Ігор Суркіс
  • Дата народження
    22 листопада 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Суркіс Ігор Михайлович: власник київського “Динамо”

Суркіс Ігор Михайлович — український бізнесмен, олігарх і політичний діяч, брат відомого олігарха Григорія Суркіса, власник футбольного клубу “Динамо” та частки у “1+1 медіа”.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Ігор Суркіс зараз
  6. Компромат
  7. Статки і джерела доходів
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Суркіс Ігор Михайлович народився 22 листопада 1958 року у Києві. 

Сім'я

Батько Ігоря був військовим лікарем. Мати працювала в торгівлі. Є також старший брат Григорій — підприємець і керівник ФФУ, з яким Ігор веде бізнес-справи.

Одружений з Ольгою Романовою. Має двох доньок: Марину (1985 року народження), яка живе в Лондоні, і Яну (2001 року народження).

Освіта

Вищу освіту олігарх отримав у Київському інституті народного господарства, який закінчив у 1981 році.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху Ігор близько 7 років працював в управлінні "Київжитлорембудмонтаж" — очолював ремонтно-будівельний відділ.

У 1988 році став заступником начальника житлового господарства Шевченківського райвиконкому Києва, а вже через рік обійняв посаду начальника відділу Міністерства ЖКГ.

З 1990 по 1998 рік очолював підприємство "Динамо-Атлантик". Після цього зайняв пост першого віцепрезидента ФК "Динамо" (Київ), а через 4 роки став почесним президентом клубу. Наприкінці 2008 року став членом Комітету ФІФА з футболу.

Ігор Суркіс зараз

Ігор Суркіс на сьогодні залишається президентом футбольного клубу “Динамо”. Він разом із братом входить у рейтинг найбагатших українців.

Недавно з нагоди 25-річчя президентства Ріната Ахметова в “Шахтарі” Ігор Суркіс розповів, як познайомився зі своїм колегою. 

“Я познайомився з Рінатом, коли йому було вісімнадцять років. Це було на чиємусь дні народження в Києві. Шляхи наші якийсь час не перетиналися. Коли ми вже потім із братом зустрілися з ним у Монако, то Григорій Михайлович переконував його взяти "Шахтар". Донецький клуб був бійцівською командою із традиціями. Ми з братом вважали, що "Шахтарю" не можна йти в небуття”, — розповів Суркіс.

У жовтні 2021 року стало відомо, що суд не побачив зв'язку між "Динамо Київ" Суркіса та Приватом Коломойського (детальніше про позов у розділі Компромат). 

У січні 2021 року Ігор Суркіс заявив, що у майбутньому готовий продати ФК “Динамо”. 

Компромат

Дискваліфікація команди через хабар

Після гри команди "Динамо" (Київ) з командою "Панатінаїкос" у вересні 1995 року арбітр УЄФА Антоніо Лопес Ньєто розповів пресі про те, що власник київського футбольного клубу Ігор Суркіс і генсекретар Василь Бабійчук запропонували йому хабар.

За словами арбітра, менеджери команди "Динамо" давали йому дві норкові шуби і ще 30 000 доларів.

У відповідь на цю заяву Суркіс розповів журналістам свою версію інциденту, а саме те, що перед матчем йому подзвонив Бабійчук і сказав, що судді з Іспанії хочуть купити у нього норкові вироби. По телефону власник "Динамо" (Київ) відповів, що його фірми шуби не виробляють, однак поцікавився деталями у знайомих. Того ж вечора іноземні гості поїхали вибирати товар. За словами Суркіса, пан Ньєто після довгих роздумів взяв дві шуби, а бічні арбітри придбали собі по шапці. Все це обійшлося їм в 30 000 доларів. Коли ж вони дізналися вартість взятих ними хутряних виробів, то різко відмовилися від покупок.

У результаті конфлікту дисциплінарна комісія УЄФА прийняла рішення анулювати результати матчу і дискваліфікувати київську команду з участі в Лізі Чемпіонів. Крім того, "Динамо" позбавили права протягом 3 років брати участь в матчах УЄФА. Самих же Суркіса і Бабійчука дискваліфікували назавжди.

У 2017 році менеджери відомого київського клубу знову стали учасниками скандалу. Цього разу інцидент стосувався того, що єдині власники ФК підозрювалися в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Такі звинувачення висунуло бізнесменам керівництво УЄФА, пригрозивши в разі підтвердження цієї інформації виключенням команди "Динамо" з чемпіонату.

Висміювання в ювілей

У листопаді 2018 року Ігор Суркіс відсвяткував своє 60-річчя. Деякі інтернет-користувачі зробили жартівливі припущення з приводу того, що міг би отримати в подарунок глава ФК "Динамо" (Київ).

Так, на думку журналіста Дмитра Клименка, президент донецького "Шахтаря" Рінат Ахметов міг би подарувати колезі фірмову куртку свого клубу, оскільки Суркіс вже більше 14 років носить стару куртку з лейблом донецької команди, яку той же Ахметов подарував йому в 2004 році.

Рауль Ріанчо, який колись був помічником головного тренера збірної України і після свого відходу висловлював бажання попрацювати з Путіним, міг би піднести Суркісу листівку з фотографією свого російського "кумира".

Фанати і кореспонденти давно підмітили, що Суркіс практично завжди курить цигарки. Тому вирішили, що чудовим подарунком для власника "Динамо" стали б курильні суміші, які додали б фарб в сірі будні головного менеджера ФК.

Згадали жартівники і про відповідального в "Динамо-Київ" за зв'язок зі ЗМІ Миколу Несенюка, який міг би подарувати своєму начальнику самовчитель української мови, оскільки відкрито висловлював негативне ставлення до того, що деякі "динамівці" на камери говорять російською.

Звинувачення в проблемах клубу

На початку 2019 року фанати ФК "Динамо" відкрито заявили, що Ігор Суркіс абсолютно не займається клубом, в результаті чого його роботу доводиться виконувати їм.

За їхніми словами, порівняно низька відвідуваність вболівальників за команду "Динамо" говорить про те, що столичний клуб перебуває в сумному стані. А все тому, що Суркіс як одноосібний власник підприємства шкодує кошти на маркетинг, а також не докладає ніяких зусиль для розвитку фан-клубу.

Єдиною активною підтримкою "динамівців" є фанати з ультрас-сектора, які регулярно відвідують дитячі будинки, їздять на турніри уболівальників, малюють по місту графіті і т.д. "Ми довго намагалися зрозуміти, чому це відбувається, і єдиним логічним поясненням цьому є нездорове бажання Суркісів одноосібно володіти клубом", — заявили вболівальники "Динамо".

Намір судиться з Порошенком

У травні 2019 року мільйонер Ігор Коломойський розповів кореспондентам про те, що відразу після призначення нового глави держави Ігор Суркіс має намір подати до англійського суду на тоді вже колишнього президента України Петра Порошенка.

За словами олігарха, його бізнес-партнер буде судиться з Порошенком за Приватбанк, який той раніше прибрав до своїх рук.

"Це ціла детективна історія", — зазначив Коломойський, розповівши, що ексглаві держави Суркіс готує позов в суді Англії.

Статки і джерела доходів

Ігор Суркіс --  один з найбагатших жителів України. Володіє 25% акцій телеканалу "ТЕТ" (входить в холдинг Ігоря Коломойського "1 + 1 медіа"), а також декількома радіостанціями. Контролює фінансово-промисловий концерн "Славутич", страхову компанію "Алькона", ЗАТ "Київ-Код", інвестиційний фонд та інші підприємства.

Є президентом київського "Динамо", однак футбольний клуб приносить тільки збитки, які в 2005 році склали майже 30 мільйонів гривень.

У 2011 році журнал "Фокус" оцінив статки братів в 653,5 мільйона доларів. У тому ж році видання "Форбс" включило бізнесменів в топ найбагатших жителів України, оцінивши капітали кожного в 103 мільйони доларів. 

У травні 2019 року вартість активів Ігоря Суркіса склала 76 мільйонів доларів за версією журналу "Форбс".

Брати Суркіси в 2021 році увійшли в рейтинг 100 найбагатших українців під номером 41 зі статком в 260 мільйонів доларів.

Посилання

Твіттер Ігоря Суркіса

Відео

Згадки про персону