Ігор Левітас
  • Дата народження
    22 лютого 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Левітас Ігор Маркович: депутат Київської ради та екссекретар Бориспільської міськради

Ігор Левітас - Фото 1

Левітас Ігор Маркович — у своїй громадсько-політичній кар'єрі встиг побувати у Блоці Литвина, Партії регіонів, УДАРі, Блоці Петра Порошенка та ВО “Батьківщині"

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Ігор Маркович Левітас народився 22 лютого 1958 року у місті Київ, Україна.

Освіта

Вищу освіту та кваліфікацію менеджер-адміністратор Ігор отримав після закінчення Броварського економіко-технічного університету.

Сім’я

Разом із дружиною Людмилою Ігор виховав двох синів та двох дочок.

Кар'єра

Трудовий шлях Левітаса розпочався з робітничих професій: слюсар-електрик з ремонту та обслуговування ескалаторів у Київському метрополітені, електромонтер РБУ “Київліфт Меб”, технік у приватному підприємстві “Червона Рута”.

У 1984 році Ігор опанував професію продавця. До 1991 року він працював у Подільському райгастрономторзі. З 1995 по 2011 роки Левітас обіймав посади заступника директора та директора у ТОВ “Блиставиця”.

З 2015 до 2016 року Ігор був секретарем Бориспільської міської ради. З 2017 року обіймає посаду заступника директора у ТОВ “ЛІМ та Компані” (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).

Ігор Левітас - Фото 2

Він тричі обирався депутатом Бориспільської міської ради. 2006 року йшов від Блоку Литвина, 2010 — від Партії регіонів, а у 2015 — від Блоку Петра Порошенка.

У 2013-2014 роках брав участь у Революції Гідності. З 2014 року з його ініціативи та безпосередньої підтримки діяла постійна програма патронатної підтримки в/ч А-1275 “Морської піхоти”, бпс “Золоті ворота”, 36-ї бригади морської піхоти, 95-ї окремої автомобільної бригади, 72-ї окремої механізованої бригади ім. "Чорних запорожців". Обіймає посаду голови правління громадської організації “Захист”.

У VII скликанні Верховної Ради Левітас на громадських засадах був помічником народного депутата Артура Палатного.

У 2019 році Ігор балотувався від партії УДАР на позачергових парламентських виборах по 98-му мажоритарному округу (Київська область). Проте стати народним депутатом йому не вдалось. За нього проголосувало лише 1614 (1,9%) виборців і він посів дев'яте місце.

Натомість за рік на місцевих виборах Ігор став депутатом Київської обласної ради.

Ігор Левітас - Фото 3

Він балотувався дев'ятим у списку ВО “Батьківщина” та за третім виборчим округом (територіальні громади Бориспільського району — Бориспільська, Яготинська, Переяславська, Пристолична, Вороньківська, Студениківська, Гірська, Золочівська, Циблівська, Ташанська, Девічківська).

Цього разу за Левітаса віддали свої голоси 1353 (32,96%) виборців. Цього виявилось достатнім, щоб бути обраним депутатом облради.

У VIII скликанні Ігор входить до складу фракції ВО “Батьківщина” та постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та фінансового забезпечення розвитку області.

Компромат

24 листопада 2021 року Левітас не голосував під час голосування за внесення змін до Схеми планування Київської області. Тим самим депутат підтримав інтереси забудовників, які намагаються забудувати столичний Біличанський ліс із 2008 року. Громадський рух Чесно перед голосуванням наголосив, що воно буде маркерним.

Ігор Левітас - Фото 4

Перед парламентськими виборами 2019 року активісти з Чесно помітили парадокс у програмі кандидата у нардепи Левітаса. У першій частині програми наголошувалося, що владу слід оновити. Це дещо дивно, адже сам він на місцевому рівні був представником політичної сили “Солідарність” (БПП), яка на той момент була при владі п'ять років.

Декларація

В електронній декларації за 2019 рік Ігор зазначив, що їздив автомобілем Газ 21, який придбав у 2015 році. Левітас мав шість земельних ділянок, три з яких розташовані в Борисполі, одна в Києві та ще дві в Бориспільському районі та в селищі Клавдієво-Тарасове.

Депутат мав дві столичні квартири, а також три будинки. Серед нерухомої власності Ігор задекларував павільйон, торгово-офісний центр та адміністративну будівлю. Усе це було у Борисполі. За 2019 рік отримав 95,63 тисячі гривень.

Даних щодо поточних декларацій депутата обласної ради немає. З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закрито.

Згадки про персону