Ірина Лисенко
  • Країна
    Україна
Ірина Лисенко
3822

Ірина Лисенко

Ірина Лисенко - колишній генеральний директор «Нового каналу», яка заробила мільйони на показах російських серіалів

Ірина Лисенко - Фото 1

Одна з небагатьох успішних медіа-менеджерів в сучасній Україні. Продюсер, яка вивела «Новий канал» у ТОП українських каналів. Одна з найбільш таємничих і впливових телевізійних персон з неоднозначною репутацією.

1. Біографія
2. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і скандали
6. Статки і джереда доходів
7. Сім'я і особисте життя

Біографія

Ірина Лисенко - одна з найбільш впливових жінок українського медіа-бізнесу в період з кінця 2000-х - початку 2010-років. Свого часу менеджер була справжньою «королевою» ефіру. Жінка вирішувала долі знаменитостей і дала квитки в життя безлічі топових сучасних зірок українського і російського телебачення та шоу-бізнесу. Сергій Притула, Олександр Педан, Ольга Фреймут, Макс Барських, Регіна Тодоренко - «вийшли» з під крила Ірини Лисенко.

Колишній генеральний директор «Нового каналу» перетворила ввірену їй структуру в один з найбільших каналів України. «Кнопка», яка раніше ледь трималася в десятці найпопулярніших каналів зуміла досягти великої популярності. Ірина Лисенко, біографія якої в наші дні вкрай скупа, зуміла довести, що робити сучасний і якісний продукт в Україні - можливо.

Однак, одночасно з цим, колишня глава «Нового» заполонила сітку свого каналу російськими серіалами сумнівної якості, які в ті роки часто дивилися краще оригінальних продуктів каналу. Ірина Лисенко називається однією з винуватиць засилля російського телевізійного контенту, який «опустив» “планку” смаку у українців і призвів до часткової втрати ідентифікації глядачів. Українці досі змушені відчувати на собі наслідки рішень Лисенко і її колег з інших каналів, які закуповували дешевий і неякісний контент з Росії і максимально його монетизували.

Сьогодні Ірина Лисенко - «привид» в сучасному медіа-просторі. Про колишню голову одного з найбільших каналів країни мало чого відомо. Останні згадки про неї датуються 2012 роком, а інформацію про її життя і місцеперебування доводиться отримувати по крупицях. Сьогодні Лисенко - дискусійна фігура новітньої історії українського телебачення, про яку багато хто почав уже забувати.

Ірини Лисенко народилася 4 серпня 1963 року. Про минуле колись вкрай впливової жінки відомо мало. Вона представляє «касту» перших українських телевізійників. Ірина Лисенко, «Новий канал» якої пізніше став відомим у всій Європі брендом, по суті стала однією з тих, хто і вигадав сучасне українське телебачення.

Освіта

Ірина Лисенко - Фото 2

Ірина Лисенко, Вікіпедія про яку нічого не знає, є професійним економістом. Майбутня керівниця «медіа-імперії» має диплом Київського торгово-економічного інституту.

Ставши успішною і заможною жінкою, Ірина Лисенко вирішує продовжити освіту і пройшла курс навчання в Університеті Кардіффа (Великобританія). Крім того, екс ген.директор регулярно відвідувала тренінги та семінари, які допомагали їй керувати сотнями підлеглих.

Кар'єра

Ірина Лисенко - Фото 3

 

На початку 90-х років Ірина Лисенко працював на цілому ряді українських студій і перших телевізійних каналів. У ті «дикі» часи телевізійники не знали, як робити свою роботу і часто працювали відразу ж на декількох позиціях. Однак, ті що пройшли цю школу зробили гучні імена та в даний час стоять у «керма» українського телебачення, медіа та шоу-бізнесу

Першою роботою, згаданою в офіційній біографії генерального директора «Нового каналу» значиться науково-виробниче об'єднання «Поверхня». Перша «серйозна» посада в кар'єрі Ірини Лисенко з'явилася в 1992 році. НВО було засновано як продакшн-компанія, а після початку створювати власні програми. Перший контент продюсер продавала каналу «Інтер» і УТ-1. Також «Поверхня» займалася трансляцією спортивних подій. Зокрема, Лисенко робила трансляцію футбольних матчів в рамках «Ліги чемпіонів». У НВО амбітна жінка дійшла до позиції заступника директора, що було рідкісним явищем для тодішнього телевізійного середовища.

Кар'єру на «Новому каналі» Ірина Лисенко початку в 1998 році. Нещодавно створений канал лише починав свою роботу і йому були потрібні досвідчені і активні кадри, до яких і належала колишня керівниця «Поверхности». У розвитку каналу був вкрай зацікавлений його власник - Віктор Пінчук. Сьогодні він відомий як один з найбільших українських олігархів і в якості зятя другого президента України Леоніда Кучми.

Згідно з даними джерел, кар'єра Лисенко на «Новому каналі» повністю залежала від прихильності її боса - Пінчука. Пізніше олігарх створив найбільшу медіа-імперію сучасної України - «Starlight Media Group». Холдинг охоплює 15 компаній, серед яких варто відзначити такі канали як СТБ ISTV, М1 і Новий канал.

На Новому каналі, який лише почав віщати на ряд регіонів України, Лисенко працювала програмним директором. Під цим поняттям мається на увазі менеджер, який формує ефірну сітку і відповідає за те, що глядачі побачать в ефірі. У ті роки Лисенко успішно запустила «Репортера», «Підйом» з тоді ще молодими і нікому невідомими Машею Єфросиніною та Юрієм Горбуновим, а також почала показувати такі культові серіали, як, «Баффі - переможниця вампірів» і «Друзі». Варто відзначити, що перша україномовна озвучка серіалів пізніше була визнана чи не ідеальною і користується попитом і до цього дня.

Лисенко належить ідея транслювати серіали «Комісар Рекс», «Кларисса», «Дикий ангел», «Малкольм у центрі уваги», «Буремний шлях» і багато інших.

«Зірковий час» в кар'єрі Ірини Лисенко пробив в 2005 році. Тоді через низку перестановок на каналі вона була призначена головою правління «Нового каналу». Після реорганізації структури Пінчука вона була призначена генеральним директором каналу.

Отримавши кермо влади, Ірина Лисенко почала активно змінювати структуру, роблячи її першою розважальною «кнопкою» країни. У 2000-х і початок 2010-х років «праймова сітка» Нового каналу була забита російськими телесеріалами, які в наш час виглядають вкрай сумнівно. Так, в ті роки українським глядачам нав'язували серіали «Кадети», «Курсанти», «Вулиці розбитих ліхтарів», «Бальзаківський вік», «Студенти», «Далекобійники» та «Кордон».

Свій вибір контенту для глядачів Лисенко пояснювала його дешевизною і попитом у невибагливого глядача.

«Ми продовжуємо співпрацю з СТС (російський канал). Їхні серіали дають нам хороші показники. Так навіщо ж від них відмовлятися? «Буржуйський» (американський) серіал може коштувати в залежності від року виробництва і якості від трьох тисяч доларів до $ 20 тис за епізод. Тоді як російський серіал вже неможливо купити за 3 тисячі, хіба що знятий сто років тому і нікому не потрібний. Ціна на російські серіали зараз коливається між $ 10 тис за хороший серіал або $ 70 тис за суперякісний або супернашумівшій», - розповідала Лисенко в одному з небагатьох своїх інтерв'ю.

Сьогодні багато хто вже забув, але «Новий канал» був «домівкою» для сумнозвісних російських серіалів, орієнтованих на молодь або сімейний перегляд - «Ранетки», «Татусеві дочки», «Вороніни» і «Щасливі разом». Дані ситкоми «Новий канал» пізніше крутив роками, довівши глядачів до гніву і серйозно зіпсувавши репутацію.

Ірина Лисенко успішно створювала власні програми, запустивши ряд тепер уже культових проектів. Відродила «Підйом» з Ольгою Фреймут, Сергієм Притулою та Олександром Педаном. «Дала світло» українському «Камеді Клабу» і скетч-кому «Файна Юкрайна». Також «Новий канал» під керівництвом Лисенко успішно адаптував російську «Фабрику зірок» .Талант-шоу допомогло запустити кар'єри Даші Астаф'євої, Ольги Цибульської, Дмитра Кадная, Жені Мільковського, Володимира Дантеса, Влада Олійника, Зіанджі, Світлани Тарабарової, Влада Дарвіна, Макса Барських і Регіни Тодоренко.

Цілий ряд «Фабрик» став вкрай обговорюваною подією в тогочасному українському медійному просторі і допоміг «Новому каналу» стати найпопулярнішим каналом країни серед молоді.

«Ми бачимо, що люди хочуть брати участь в подібних проектах і дивитися їх. Причому, самі різні люди. Я щиро здивувалася, коли чоловіки на вулиці почали впізнавати мене, бажати успіху і розповідати, що вони дивляться «Фабрику». Це були досить зрілі люди. Тобто, не молодіжна аудиторія, на яку розрахований проект. Якщо привносити кожен раз в талант-шоу якусь родзинку, показувати нову грань і робити це професійно, люди завжди захочуть і взяти участь в шоу, і подивитися його. Майбутнє за таким інтерактивним телебаченням. Телебаченням, яке не просто показує гарні картинки, а показує, як люди змінюються, розкривають себе, вчаться чогось, беруть нові висоти», - ділилася своїми висновками після успіху «Фабрик»Лисенко.

Кар'єра Лисенко на «Новому каналі» перервався на «піку» - в 2012 році. Тоді вона звільнилася зі своєї посади, після чого «пішла» з радарів суспільства. Відомо, що колишній ген.директор «Нового каналу» пробує свої сили в ресторанному бізнесу і займається сторонніми проектами.

Чутки і скандали

Ірина Лисенко - Фото 4

За роки роботи на «Новому каналі» Ірина Лисенко прославилася, як жорстка, агресивна і безпринципна жінка. Ходили чутки, що вона зіпсувала відносини з багатьма своїми колегами і зірками каналу.

Новина про те, що Лисенко пішла з «Нового» стала справжнім шоком для українського медіа-середовища. Тоді серед «тусовки» з'являлася інформація про те, що вона серйозно посварилася з босом Віктором Пінчуком і Володимиром Бородянським, призначеним директором Starlight Media.

Існує думка, що зникнення Лисенко з українського медіа-бізнесу пов'язане з її колишніми начальниками, яким вона насолила настільки сильно, що вони її не пробачили і сьогодні.

Статки і джерела доходів

Ірина Лисенко, Новий канал якої приносив сотні мільйонів доларів в рік, ніколи не оголошувала інформації про свої доходи. Згідно з даними експертів, вона була доларовим мільйонером, а також мала елітну нерухомість у столиці і авто екстра-класу.

Сім'я і особисте життя

Екс-голова «Нового» не була заміжня. Має доньку Катерину, яка вчилася і працювала в Великобританії. Ірина Лисенко захоплюється автомобілями, літературою, психологією, декором і спортом.

Згадки про персону