Йосип Пінтус: український медіамагнат з російськими господарями
Йосип Пінтус - один з найбільших медіа-менеджерів в сучасній Україні. Генеральний директор РБК-Україна - одного з найпопулярніших ресурсів країни, що втратив шанувальників через спірну редакційну політику. Звинувачується у відстоюванні інтересів російських власників бренду РБК і в покриванні різних політичних і олігархічних угруповань в Україні.
Біографія
Йосип Геннадійович Пінтус є одним з найбільш впливових і досвідчених менеджерів у сфері медіа в сучасній Україні. Має скандальну репутацію, як і в журналістській сфері, так і бізнес-колах.
Підозрюється в багаторічному відстоюванні інтересів своїх російських босів, які надали йому в управління бренд «РБК». Критикується за не чітку політичну позицію і публікацію спірних матеріалів.
Йосип Пінтус народився 25 вересня 1981 року.
Сім'я
Нинішній український медіамагнат має російське походження. Народився і провів дитячі роки в Уфі (Башкирія). Пізніше Пінтус Йосип Геннадійович переїхав разом з сім'єю в український Миколаїв.
У Росії журналіст і бізнесмен має вкрай впливових родичів, які допомогли йому в кар'єрі, проте пізніше зіпсували його репутацію.
Сьогодні Йосип Пінтус є одруженим чоловіком і має двох дітей. Захоплюється кулінарією, любить відпочинок з друзями та літературу.
Освіта
Глава РБК-Україна має непрофільну освіту. У 2003 році Йосип Геннадійович закінчив правовий факультет столичної Національної академії управління.
Кар'єра і бізнес
Йосип Пінтус, Фейсбук якого оновлюється ним самостійно, почав трудовий шлях в 2003 році. Закінчивши університет, амбітний юнак заснував хостингову компанію «Українські бізнес-технології».
Інтернет, що стрімко розвивався в Україні, став чудовим майданчиком для того, щоб заробити швидко і багато грошей. Перші доходи від бізнесу Пінтус інвестував в банерну систему Master Banner Network. Мережа використовувалася деякими вітчизняним сайтами і швидко стала однією з найбільш успішних в країні.
Йосип Пінтус, РБК якого в Україні з'явився лише в 2006 році, спочатку позиціонувався як «дочка» однойменної «імперії» в Росії. Компанія була заснована разом з Росбізнесконсалтінгом за гроші російських інвесторів, які зуміли примножити свої доходи в «жирні часи» другого президентства Володимира Путіна. Тоді партнерами Пінтуса по «РБК-Україна» називалися Володимир Шульц і Олег Горбатенко.
На початку 2010-х років Йосип Геннадійович Пінтус виходить зі свого банерного бізнесу і засновує товарно-новинну платформу «Трафффім».
У 2010 році українська версія РБК офіційно відокремилася від своєї «російської матері» і почала позиціонувати себе в якості окремої структури.
У першій половині десятиліття ресурс інформаційного агентства остаточно закріпився в десятці найпопулярніших сайтів країни, а в 2014 році остаточно «розірвав відносини» з російським РБК і був заблокований на території РФ за публікації «екстремістських» матеріалів.
Компромат і чутки
Йосип Пінтус називається «маріонеткою» Германа Каплуна - колишнього керівника і власника «РБК» до його продажу олігархові Прохорову. Так, перед передачею активів новому власнику Каплун створив самостійну структуру в іншій державі - «РБК-Україна». «Руль» в інформаційному агентстві російський мільйонер передав своєму двоюрідному брату - Йосипу Пінтусу.
«Демарш» Каплуна з обуренням зустріли в Росії, а нові власники «РБК» намагалися повернути собі контроль над брендом і належними йому доменами.
Створення української філії російської «медіаімперії» пов'язували з необхідністю відстоювання інтересів самого Каплуна і його бізнес-партнерів. Захист інформаційних інтересів російських власників РБК, нібито, і був доручений Пінтусу.
У період з 2014 по 2017 року на «РБК-Україна» спостерігалася справжня «редакторська летучка». Пост головного редактора по черзі займали досвідчені журналісти Підлуцький, Безлюдко і Калниш.
У медіа-середовищі ходили чутки, що причинами частої зміни керівництва інформаційного агентства були конфлікти між редакторами і генеральним директором. З'являлася інформація, що Пінтус сильно тиснув на журналістську команду і наполягав на публікації потрібних йому статей, що не влаштовувало редакторів.
Однак, сам гендиректор наполягав на тому, що конфліктів у нього з журналістами не було і всі вони пішли з «РБК-Україна» з різних причин.
У 2015 році Йосип Пінтус потрапив в гучний скандал з відомим кухарем, блогером, письменником і телевізійною персоною Сталиком Ханкішієвим.
Тоді знаменитість заявила, що генеральний директор «РБК-Україна» погрожував йому «забанити його на центральних каналах». Медіа-менеджер нібито ображав і хамив «зоряному кухареві» в соціальних мережах, в агресивній формі висловлюючи йому своє несхвалення серією його постів в одній із соціальних мереж.
Йосип Пінтус також критикувався за відсутність виразної патріотичної позиції. Негативна реакція журналістів і блогерів послідувала в 2016 році, коли власник одного з найбільших інформаційних ресурсів країни заявив, що «журналіст не повинен бути патріотом». Позиція власника «топового» ЗМІ була названа в корені невірною, а сам Пінтус багатьма відкрито називався «зрадником».
Відомо, що «РБК-Україна» є учасником офшорних схем. Так, в 2004 році Йосип Пінтус став засновником компанії Aquarius Market Limited, зареєстрованої на Кіпрі. Також менеджер зв'язувався з компаніями «Нью Бізнес Медіа», «Українські Бізнес Технології», «Укрбізнесінформ», «Україна-Хост». Крім того, є інформація, що Пінтус згадується в документах на офшорні структури - NewMediaHosting Inc.і RBC Investments Limited.
Користувачі сайтом РБК-Україна регулярно критикують видання та опубліковані там матеріали, а також журналістів і керівництво проекту. Читачі називають новини і статті не об'єктивними, стиль подачі - маніпулятивним, а матеріали «проплаченими» тими чи іншими українськими політичними та бізнес-елітами.
Декларація
Генеральний директор «РБК-Україна» ніколи не розкривав інформації про свої доходи. Однак, на думку експертів, Йосип Пінтус є доларовим мільйонером. Також називається власником низки об'єктів нерухомості і декількох авто.