Ігор Мустеца
  • Дата народження
    23 червня 1980
  • Країна
    Україна
Ігор Мустеца
4177

Ігор Мустеца

Мустеца Ігор Васильович: заступник Генерального прокурора

Ігор Мустеца - Фото 1

Мустеца Ігор Васильович — зміг зберегти місце в прокуратурі навіть після Євромайдану. Як повідомляють ЗМІ, купив квартиру в Німеччині за півтора мільйона євро, брав участь спробі рейдерського захоплення підприємства "Еконія"

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Ігор Васильович Мустеца народився 23 червня 1980 року в місті Чернівці.

Освіта

Мустеца має дві вищі юридичні освіти. Першу отримав на юрфаці університету в Чернівцях (2001), другу — в стінах Нацакадемії прокуратури в Києві (2013). 

У 2017 році захистив кандидатську дисертацію за темою: "Відповідальність посадових осіб підприємства за порушення законодавства у сфері праці".

Сім’я

Дружину Ігоря звуть Катерина. Вона займається підприємницькою діяльністю в Чернівцях (основний вид діяльності — роздрібна торгівля з лотків і на ринках з іншими товарами). У подружжя є двоє дітей: син Олександр і дочка Софія.

Кар'єра

Після закінчення університету Ігор півтора року був співробітником управління податкової міліції Держподаткової адміністрації Чернівецької області. Наприкінці 2022 року він перейшов на роботу в прокуратуру. Починав кар'єру на посаді помічника міського прокурора.

Потім обіймав посади прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури області, заступника районного прокурора міста Чернівці, прокурора Шевченківського району Чернівців, заступника прокурора Чернівецької області.

Ігор Мустеца - Фото 2

У вересні 2016 року Мустеца був призначений першим заступником прокурора регіону. На цій посаді він залишався до квітня 2020 року. Після цього Ігор отримав призначення до столиці, ставши заступником Генерального прокурора Ірини Венедіктової. Мустеца зберіг своє крісло і за Андрія Костіна.

У сферу його відповідальності в Генпрокуратурі входять наступні департаменти: а)нагляду за додержанням законів Нацполіцією, б)представництва інтересів держави в суді, в) захисту інтересів дітей та протидії насильству, а також Управління підтримання публічного обвинувачення в суді, співпраця з ДАСУ та уповноваженим у справах ЄСПЛ.

Компромат

"Прокурорська правда" відзначала, що Мустеца повинен був позбутися посади в прокуратурі ще у 2014 році, оскільки потрапляв під люстрацію за законом "Про очищення влади". Однак зумів залишитися в органах прокуратури й після падіння режиму Януковича. При диктаторі Ігор керував районними прокуратурами в Чернівцях.

Журналісти з програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" повідомляли, що Мустеца міг брати участь у цькуванні євромайданівців. У суді він оскаржував рішення місцевої ради на підтримку Революції Гідності, а також рішення з вимогою відставки очільника уряду Азарова та імпічменту президента Януковича.

Ігор Мустеца - Фото 3

Зате після люстрації у 2014 році при скромній зарплаті Ігор придбав два автомобілі — Chevrolet Aveo і Toyota RAV, а від нового Президента Порошенка він отримав звання Заслуженого юриста та орден "За заслуги" III ступеня.

Призначення Мустеца в Офіс Генеральної прокуратури журналісти пов'язували не з професійними якостями, а зі знайомством з одіозним бізнесменом Іллею Павлюком і колишнім керівником Департаменту ГПУ часів Юрія Луценка Володимиром Бедриковським.

Також ЗМІ повідомляли, що з приходом Мустеці на роботу в будівлю на Ризницькій зупинилося розслідування кримінальних проваджень, пов'язаних з незаконною діяльністю великого транзитно-конвертаційного ланцюжка.

Як писали журналісти українських видань, після зміни Генпрокурора з Ірини Венедиктової на Андрія Костіна Мустеца зумів зберегти своє крісло, заручившись підтримкою заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова.

Ігор Мустеца - Фото 4

На початку 2022 року засоби масової інформації повідомляли про те, що Мустеца перед новорічними святами придбав особняк в триста квадратних метрів у престижному німецькому курорті Баден-Баден. Про "злив" стало відомо через українських рієлторів, які займалися придбанням нерухомості. Офіційно особняк був оформлений на близьку до прокурора людину. Вартість такого будинку — півтора мільйона євро.

За словами інсайдера журналістів, Мустеца заробляє в місяць до мільйона доларів, "без урахування разових акцій за закриття і порушення кримінальних справ щодо конкретних осіб".

Також представники преси звинувачували Ігоря в спробі рейдерського захоплення підприємства "Еконія", відомого з випуску дитячої води "Малюк".

Декларація

З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.

Але відомо, що згідно з довоєнними податковими звітностями в Ігоря Мустеці не було ніякого рухомого і нерухомого майна. Зате у його дружини у 2018 році був автомобіль Volkswagen Touareg 2013 року випуску, який обійшовся Катерині в 605 тисяч. 

Прокурор вказував у декларації за 2018 рік дві квартири у Чернівцях (45, 5 та 125,5 кв.м), які належали третім особам.

Ігор Мустеца - Фото 5
Згадки про персону