Ігор Грабець
  • Країна
    Україна
Ігор Грабець
2402

Ігор Грабець

Грабець ігор Несторович: заступник керівника Київської обласної прокуратури

Ігор Грабець - Фото 1

Грабець ігор Несторович — як повідомляють ЗМІ, покривав корупційні схеми в регіоні, а своєю стрімкою кар'єрою зобов'язаний родичам дружини

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Ігор Несторович Грабець народився в 1985 році в місті Івано-Франківськ.

Освіта

Вищу освіту Ігор отримав в Одеській юридичній академії у 2007 році. У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Адміністративно-правові засади діяльності прокурора з протидії адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією в Україні".

Сім’я

Дружину Ігоря звуть Світлана. Вона суддя Господарського суду Київської області, кандидат юридичних наук. Світлана — юрист в третьому поколінні.

Її мати — Ольга Дьоміна працює у Вищому спеціальному суді з розгляду цивільних і кримінальних справ, батько Юрій Дьомін був заступником Генерального прокурора і ректором Національної академії прокуратури, а дідусь Світлани — Михайло Потебенько з 1998 по 2002 рік очолював Генпрокурору.

У Ігоря і Світлани є син.

Кар'єра

В органах прокуратури Грабець служить з початку 2007 року. Першим місцем роботи було Бориспільське міжрайонне управління, де Ігор починав як помічник прокурора. Через три з половиною роки він був призначений заступником прокурора в цьому ж управлінні.

У грудні 2011 року Грабець перейшов до Київської обласної прокуратури, де два з половиною роки обіймав керівні посади у відділах, які займаються наглядом за правоохоронними органами, а також представництвом, захистом інтересів громадян і держави в суді.

З квітня 2013 року по березень 2014 року Ігор працював у Генеральній прокуратурі України, де очолював відділ захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин.

У жовтні 2014 року Грабець повернувся до Київської обласної прокуратури. Був призначений на пост першого заступника начальника. Деякий час у 2015 році Ігор виконував обов'язки прокурора області. У жовтні 2020 року він був зміщений на щабель нижче — заступника обласного прокурора.

Компромат

Як відзначає видання "Прокурорська правда", Ігор Грабець дуже швидко піднявся до керівних посад в органах прокуратури Київської області. Вже в тридцять років він став першим заступником начальника обласного управління.

Це пов'язують з вдалим одруженням Ігоря. Адже його тесть Юрій Дьомін був заступником Генпрокурора, а дідусь дружини Михайло Потебенько цілих чотири роки керував відомством, а потім засідав у Верховній Раді.

Як пишуть журналісти, Дьомін привів в обласну прокуратуру свого "зеленого" зятя, де його під опіку взяв тодішній керівник облуправління Михайло Вітязь. Він і навчив Ігоря з усіма "принадами" роботи на благо власної кишені, зокрема, ввів "в курс справи" з приводу "кришування" прокурорськими нелегального видобутку піску і схем з незаконного землевідведення.

Вже після Революції Гідності Грабець зумів успішно пережити люстрацію (при Генпрокурорі Пшонці Ігор обіймав керівні посади спочатку в обласній, а потім і в Генеральній прокуратурі) і навіть пішов на підвищення.

У 2018 році активісти Київщини звинувачували прокурора в тому, що він покриває корупційні схеми в регіоні. Так, коли в Ірпені відбуваються гучні справи щодо відчуження земельних ділянок Грабець "не бачить" зловживань з боку міської ради.

За інформацією ЗМІ, Ігор діяв всупереч інтересам слідства на користь Ірпінської місцевої влади, а саме В.Карплюка та Д. Христюка, в тому числі надаючи їм інформацію з обмеженим доступом про хід слідства та гальмуючи відповідні процесуальні дії.

Декларація

Згідно з довоєнними даними декларацій, у прокурора була квартира (116 кв.м) і гараж (18,7 кв. м). У 2016 році проєкт "Ні корупції" повідомляв, що Ігор пересувався на Toyota Camry 2012 року випуску в той час, як його дружина їздила на Lexus RX 2013 року випуску. Проєкт "Наші гроші" писав, що у 2018 році Грабець їздив вже на Lexus 350, який був записаний на Світлану. 

Про поточні декларації прокурора даних немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону