гатне Київської області і півквартири в місті Снігурівці. На неї записано будівлю їдальні в триста вісімдесят два квадратних метри.
У подружжя Бриченко по одному автомобілю. Ігор пересувається на Skoda Superb Ambition, яку він придбав у 2008 році за двісті двадцять сім тисяч. У його дружини - Volkswagen Caddy 2012 року випуску. За стільки Світлана купила машину, її чоловік у своїй декларації не вказав.
Зарплата політика за рік склала двісті сорок сім тисяч гривень. Сорок тисяч він отримав за здачу майна в оренду. Сім з половиною тисяч Бриченко отримав в якості страхових виплат.
Однак головним годувальником у сім'ї є дружина. Повернення безвідсоткової поворотної фінансової допомоги склало чотириста тридцять три тисячі. Дохід від підприємницької діяльності приніс їй - сто двадцять чотири тисячі. Зарплата в "Агросвіті" - шістдесят дві тисячі, а дохід від оренди майна склав тринадцять тисяч.
Банківського рахунку у народного обранця немає. Готівковими коштами він задекларував сто вісімдесят п'ять тисяч доларів. Грошових активів у Світлани Бриченко немає. Зате вона позичила фірмі "Агросвіт" більше мільйона гривень.