Опадчий Ігор Михайлович: мільйонер-безхатченко, організатор проплачених мітингів і лобіст забудовників
Опадчий Ігор Михайлович - організовував проплачені мітинги проти конкурентів, лобіював інтереси забудовників і опинився на дні рейтингу взаємодії депутатів з виборцями
Біографія
Опадчий Ігор Михайлович народився 18 травня 1979 року в місті Київ.
Освіта
Після закінчення гімназії № 153 в 1996 році Ігор Опадчий став студентом Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У 2002 році отримав диплом юриста-міжнародника і перекладача з англійської мови. Через п'ять років отримав ще одну вищу освіту - держуправлінця. Крім того, пройшов курс навчання в Києво-Могилянській бізнес-школі.
У 2012 році Ігор захистив дисертацію і отримав звання кандидата юридичних наук. Опадчий - автор великої кількості наукових публікацій, а також двох монографій.
Сім'я
Дружину юриста і політика звуть Юлія Довган. У шлюбі з нею у Ігоря народилася дочка Ніколь.
Кар'єра
Ігор Опадчий почав працювати ще студентом Інституту міжнародних відносин. У 1998 році він влаштувався юристом у компанію Украгрорезерви. Через рік перейшов на аналогічну посаду у фірму свого батька, Михайла Опадчого, "ЕСМА", яка займається продажем бензину руди і металом. Тут працював до 2002 року.
З 2004 року Опадчий займається адвокатською діяльністю. У 2014 році став партнером юридичної фірми "U & G Partners".
Крім професійної, він займається і суспільно-політичною діяльністю.
У 2006 році Ігор Опадчий став депутатом столичної Шевченківської районної ради. Через чотири роки обрався до Київської обласної ради від партії "УДАР".
Від цієї ж політичної сили в 2012 році він взяв участь в парламентських виборах. Опадчий йшов по двісті п’ятнадцатому мажоритарному округу (частини Деснянського і Дніпровського районів міста Києва). Однак з результатом в 19.01% або 18 911 голосів Опадчий став лише третім, пропустивши вперед самовисуванця Галину Герегу і "свободівця" Андрія Іллєнка.
У 2014 році Опадчий став депутатом Київради. Він переміг по двадцять першому мажоритарному округу (Деснянський район). У міській раді обіймав посаду секретаря постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку і боротьби з корупцією.
А ось крісло парламентаря для нього так і залишилося недосяжним. На позачергових виборах до Верховної Ради в тому ж році він отримав непрохідне сто сорокове місце в списку Блоку Петра Порошенка.
Зате через рік з БПП вдруге Опадчий став депутатом Київради. На цей раз він переміг на сороковому мажоритарному окрузі в тому ж Деснянському районі Ігор Опадчий - секретар постійної комісії з питань регламенту і депутатської етики.
У шостому скликанні Верховної Ради Опадчий був помічником народного депутата, представника БЮТ Володимира Скубенко. Опадчий трудився на платній основі. У наступному скликанні на громадських засадах був помічником у Артура Палатного з "УДАРу".
Дев'ять років з 2008 по 2017 рік він очолював громадську організацію "Вільна людина", яка займається захистом соціальних і екологічних прав жителів столиці.
На даний момент Опадчий - член адвокатського об'єднання "Гарантія", "Всеукраїнське об'єднання юристів", громадської організації "Зелена хвиля".
Компромат
У 2012 році Ігор Опадчий був помічений журналістами у якості організатора платного мітингу проти одного зі своїх опонентів на парламентських виборах, тодішнього секретаря Київради Галини Гереги.
Як зазначає громадський рух "Чесно", влітку 2013 року опинився в центрі будівельного скандалу. Жителі Березняків звинуватили Опадчого у лобіюванні будівництва торгового центру замість скверу по вулиці Серафимовича, 6а у Дніпровському районі. Київрадою було укладено договір оренди земельної ділянки з ТОВ "Тельбін Іва", в особі гендиректора Валерія Іщенка, нардепа від "Солідарності", і найближчого друга-депутата і бізнес-партнера Артура Палатного.
Через два роки він потрапив у ще один скандал. На цей раз жителі вже Лісового масиву звинуватили депутата у змові з "Київміськбудом", а точніше в тому, що він підіграє забудовнику, який збирався продовжувати незаконне будівництво на вулиці Кіото, хоча раніше киянам було обіцяно побудувати на цьому місці спортивний майданчик. Він, до речі, все-таки був побудований, але не там, де його планували встановлювати.
У грудні 2016 року столичний осередок політсили Петра Порошенка опублікувала результати свого "Рейтингу взаємодії депутатів з виборцями", згідно з яким Ігор Опадчий виявився серед "лузерів".
Декларація
У березні 2019 року Ігор Опадчий опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Київський депутат володіє однією земельною ділянкою площею дві з половиною тисячі квадратних метрів у селі Клехівка Київської області. Опадчий і його сім'я живуть в орендованій столичній квартирі площею в сто сорок п'ять квадратних метрів.
З цінного рухомого майна юрист і політик вказав швейцарський годинник у кількості двох штук.
Пересувається Ігор Опадчий на автомобілі AUDI A8 2011 випуску, яку він також орендує.
Депутат Київради володіє ста відсотками ТОВ "Адвокатська група "Центр правової допомоги" і одним відсотком ТОВ "Юридична фірма "Гарантія".
Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у минулому році склав 1,164 мільйона гривень. У банку Опадчий зберігає дев'яносто шість тисяч гривень і дев'ять з половиною тисяч доларів. Готівкою він задекларував п'ятдесят чотири тисячі доларів. Сто тисяч доларів київський депутат вказав як позичені третім особам.
Посилання
Адреса громадської приймальні: 02156, м. Київ, вул. Братиславська, д. 14 Б, вхід в ресторан "Дніпровський" (Деснянський район), телефон: 044-221-21-51
Особистий прийом депутата - друга і четверта середа місяця, за попереднім записом по телефону: 044-221-21-51
Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: «Організація «Вільна людина».