Ілля Крамер
    Ілля Крамер
    3442

    Ілля Крамер

    Крамер Ілля: інстаблогер, який рекламує фінансову піраміду

    Ілля Крамер - Фото 1

    Крамер Ілля — зібрав схожий на Tesla Cybertrack автомобіль і розвів на гроші 10 тисяч вкладників скам S-Group

    Біографія

    Ілля Крамер народився в місті Полтава, Україна.

    Кар'єр

    Крамер — інстаблогер-мільйонник, який раніше був автомеханіком. У Іллі є також Youtube-канал Kramer TV зі 184 тисячами підписників. На ньому блогер робив відеоогляди автомобілів, періодично викладав музичні кліпи виконавця Литвиненка. Кліп "Оп, мусорок" набрав 18 мільйонів переглядів. 

    Восени 2019 року Ілля зняв короткометражний фільм "Спокуса". За словами блогера, в короткометражку він заклав глибокий сенс про найважливіші речі в житті. "Спокуса" набрала півмільйона переглядів.

    У 2020 році Крамер здобув популярність у Полтаві ще й завдяки тому, що зібрав автомобіль зовні схожий на Tesla Cybertrack. За основу для своєї роботи Ілля взяв 30-річний мікроавтобус Citroen на дизельному пальному. Двері, як і й електровантажівки компанії Ілона Маска, відкриваються дистанційно і не мають ручок. Після повномасштабного вторгнення Ілля закинув Youtube-канал.

    Зате в Instagram почав просувати фінансову піраміду S-Group. Після її викриття закрив доступ до свого аккаунту.

    Ілля Крамер - Фото 2

    Компромат

    Восени 2023 року до полтавських блогерів, у тому числі й Іллі Крамеру, прийшли співробітники правоохоронних органів з обшуками. Причина — підозра в шахрайстві з фінансовою пірамідою (скам) S-Group.

    Як зазначали у засобах масової інформації, Ілля став першим, хто на Полтавщині взявся за просування скаму під назвою S-Group. Потім до рекламування приєдналися інші блогери — Marina Ricci та Марина Бєлова.

    За словами Крамера, робота з S-Group допомогла йому стати багатшими на 150 тисяч доларів. На ці гроші він придбав машину. Спокуса заробити легкі гроші за допомогою пасивного доходу призвела до того, що підписники інстаблогера почали нести йому свої гроші. Так Ілля збільшив кількість вкладників S-Group на десять тисяч осіб.

    Реклама S-Group з'явилася восени 2022 року. На вигляд все здавалося солідно. Піраміда прикидалася інвестиційним фондом, головний офіс якої знаходиться в британській столиці. У "фонду" нібито було ще вісім офісів, а сам S-Group діяв чи не в кожній країні світу. Ком'юніті "фонду" налічувало 90 тисяч осіб.

    Ілля Крамер - Фото 3

    Насправді керівницею скама значилася українка Мар'яна Ройтбурд. Крім S-Group на неї записано ще близько сотні компаній в самих різних сферах бізнесу. Очевидно, що Мар'яна — лише підставна особа. Британська прописка "фонду" теж липова. Там знаходиться компанія, що продає реєстрацію за своєю адресою за 39 фунтів. 

    Цікаво також, що S-Group — це ребрендинг піраміди Sincere System. Обидві ці назви згадуються в списку сумнівних фінансових проєктів в списку Національної комісії з цінних паперів в рамках моніторингу скам-проєктів.

    "Фонд" пропонує клієнтам вкладати гроші в різні проєкти: від нерухомості до вирощування медичного канабісу. Інвесторам обіцяють, що за них всю роботу робитиме спеціальна програма зі штучним інтелектом, яка здійснює "розумні безпрограшні" угоди.

    Повна схема фінансової піраміди була наступною. Клієнт заводить кошти в S-Group, купуючи криптовалюту USDT. Потім через гаманець S-Wallet вона змінювалася 1:1 на криптофантик SWCT. Він, своєю чергою, використовувався для всіх операцій на платформі S-Group. 

    За вкладення клієнтам обіцяли величезні, як для інвестиційного фонду, від 7 до 12% на місяць. За словами експертів фінансового ринку, якби S-Group дійсно могла давати такі дивіденди, то до "фонду" прийшли великі інвестори. Однак S-Group "чомусь" задовольнявся вкладеннями в сто доларів з рядових клієнтів.

    Щоб вивести гроші з фінансової піраміди, інвесторам потрібно було виконати зворотну операцію, тобто обміняти кріптофантик на криптовалюту, а вже її конвертувати в справжні гроші.

    Але через деякий час після запуску "британського інвестиційного фонду" вкладники зіткнулися з проблемою виведення своїх дивідендів. Природно, вони почали звертатися до тих, хто їх привів в S-Group, тобто до блогерів. Багато з них почали підчищати свої акаунти та знищувати інформацію про співпрацю з пірамідою.

    Ілля Крамер - Фото 4

    Інші взялися пояснювати, що у "фонді" проводиться аудит, продовжуючи при цьому залучати нових вкладників. Тому поки послуги з виведення коштів заблоковані, а коли все повернеться - вони відповісти не можуть. Так рядові вкладники втратили свої заощадження, а блогери поки що успішно йдуть від правосуддя, заперечуючи свою причетність і відсиджуючись за кордоном із залученим від ошуканих співвітчизників капіталом.

    Згадки про персону