Хацевич Ігор Мирославович: депутат та керуючий справами секретаріату Київради
Хацевич Ігор Мирославович — ЗМІ називають його "правою рукою" екссекретаря і заступника голови Києва Володимира Прокопіва, з яким Хацевич знайомий ще з університетської лави
Біографія
Ігор Мирославович Хацевич народився 17 серпня 1983 року в селі Тужилів Калуського району Івано-Франківської області, Україна.
Освіта
Після закінчення сільської школи Ігор вступив до Прикарпатського університету. Тут він здобув вищу освіту за спеціальністю "Радіофізика". З 2005 по 2008 рік Хацевич був аспірантом Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України.
Через рік він захистив дисертацію і став кандидатом фізико-математичних наук.
Сім’я
Ігор одружений на Марії Приходько (1983 р.н.). З 2007 по 2012 рік вона була помічницею нардепа VII скликання Анатолія Матвієнка. У 2017 році Марія стала співробітницею апарату партії Петра Порошенка. У подружжя є син Святослав (2012 р.н.).
Старша сестра Хацевича — Ольга (1980 р.н.) працює на кафедрі органічної хімії в Прикарпатському нацуніверситеті.
Кар'єра
Ще студентом фізико-математичного університету Ігор влаштувався працювати в рідну школу. Два роки він займався обслуговуванням комп'ютерної та оргтехніки навчального закладу.
Потім Хацевич працював торговим представником у фірмах "Стиль" (основний вид діяльності — консультування з питань інформатизації) та "Гоба" (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна) в Івано-Франківську та Калуші відповідно.
Після аспірантури Інституту фізики напівпровідників у 2008 році Ігор протягом чотирьох років тут був молодшим науковим співробітником і науковим співробітником.
У 2011 році Хацевич змінює наукову роботу на роботу в українському парламенті. Як і його дружина він стає помічником народного депутата Анатолія Матвієнка. З ним Ігор працював з 2007 по 2012 рік та у 2015 році.
З 2012 по 2014 рік він допомагав парламентарці від ВО "Батьківщина" Ользі Сікорі, яка перемогла на 85-му мажоритарному окрузі. Ігор працював у Сікори на громадських засадах, а у Матвієнка — на платній основі.
У 2014 році Хацевич й сам балотувався до Верховної Ради. Він був 183-м у списку Блоку Петра Порошенка. Але за результатами виборів його номер виявився непрохідним. В кінці наступного року Ігор був призначений керуючим справами секретаріату Київської міської ради.
До цього він очолював фірму "Філікі Етерія" (діяльність ресторанів) і за сумісництвом працював у ТОВ "Ділайвест" (будівництво житлових і нежитлових споруд).
У жовтні 2020 року Ігор балотувався від партії "Європейська солідарність" на виборах до Київради. Його прізвище значилося під №16 і на першому виборчому окрузі (Голосіївський район столиці).
За кандидатуру Хацевича проголосувало лише 160 виборців. Але високий номер у списку партії Порошенка, яка перемогла на виборах, допоміг Ігорю здобути крісло депутата Київради.
У IX скликанні він входить до складу фракції "Європейська солідарність". Хацевич секретар постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків. Ті ж функції він виконує і в комісії з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київради.
Під час спроб захоплення столиці у 2022 році Ігор перебував у Києві та працював у сесійній залі. Він відвідав 16 з 17 засідань, що відбулися в період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року, починаючи з найпершого.
Столичні засоби масової інформації повідомляли, що Хацевич міг отримати місце в Київраді завдяки своїй дружбі із заступником мера Києва Володимиром Прокопівом. Вони разом навчалися на мехматі Прикарпатського університету і були помічниками нардепа Матвієнка. Хацевич має спільні наукові роботи з батьком Прокопіва.
Компромат
Восени 2016 року в пресі відзначалось, що Хацевич і Прокопів непомірно роздули бюджет на інтернет-трансляції засідань Київради. Завдяки їхнім старанням кошторис на це за кілька років зріс у 23 рази, досягнувши 4,6 мільйона гривень.
Попри такі величезні витрати депутати Київської міської ради практично одностайно проголосували за виділення величезних коштів на висвітлення своєї роботи через Інтернет.
У березні 2017 року Хацевич зробив досить дивну дію. Він розпорядився дати "світло і звук" для організації акції протесту проти негативної якості доріг у столиці. Тобто фактично, чиновник Київради дав добро на проведення мітингу проти міського голови Кличка.
Перед місцевими виборами 2020 року Хацевич, як кандидат у депутати повинен був подати до столичного тервиборчкому інформацію про свої виборчі рахунки. Але, як і більшість інших кандидатів, він проігнорував цю норму Виборчого кодексу.
Декларація
За 2019 рік сукупний дохід Ігоря склав 532,7 тисячі гривень. Більша частина (530 тисяч) зарплата в Київраді, решта — подарунки, банківські відсотки. Марія Приходько поповнила сімейний бюджет на 131,3 тисячі гривень (зарплата в апараті "Європейської солідарності"). Готівкою у Хацевича було шість тисяч доларів. У банку він зберігав 30 тисяч гривень, а у його дружині було 822 гривні.
У 2014 році Ігор придбав машину Hyundai Accent 2013 року випуску. В Угринові на Івано-Франківщині йому належала квартира (69,7 кв.м). У Тужилові він користувався батьківським будинком (76 кв.м). Марія Приходько мала право користування житловим будинком (177 кв.м) у Києві. Нерухомість належала тещі Хацевича.
Інформації про поточні декларації депутата Київської міської ради немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.