Ігор Дятлов
Ігор Дятлов
2656

Ігор Дятлов

Дятлов Ігор Сергійович: депутат Миколаївської міської ради, криптоолігарх, у якого виявили зв'язки з кримінальним світом

Ігор Дятлов - Фото 1

Дятлов Ігор Сергійович - наймолодший голова облради в історії України з сумнівними зв'язками.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Ігор Сергійович Дятлов народився 12 вересня 1981 року у місті Миколаїв.

Освіта

Атестат зрілості Ігор отримав у гуманітарній гімназії № 2. Дятлов навчався в академії державного управління при Президентові України та Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова, де став дипломованим менеджером ЗЕД.

Ігор Дятлов - Фото 2

Ігор заочно проходить навчання в аспірантурі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за спеціальністю "Управління проєктами та програмами".

Сім’я

Мати політика - Надія Дмитрівна - пенсіонер, раніше була інженером-конструктором СПКБ суднобудівного заводу імені 61 комунара. Батько - Сергій Геннадійович - підприємець, депутат міської ради Миколаєва.

Ігор одружений. Дружину звуть Олеся (дівоче прізвище Лапюк). Вона є власницею миколаївського готелю "Інгул". Олеся має частку (35%) у статутному фонді "Торгової компанії" Базис" (оптова торгівля деревиною та будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням).

У Дятлова двоє дітей: Володимир і Марія.

Кар'єра

З 2006 по 2009 рік Ігор був керуючим у корпорації "Єврокапітал". У 2008 році він став заступником президента у ВАТ "Зелений Гай" (основний вид діяльності - вирощування зерняткових і кісточкових плодів). Також він значиться засновником ТОВ "Альянс" та ТОВ "Білоусівка". Дятлов очолює благодійний фонд "Довіра Миколаєва".

З 2006 року Ігор займається суспільно-політичною діяльністю. Тоді він став у перший раз депутатом обласної ради. Через два роки Дятлов очолив фракцію Партії регіонів.

Ігор Дятлов - Фото 3

У 2010 році він повторно обрався до облради. У тому ж році під час виборів голови обласної ради кандидатуру Дятлова підтримала більшість депутатів. У віці 28 років він став наймолодшим керівником обласної ради за всю історію України.

На посаді очільника Миколаївської облради Ігор залишався до лютого 2014 року. Через півтора року Дятлов став депутатом міської ради Миколаєва від партії "Опозиційний блок". Ігор очолює однойменну фракцію.

У 2015 році він балотувався на посаду міського голови. За Дятлова віддали свої голоси 43% миколаївських виборців. За результатами виборів він поступився Олександру Сенкевичу 11%.

Ігор Дятлов - Фото 4

У міській раді Ігор є членом постійної комісії з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики.

Дятлов чотири рази невдало балотувався до Верховної Ради. У 2007 і 2012 році він йшов на вибори у списку Партії регіонів, у 2014 - "Опозиційного блоку".

У 2019 році Ігор взяв участь у парламентських виборах як самовисуванець. Він балотувався по 127-му мажоритарному округу. Однак стати народним депутатом йому знову не вдалося. Набравши 17,5% голосів Дятлов відстав від переможця, кандидата від партії "Слуга народу" Олександра Пасічного на 21%.

Миколаївський депутат - голова правління громадської організації "Теплий дім".

Ігор Дятлов - Фото 5
Компромат

Ігор Дятлов, за даними ЗМІ, одружений на доньці "миколаївського кримінального авторитета Вови "Лапи" убитого у квітні 2001 року".

Саму появу Дятлова у політиці журналісти також пов'язують з кримінальним світом. "Існує досить поширена думка, що у "велику політику” пана Дятлова буквально привів відомий у області діяч кримінального світу на прізвисько "Мультик", відомий як Михайло Миколайович Титов.

За іншими даними, "карколомний стрибок у кар'єрі Дятлова пов'язують з фактом багаторічної дружби його батька з тодішнім головою Миколаївської ОДА та лідером обласної організації Партії регіонів Миколою Кругловим." Крім того, Дятлова називають "касиром Круглова".

Ігор Дятлов - Фото 6

Журналісти відзначають, що "у 2010-2014 роках, Дятлов інтелігентно мовчав, впритул не помічаючи, що творилося тоді у регіоні. Мовчав, бо весь цей час його "нерозлучні" друзі під патронатом його наставника Круглова рвали місто та область на частини".

У серпні 2017 року правоохоронці провели близько 90 обшуків у справі "Мультика" (Титова), який був раніше затриманий. Одним з тих, у кого у будинку провели обшук, був Дятлов. Його слідство розглядало у якості "учасника злочинного угруповання Михайла Титова".

Нібито депутат миколаївської міськради "причетний до скоєння ряду злочинів, які закидають безпосередньо Михайлу Титову". "Слідство вважало, що члени злочинної організації Михайла Титова використовували будинок Дятлова як прикриття".

Ігор Дятлов - Фото 7

Під час свого обрання на посаду голови Миколаївської обласної ради у листопаді 2010 року Ігор займався бізнесом. Відповідно до закону, після вступу на держслужбу він повинен був відразу припинити свою підприємницьку діяльність.

Однак, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, його державна реєстрація, як фізичної особи-підприємця була припинена тільки 25 лютого наступного року.

Як зазначається в пресі, Дятлов - "прихильник "російської весни". У розпал подій Революції гідності він навіть виступив зі зверненням до жителів області". Керівник облради Миколаєва "порівнював її учасників з нацистами та залякував жителів Миколаєва "чужинцями", які нібито займаються переслідуванням російськомовних".

Ігор Дятлов - Фото 8

За ці висловлювання проти нього було відкрито кримінальне провадження за фактом розпалювання міжнаціональної ворожнечі, яке пізніше "заглохло".

Дятлов "швидко зорієнтувався та вже навесні 2014 року кричав у мікрофон "Банду геть!". Від крісла голови облради він відмовився, що дозволило йому частково реабілітуватися".

Громадський рух "Чесно" знайшло в офіційних джерелах незадеклароване майно ексголови облради Миколаєва. Так, Дятлов приховав від декларування: житловий будинок площею 336,4 кв.м., дві земельні ділянки площею 0,02 та 6,04 га тощо.

Декларація

У березні 2019 року Ігор Дятлов подав податкову декларацію про доходи за попередній рік.

Депутат міської ради володіє земельною ділянкою (234 кв.м.) та житловим будинком (336,4 кв.м.) у Миколаєві. Прописаний же він у квартирі (289,2 кв.м.), яка належить третій особі - Ользі Бєлаві.

Ігор Дятлов - Фото 9

Дятлов та його дружина мають у власності наручні годинники швейцарського виробництва у кількості чотирьох штук, ювелірні вироби (сережки та кулон), а також норкову шубу, що належать Олесі Дятловій.

Ігор за дорученням їздить на автомобілі Skoda Octavia Tour 2006 року випуску. Олеся володіє Mercedes-Benz GLS 350 d 4Matic 2016 року випуску та Lexus LX 570 2010 року випуску. На правах безкоштовного користування дружина депутата користується AUDI A8 2012 року випуску.

За 2018 рік депутат у благодійному фонді "Довіра Міколаєва" в якості зарплати отримав 120 тисяч. Дохід Ігоря від відчуження цінних паперів і корпоративних прав становив 70 тисяч. Підприємницька діяльність Олесі Дятлової склала 940,9 тисячі. Дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав - 21 тисяча.

Ігор Дятлов - Фото 10

У банку депутат гроші не зберігає. Зате Дятлов - власник кількох тисяч біткоїнів на мільйони гривень. Готівковими коштами він задекларував 88 тисяч доларів та 70 тисяч гривень. У дружини готівкою є 90 тисяч євро, 380 тисяч гривень та 15 тисяч доларів.

Посилання

Сайт

Facebook

Instagram

Відео

Згадки про персону