Ілля Ємець
  • Дата народження
    21 лютого 1956
  • Країна
    Україна
Ілля Ємець
2660

Ілля Ємець

Ємець Ілля Миколайович: чиновник часів Януковича, якого звільнили з посади міністра охорони здоров'я 

Ілля Ємець - Фото 1

Ємець Ілля Миколайович - зразковий хірург та міністр часів Януковича, якого через дев’ять років знову повернули в крісло міністра охорони здоров’я, проте швидко звільнили.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Новини
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Народився Ілля Миколайович Ємець 21 лютого 1956 року у Воркуті (Російська Федерація).

Сім’я

Ілля Ємець виходець із багатодітній сім’ї. Відомо, що його батько родом із Київщини, однак за часів сталінських репресій їхня сім’я була репресована. Матір Іллі теж під час війни вислали зі Львівщини, а вже після смерті Сталіна батьки Ємця повернулися на Батьківщину. 

Зараз новоспечений міністр охорони здоров’я перебуває у шлюбі із Тетяною Осикою.

Відомо, що дружина значиться засновницею у трьох компаніях: "Клініка нових технологій" (діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, оптова торгівля фармацевтичними товарами), ТОВ "Вино Баррель" (роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах) та приватне підприємство "Фарвартер-Д" (надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність). Щоправда, останнє перебуває у стадії припинення.

Пара спільно має двох дітей: синів Гліба та Кирила.

У декларації, поданій 4 березня 2020 року, Ілля Ємець вже не згадує ні дружину, ні синів, однак називає ім’я доньки Домініки.

Ілля Ємець - Фото 2
Освіта

Середню освіту Ілля Миколайович Ємець здобув вже в Україні - у Фастівській середній школі №9. У 1979 році отримав диплом педіатра.

Після закінчення Київського медичного інституту шість років в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України проходив клінічну ординатуру за спеціальністю серцево-судинна хірургія.

Ілля Ємець захистив дві докторські дисертації: одну в 1997 році на тему «Паліативна хірургія вроджених вад серця у дітей раннього віку», іншу в 2002 році — «Хірургічне лікування транспозиції магістральних судин».  Він автор більше 300 наукових робіт. 

Ілля Ємець - Фото 3
Кар’єра

Початком кар'єри Іллі Ємця стала робота в реанімації та інтенсивній терапії для новонароджених в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України. Там з 1992 по 1997 рік він був лікарем-хірургом у відділені серцевої хірургії.

У цей же період Ємець працював за кордоном: у 1993 році він був кардіохірургом в Children’s Hospital (Сідней, Австралія), ще через рік працював штатним кардіохірургом в Hospital for Sick Children (Торонто, Канада). У 1996 році Ілля Ємець працював в Мельбурні (Австралія), де обіймав посаду штатного кардіохірурга в Royal Childrens Hospital. Через два роки вже у Парижі (Франція) Ємець працював штатним кардіохірургом в Hospital J. Cartier.

У 1997 році Ілля Миколайович Ємець був призначений на посаду завідувача відділення кардіохірургії та реанімації новонароджених в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України, де пропрацював до 2003 року.

Ілля Ємець - Фото 4

Потім лікаря було призначено директором Державної установи “Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України” звідки у 2010 році він перейшов на посаду міністра охорони здоров’я України.

Ілля Ємець був призначений на посаду Віктором Януковичем 21 грудня 2010 року, а вже в травні 2011 року був звільнений. Причина звільнення, яку вказав президент - відсутність реформ в медичній галузі.

У тому ж році Ілля Ємець повернувся на посаду директора в Державну установу “Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії”.

З 2011 року Ємець також значиться професором у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Викладає він на кафедрі дитячої кардіології та кардіохірургії.

Ілля Ємець - Фото 5

21 лютого 2020 року Ілля Ємець був включений Президентом України Володимиром Зеленським до складу робочої групи, яка займається аналізом ходу медицинської реформи України, яка була запроваджена ще при головуванні Петра Порошенка Уляною Супрун.  

А вже 4 березня 2020 року Ілля Ємець був призначений на посаду міністра охорони здоров’я України. Його кандидатуру підтримало 277 народних обранців, таким чином Ілля Ємець замінив Зоряну Скалецьку, яка пробула на цій посаді лише пів року.

Верховна Рада звільнила Іллю Ємця з посади голови Міністерства охорони здоров'я України на засіданні в понеділок, 30 березня. За рішення проголосував 271 нардеп.

Варто відзначити, що Ілля Ємець став першим лікарем в Україні, який вже у 1992 році почав успішно оперувати немовлят з вадами серця. Окрім цього, він перший, хто запровадив хірургічне лікування пренатально діагностованих складних вроджених вад серця у перші години життя дитини із застосуванням аутологічної пуповинної крові замість донорської.

Ілля Ємець заснував школу кардіології та кардіохірургії в Україні.

Відомо, що Ілля Ємець володар низки державних нагород: ордену “За заслуги” І, ІІ і ІІІ ступенів (2016, 2012, 2006), заслужений лікар України (1993), “Почесний громадянин міста Києва” (2017).

Ілля Ємець - Фото 6
Новини

Цікавим став факт призначення Іллі Ємця міністром охорони здоров’я в 2010 році: спочатку тоді ще Президент України Віктор Янукович у травні призначає Ємця на посаду, а вже через пів року сам же і звільняє. 

Ходили чутки, що кандидатуру Ємця тоді активно просували Тетяна Бахтєєва i тодішня секретар РНБО Раїса Богатирьова. Однак  вже через декілька місяців його звільнили. 

Поговорювали також, що нібито через те, щo вiн не вибудував стосунки нi з парламентським комітетом, нi з Адмiнiстрацiя президентa Янукoвичa, нi з прем'єром Миколою Азаровим. 

Хоч Янукoвич і призначив його на посаду, він часто критикував Ємця через відсутність реформ у медицині (цю ж причину було вказано і в указі про звільнення), a от колеги Ємця часто згадували про його зірковість.

Варто відзначити, що, будучи тоді міністром охорони здоров’я, Ємець дав обіцянку збільшити фінансування медицини, однак виконати її чи то не встиг, чи то не захотів.  

Декларація

У день свого призначення на посаду міністра охорони здоров’я (4 березня 2020 року) Ємець Ілля Миколайович подав щорічну звітну декларацію в якій вказав, що володіє житловим будинком (площа 375,5 м. кв) та квартирою (44,6 м. кв), які знаходяться в столиці.

Також Ємець Ілля вказав у декларації, що має у власності дві земельні ділянки (1003 та 1890 м. кв): одна з яких знаходиться в Києві, а інша в Рівненській області.

З цінного рухомого майна Ємець задекларував наручний годинник Patek Philippe S. A.

Ємець Ілля Миколайович має 50 % корпоративних прав в ТОВ ПАРАЦЕЛЬС (в стані припинення). Ще 50% належить Петикян Гаяні.

Заробітна плата Іллі Ємця на посаді директора в Державній установі “Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії” склала 708 тисяч 75 гривень. Ще 4 556 гривень Ємцю принесла професорська діяльність та 144 тисячі 787 гривень - пенсія.

Крім цього, Ємець отримав 1684 гривні банківських відсотків та 621 гривню як додаткове благо від виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Із грошових заощаджень новоспечений міністр охорони здоров’я України має в банку 485 тисяч 218 гривень, 3 тисячі 741 долар та 25 тисяч 346 євро. Готівкою Ємець зберігає 670 тисяч гривень, 74 тисячі доларів та 57 тисяч євро.

Має членство в Міжнародному благодійному фонді Дитяче серце та ВГО Український медичний союз, а також управляє Асоціацією серцево-судинних хірургів України.

Відео

Згадки про персону