Ігор Дорошенко
  • Дата народження
    11 жовтня 1979
  • Країна
    Україна
Ігор Дорошенко
2559

Ігор Дорошенко

Ігор Дорошенко: екс-глава банку "Михайлівський", який кинув вкладників на 870 мільйонів гривень

Ігор Дорошенко - Фото 1

Ігор Дорошенко є одним з найбільш одіозних банкірів України. Як колишній глава правління банку "Михайлівський" він підозрюється в розкраданні 870 мільйонів гривень, які були виведені з підприємства злочинним шляхом. В результаті такої афери тисячі вкладників позбулися своїх грошей, а сам екс-керівник фінустанови опинився за ґратами.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки

Біографія

Дорошенко Ігор Вікторович народився 11 жовтня 1976 року в місті Рівне. Раніше очолював банк "Михайлівський", а також був виконавчим директором холдингу PT Platinum Public.

Сім'я

Екс-банкір одружений, виховує двох дітей.

Освіта

Першу вищу освіту Дорошенко отримав в Київському державному торговельно-економічному університеті, де вивчав питання фінансів і кредитування. Потім продовжив навчання в КНУ ім. Тараса Шевченка, де закінчив магістратуру з бізнес-адміністрування. Має ступінь кандидата економічних наук.

Кар'єра

Перші роки своєї трудової діяльності Ігор Дорошенко працював на керівних посадах в таких банках як "Аваль", "Україна" і "Надра".

У 2007 році він влаштувався в Універсал Банк, в якому пропрацював до 2010 року. Спочатку очолював відділ продажів і каналів дистрибуції, потім став заступником голови правління з роздрібного бізнесу, а незабаром увійшов до складу правління банку.

Через три роки Дорошенко очолив банк "Російський Стандарт", пробувши на посаді його керівника близько 3 років.

У серпні 2013 року він обійняв крісло глави правління банку "Михайлівський", до цього пропрацювавши деякий час радником попередніх керівників.

У травні 2016 року Дорошенко Ігор Вікторович звільнився з банку "Михайлівський", який через 3 дні після цього оголосили неплатоспроможним. Примітно, що вже на наступний день після свого звільнення він отримав посаду виконавчого директора холдингу PT Platinum Public Ltd.

Однак у зв'язку з критичним станом "Михайлівського" ділова репутація банкіра серйозно зіпсувалася. За законодавством, найближчі три роки з моменту оголошення банкрутства колишній глава фінустанови не зможе обіймати керівні посади в банківському секторі.

Чутки і компромат

Звільнення, найм і знову звільнення

Звільнився з "Банку Михайлівський" Ігор Дорошенко відразу після призначення главою холдингу PT Platinum Public Limited найняв для себе особисту охорону.

Охоронців банкіру надав власник "Платинум Банку" Борис Кауфман, якого Дорошенко попросив про таку послугу через страх, що власник майже збанкрутілого "Банку Михайлівський" Віктор Поліщук почне йому мстити.

Страхи Дорошенка були не безпідставними. Як написав на своїй сторінці в Фейсбук журналіст Олександр Дубінський, напружена робота співробітників гучного банку за рішенням певних проблем говорить про те, що він знаходиться на межі банкрутства. Крім цього, на тлі цих подій між Дорошенком і Поліщуком нібито зав'язалася суперечка (дійшло навіть до розмови на підвищених тонах), в ході якої власник банку звинуватив свого керівника в умисному доведенні "Банку Михайлівський" до банкрутства.

Однак сховатися за "Платинумом" скандальному банкіру не вдалося, оскільки вже через два тижні після його призначення на посаду керівника холдингу PT Platinum Public Ltd акціонери підприємства ухвалили рішення про звільнення Ігоря Дорошенка. Про це вони повідомили на офіційному сайті банку.

Затримання та арешт

Втім, банкір був приречений покинути займану ним посаду у зв'язку з зіпсованою діловою репутацією через банкрутство "Банку Михайлівського", головою якого він був до цього. Згідно з законодавством, тепер йому заборонено протягом 3 років бути керівником або власником значної частки будь-якого банку.

У серпні 2016 року прокуратура Києва висунула підозру в тому, що Ігор Дорошенко, перебуваючи на посаді голови Банку Михайлівський, незаконним чином вивів з нього 870 мільйонів гривень на рахунки фіктивних підприємств, чим довів підконтрольний йому банк до банкрутства.

Пред'явивши зловживання службовим становищем і розкрадання грошей в особливо великих розмірах, Київська прокуратура спільно з Національною поліцією і СБУ затримала Дорошенка. Вже на наступний день після його арешту суддя призначив банкіру запобіжний захід у вигляді позбавлення волі на строк до двох місяців або фінансової застави в розмірі 137,8 мільйона гривень.

Ставши жертвами шахрайської афери, яку провернули акціонери і екс-керівник банку "Михайлівський", ошукані вкладники підняли справжню бучу. Під тиском масових протестів влада ухвалила рішення видати додаткові кошти з Фонду гарантування вкладів на суму понад мільярд гривень для компенсацій клієнтам скандального банку. Хоча держава пішла на зустріч обкраденим вкладникам, більшість з них так і не повернула свої гроші.

Коментуючи ситуацію, що склалася, глава НБУ Валерія Гонтарєва неодноразово заявляла про те, що неплатоспроможність "Михайлівського" - справа рук його топ-менеджерів і акціонерів, яких вона назвала шахраями і пообіцяла подати на них до суду.

Замовник афери

Ходять чутки, що замовником всієї цієї афери був власник "Платинум Банку" Борис Кауфман, якому Дорошенко допомагав вивести гроші. При чому, він хотів вкрасти набагато більше, плануючи привласнити гроші споживчих кредитів на суму 700 мільйонів гривень, які були видані покупцям побутової техніки в магазинах "Ельдорадо". Однак зробити це йому завадив галас, який здійнявся в ЗМІ, і арешт подільника.

Після цього Кауфман направив всі свої сили, щоб витягнути Дорошенка з СІЗО нібито через те, що той пригрозив йому розповісти всім, що сталося, чому насправді збанкрутував "Банк Михайлівський", а також яку роль в цьому всьому зіграв глава наглядової ради "Платинум Банку" Зінков.

Говорять, люди Кауфмана навіть намагалися підкупити суддів Апеляційного суду Києва, запропонувавши їм 1 мільйон доларів за свободу Дорошенка.

Журналісти припускають, що цими грошима замовник справи може спробувати вирішити питання безпосередньо з чиновниками Шевченківського суду. Подільники скандального банкіра, який опинився за ґратами, навіть придумали план його звільнення за "хорошу поведінку".

З огляду на титанічні старання "друзів" і адвокатів Ігоря Дорошенка, не дивно, що Шевченківський районний суд все-таки змінив запобіжний захід банкіру, прийнявши рішення звільнити його під домашній арешт.

Ігор Дорошенко - Фото 2

Домашній арешт

На думку представників київської прокуратури, суд без жодних на те підстав відкинув доводи прокурора, який наполягав не випускати підозрюваного на свободу. Проте, суддя з незрозумілих причин змінив запобіжний захід банкіру на домашній арешт в нічний час. Хоча прокурори оперативно оскаржили рішення суду, їх апеляцію не задовольнили.

Трохи пізніше ЗМІ облетіла новина про те, що екс-глава правління банку "Михайлівський" зник з-під домашнього арешту. Повідомлялося, що підозрюваний перестав з'являтися до слідчого, на підставі чого той оголосив його в розшук.

Нагадаємо, що за даними співробітників СБУ Ігор Дорошенко мав намір разом зі своєю сім'єю виїхати жити в Канаду.

Скориставшись ситуацією, прокурори зажадали в Дніпровському районному суді Києва переглянути запобіжний захід підсудному, змінивши його на позбавлення волі. На цей раз суд задовольнив їх прохання.

Цікаво, що під час розшуку одіозного банкіра його адвокат Ростислав Кравець відмовився що-небудь говорити про ситуацію, що склалася, поспішно заявивши про закінчення контракту зі своїм клієнтом.

Незабаром колишній керівник банку з'явився, заявивши, що нікуди ні від кого не тікав, а слідчого не міг відвідувати за станом здоров'я.

На своїй сторінці в Фейсбук він запевнив усіх, що не ховався, а знаходився в лікарні, куди був доставлений швидкою допомогою. Також він зазначив, що всі постанови виконував і про своє місцезнаходження в відповідні органи повідомив.

"Мертва хватка" прокуратури

Попри те, що через рік Дорошенко все-таки домігся звільнення з СІЗО під заставу в розмірі 10 мільйонів гривень, насолодитися свободою йому так і не вдалося. Уже через день після того, як колишній голова "Банку Михайлівський" залишив слідчий ізолятор, співробітники прокуратури знову його затримали на підставі нової підозри. Про це повідомила адвокат банкіра Тетяна Кочмарьова.

Відразу після затримання Ігорю Дорошенку знову стало погано, тому з СІЗО його відвезли на машині швидкої допомоги. Лікарі діагностували у нього передінсультний стан, а родичі обурювалися тим, що це слідчі довели його до цього.

З лікарні підозрюваного доставили прямо до Дніпровського районного суду столиці, який визнав, що правоохоронні органи провели затримання незаконно.

Хоча суддя прийняв рішення відпустити банкіра, прямо на виході прокуратура вручила йому нову підозру і знову взяла під арешт.Слідство триває.

Статки

На початок 2016 року Ігор Дорошенко був гендиректором банку "Михайлівський". Крім цього, він володів 3,899% акцій підприємства.

Ігор Дорошенко - Фото 3
Згадки про персону