Маруняк Ірина Михайлівна: заступниця мера Львова з питань ЖКГ
Маруняк Ірина Михайлівна — чиновниця, яка протягом кількох років отримує мільйонні зарплати
Біографія
Ірина Михайлівна Маруняк народилася 8 квітня 1967 року у місті Львів, Україна.
Освіта
Маруняк має юридичну освіту, яку вона здобула у стінах Львівського національного університету імені І.Франка.
Сім'я
Чоловіка чиновниці звати Володимир. Він займається підприємницькою діяльністю. Йому належить фірми “Пік” (оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом та подібними продуктами) та “Стрепет” (роздрібна торгівля фармацевтичними товарами).
Кар'єра
Першим місцем роботи Ірини став Личаківський (тоді Червоноармійський) районний суд. З 1984 до 1986 року Маруняк займала тут посаду секретарки судового засідання.
У 1991 році вона стала співробітницею Львівської міської ради. Упродовж десяти років Маруняк працювала у юридичному відділі виконавчого комітету.
З 2001 року Ірина перейшла на роботу до Сихівської районної адміністрації. Наступні п'ять років Маруняк обіймала посади завідувачки юридичного відділу, заступниці голови районної адміністрації. 2006 року вона очолила Галицький район Львова. У 2013 році Ірина повернулася до Сихівської райадміністрації вже на посаду очільниці району.
У 2015 році Маруняк балотувалася до Львівської міської ради від Об'єднання “Самопоміч” по 35-му мажоритарному округу. Проте виборці не підтримали її кандидатури.
Влітку 2017 року Ірина стала директоркою департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Рівно за два роки мер Андрій Садовий призначив Маруняк своєю заступницею. Сфера її відповідальності – питання житлово-комунального господарства.
У лютому 2021 року Ірина увійшла до складу виконавчого комітету міськради. З квітня 2023 року вона виконує обов'язки директорки департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.
Компромат
Влітку 2016 року у пресі писали, що чоловік чиновниці зобов'язаний був заплатити міськраді півтора мільйона неустойки через те, що його фірма протягом п'яти років не звільняла орендоване у міста приміщення. Маруняк не вказувала бізнес чоловіка, бо його підприємство не працювало та не отримувало доходу.
Навесні 2017 року, коли Ірина обіймала посаду керівниці Сиховського району, співробітники поліції вручили їй повістку на допит. Причиною стала катастрофічна ситуація в районі зі збиранням твердих побутових відходів.
Окрім Маруняк, такі ж повістки отримали голови Залізничного та Франківського районів, а також в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань та заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства.
Львівські засоби масової інформації неодноразово звертали увагу на захмарні зарплати топчиновників міської ради. Так, у 2021 році “Львівський портал” писав, Ірині Маруняк чи не найбільше із заступників пощастило. Вже другий рік поспіль вона доопрацьовувала до мільйонних статків.
Якщо 2019-го вона заробила трохи більше мільйона гривень, то 2020-го року її дохід зріс на 12%. За роботу у мерії Ірина отримала 1 143 581 грн. Тобто середня зарплата становила понад 95 200 гривень на місяць.
Декларація
Згідно з декларацією за 2020 рік Маруняк мала квартиру (75,6 кв. м) та паркомісце (32,2 кв. м) у Львові, ділянку землі (626 кв. м) у Пустомитівському районі Львівської області. Чоловікові чиновниці належало дві земельні ділянки (670 та 1 000 кв. м) та гараж (17 кв. м).
Власного автомобіля Ірина не мала, Володимир їздив на Opel Astra 2019 року випуску.
Зарплата Ірини становила 1,1 мільйона гривень. Володимир отримав 130 тисяч гривень пенсії та 140 тисяч гривень від продажу рухомого майна. Готівкою Маруняк мала чверть мільйона гривень та 11 тисяч доларів. У банку вона зберігала 111 тисяч гривень. У її чоловіка було 2 тисячі доларів готівкою та 644 гривні в банках.