7 липня, неділя
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Ігор Романенко
  • Дата народження
    27 квітня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Романенко
172

Ігор Романенко

Романенко Ігор Іванович: ексдепутат Харківської міськради та приватний підприємець

Романенко Ігор Іванович — встиг побувати у рядах Партії регіонів, УДАРу, БПП, «Довіряй ділам» та «Слуги народу» а, за чутками, в Харкові він стежить за порядком в публічних будинках міста та розподіляє грошові потоки від проституції.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Ігор Іванович Романенко народився 27 квітня 1973 року в місті Харків.

Освіта

Романенко має кілька дипломів. У 1995 році він закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «радіоінженер». Гірничим інженером Ігор став у 2003 році після закінчення Івано-Франківського інституту нафти і газу. У 2012 році Романенко закінчив Харківський аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, де став дипломованим інженером-землевпорядником.

З 1995 по 1997 рік він служив в лавах української армії.

Сім'я

Ігор одружений на Олесі Романенко (Бойко). Ексдепутат має двох синів Олександра та Володимира та одну доньку Марію. Також Романенко виховує пасербицю Тетяну Бойко.

Кар'єра

Після демобілізації Романенко очолив ТОВ «УТК Меркурій» у Харкові. В березні 1998 року він переїхав до Рівного, де став менеджером ЗАТ «Трек-Любрикантс». Уже через місяць Ігор повернувся на малу батьківщину, ставши директором ЗАТ «Нафтогазінвест».

Влітку 2002 року Романенко зайняв посаду начальника відділу вексельних розрахунків та роботи з дебіторською та кредиторською заборгованістю управління фінансовими ресурсами ВАТ «Укрнафта» у Києві. Тут він працював трохи більше року, до серпня 2003 року.

З липня 2005 по квітень 2006 року був головою правління НАК «Надра України». У березні 2008 року Ігор став керівником Харківської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».

Навесні 2010 року Романенко перейшов на роботу у Харківську обласну державну адміністрацію. З квітня 2010 по березень 2012 року він був радником відділу по забезпеченню діяльності голови та заступників голови ОДА апарату облдержадміністрації. Потім рік Ігор керував Державним підприємством «Харківський Проєктний інститут «Промзернопроєкт». Наприкінці 2014 року Ігор виконував обов'язки директора держпідприємства «Укрінтеренерго».

У VII скликанні Верховної Ради Романенко був помічником народного депутата Віталія Ковальчука. Свої обов'язки Ігор виконував на громадських засадах. Півроку (лютий — вересень) 2013 року він очолював Харківську обласну організацію партії УДАР Віталія Кличка.

З квітня 2014 по лютий 2015 року Ігор був радником голови ХОДА по роботі з правоохоронними органами. Романенко працював на громадських засадах. З жовтня 2014 по серпень 2015 року він знову керував харківським осередком УДАРу, але з приставкою «в.о.»

У 2006 році Ігор обирався від Партії регіонів до Харківської обласної ради. Через дев'ять років Романенко отримав депутатський мандат міської ради. Ігор балотувався від БПП «Солідарність». На момент виборів він був фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — надання власного нерухомого майна в оренду).

У міській раді Романенко входив до складу постійної комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин. З 2015 по 2019 рік Ігор був членом фракції «Солідарність». Після її розпаду — фракції «Центр», а наприкінці 2019 року приєднався до «Опозиційного блоку — Довіряй ділам».

У 2020 році Романенко знову балотувався до міської ради Харкова. Він став кандидатом від партії «Слуга народу». Ігор був 27-м номером у загальному списку та 6-м у списку партії на 6-му окрузі. На виборах конкретно за нього віддали свої голоси 331 виборець. Цього виявилося недостатньо і Романенко не пройшов до міськради.

На момент виборів він був фізичною особою підприємцем (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна). Ігор — власник естонської компанії Cryptobank «World Bit Group» та засновник української IT-компанії «Vitsolutions». Також він співзасновник та співвласник ТОВ «Слобожанська інвестиційна група» та ТОВ «Соснова гірка».

У серпні 2020 року Романенко був кандидатом на посаду начальника Головного управління Держгеокадастру в Харківській області.

Компромат

У 2006 році уряд зі скандалом звільняв Ігоря Романенка з посади керівника НАК «Надра України». У березні Кабмін звільнив його з посади голови правління. Причиною стало недотримання Кодексу законів про працю України.

Романенко не зміг організувати своєчасну виплату зарплати співробітникам, а також не забезпечив їм суму місячної винагороди вище або на рівні встановленого законом мінімуму заробітної плати.

Чиновник подав до суду позов з вимогою скасувати звільнення. Феміда стала на його бік та призупинила рішення уряду. Однак в наступному місяці Кабмін новою постановою повторно звільнив Романенко.

За непідтвердженою інформацією, зміна правління у НАК «Надра України» була продовженням довгої війни за виведення зі складу НАКу підприємства «Полтаванафтогазгеологія», яке забезпечувало майже 3/4 всіх бурильних робіт.

За інформацією громадського руху «Чесно», Ігор Романенко — один з головних прогульників Харківської міської ради VII скликання. Так, журналісти відзначають, що у 2017 році народний обранець не відвідав жодного засідання, а у 2020 році прогуляв більше всіх серед депутатів фракції «Довіряй ділам».

За інформацією деяких ЗМІ, «рішала» Романенко «кинув» екснардепа від ПР Сергія Кацубу на 300 тисяч доларів. Харківський депутат нібито пообіцяв Кацубі вирішити його проблеми з правоохоронними органами за зазначену суму. Однак, як пишуть в пресі, банально «кинув» останнього.

Крім того, за чутками, у Харкові Романенко «стежить за порядком в публічних будинках міста і розподіляє грошові потоки від проституції».

Декларація

У серпні 2020 року Ігор Романенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Ексдепутату належать квартири в Харкові (243,3 кв. м) та Києві (184,5 кв. м) та машиномісця (37,7 і 19,2 кв. м) в Харкові. Місцем реєстрації у Романенко вказана харківська квартира (67,3 кв. м). На безкоштовній основі він користується офісом (5 кв. м), який належить компанії «Золотий вік».

Олеся Романенко володіє двома харківськими квартирами (63,5 і 52,8 кв. м). Їй належить два легкових автомобілі: Lexus RX350 2010 року випуску та Land Rover 2007 року випуску.

За 2019 рік Ігор у сукупності заробив 1,5 мільйона гривень. Матеріальна допомога на дітей, яку отримала Олеся Романенко, склала 38,5 тисячі. Готівковими коштами ексдепутат задекларував 400 тисяч доларів, 200 тисяч євро і 600 тисяч гривень. У його дружини готівкою є одна тисяча доларів.

Посилання

Facebook