Ірина Паламар: світська левиця і захисниця доярок
Ірина Паламар - дівчина з модельною зовнішністю, яка займається тваринництвом. Своїм стрімким злетом вона зобов'язана батькові - Олександру Паламару, який керував одним із кращих у Радянському Союзі колгоспів.
Біографія
Ірина Паламар народилася 16 листопада 1982 року в родині голови колгоспу. Дитинство провела у Вінницькій області. Про те, що буде аграрієм, мріяла ще з шести років.
Освіта
У період з 1999 по 2001 року була студенткою в Ірпінському економічному коледжі. Потім до 2004 року навчалася в аграрному університеті міста Вінниця.
Сім'я
Ірина Паламар продовжила фермерську традицію свого батька. Олександр Степанович Паламар (народився в 1953 році) є главою фермерського господарства (раніше це був колгосп) імені Желюка, яке розташоване в селі Туманівка Вінницької області. Крім того, він є засновником і головою “Всеукраїнського аграрного кооперативу “Поділля”, а також керівником відділу агропромислового розвитку Тульчинської районної державної адміністрації.
Чоловіком Ірини Паламар є Максим Шевчук. Народився в Черкаській області. Диплом маркетолога отримав у Київському національному торговельно-економічному університеті. У 2006 році заснував концерн “Агровет Атлантик”. Нині є його генеральним директором. У подружжя дві доньки.
Кар'єра
Після закінчення вишу протягом року обіймала посаду провідного спеціаліста із земельних операцій в інвестиційній компанії “Хорус”. Займалася пошуком об'єктів комерційної нерухомості, а також земельних ділянок, інвестиційних проектів для іноземних партнерів. Вільне володіння англійською мовою допомогло в роботі з іноземними інвесторами.
У 2005 році Ірина Паламар очолила агентство нерухомості “Благосвіт”. На цій посаді вона пропрацювала два роки. Потім займалася консультуванням сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Суворова.
У 2008 році прийшла на роботу в групу компаній “АгроВет Атлантик”. Пропрацювала тут директором зі стратегічного планування та розвитку бізнесу сім років.
У 2012 році в Ірини Паламар було довге відрядження в екзотичний Оман - королівство на Аравійському півострові. Тут вона займалась створенням “Школи птахівництва”.
Через два роки брала участь в програмі по удосконаленю індійського птахівництва. У тому ж 2014 році стала на чолі Асоціації тваринників України, яка займається захистом і лобіюванням інтересів тваринників у владних колах.
Наступного року Ірина Паламар зайняла крісло керуючого партнера концерну “АгроВет Атлантик”. У тому ж році призначена радником міністра аграрної політики і продовольства України Олексія Павленка з племінної справи у тваринництві. У 2017 році її кандидатура розглядалась на посаду заступника аграрного міністра щодо підтримки фермерства.
Крім оманського і індійського проектів, Ірина Паламар брала участь в українських агропромислових програмах, таких як проект реконструкції м'ясо-молочного комплексу в селищі Цибулів Черкаської області, програма розвитку молодих фахівців аграрної галузі “Агровет Академія”, національна програма підвищення кваліфікації фахівців із великої рогатої худоби і свинарства та інші.
У 2008 році, коли Паламар тільки прийшла в “АгроВет Атлантик”, компанія займалася виробництвом і продажем кормів для свинарства. Потім компанія перейшла на дистрибуцією провідних аграрних компаній Франції, Іспанії, Великобританії і США.
Із 2011 року концерн вже пропонував цілий спектр послуг: від продажу корму до створення бізнес-проектів “під ключ”. Через два роки компанія отримала нідерландський грант на будівництво комбікормового заводу в Африці.
У 2018 році компанія вийшла на міжнародний ринок. Тому назва фірми була змінена на AVA Group.
Крім сільського господарства, Ірина Паламар займається рекламним бізнесом. Їй належить компанія “Інновейтів Ворлд Медіа”. Фірма займається організацією конгресів і торговельних виставок, розповсюдженням кіно- та відеофільмів, телевізійних програм, посередництвом у розміщенні реклами в засобах масової інформації.
У вільний від роботи час Ірина Паламар захоплюється всесвітньою історією ХХ століття. Якось в одному з інтерв'ю розповіла, що хотіла б зустрітися з останнім російським імператором Миколою ІІ, щоб запитати, як він допустив розпад країни.
Одночасно називає себе світською левицею і захисницею доярок. Однак у її соціальних мережах легше знайти фотографії з модних показів, ніж із корівників.
Ірина Паламар стала героїнею Інтернету, коли сфотографувалася в образі київської княгині Ольги для календаря з пафосною назвою "Велична епоха української жінки".
Ірина Паламар про рейдерство в сільському господарстві
Аграрій зазначає, що з початку 2016 року в Україні проходить реформа дерегуляції, тобто скорочення, а також державного регулювання в сільському господарстві. Держава обіцяла допомогти аграріям. Але, як зауважує Ірина Паламар, це і стало одним із головних бар'єрів для українського підприємництва.
Як розповідає голова асоціації тваринників, фермери почали страждати від рейдерських захоплень. Причому, за її підрахунками, половина власників сільськогосподарських фірм хоча б раз у житті, але страждала від рейдерства. Особливо зачепило це фермерські господарства в північних і центральних областях України.
Для боротьби з незаконними захопленнями господарств фермери змушені наймати власну охорону. Не рятує їх і створена при міністерстві юстиції спеціальна комісія, яка покликана боротися з рейдерством. Навпаки, часто її підозрюють у нелегальній перереєстрації компаній на інших осіб. Не діють, як зазначає аграрій, і правоохоронні органи. Все це погіршує бізнес-клімат країни. Ірина Паламар впевнена, що інвестори з-за кордону не будуть приходити на ринок, де вони потенційно можуть втратити власні капітали.
Щоб побороти проблему і врятувати репутацію українського аграрного сектору, Ірина Паламар вважає, що при все тій же комісії при міністерстві юстиції повинна бути створена громадська рада. Вона би контролювала владні структури у протидії аграрному рейдерству.
Ірина Паламар про інвестування в українське тваринництво
Керівник асоціації тваринників України вважає, що в останні півтора року склалася позитивна ситуація з інвестуванням у тваринництво. Особливо у свинарстві і м'ясному скотарстві. Вона зазначає, що на ринку спостерігається стабільне зростання цін на живець.
На це сильно вплинуло те, що багато фермерських господарств перестали займатися свинарством після епідемії африканської чуми. Таким чином в Україні утворився дефіцит цього продукту. Ціни на нього виросли. Ірина Паламар розповідає, що споживчі настрої українського покупця зросли. І ті, хто залишився займатися розведенням свиней, отримав подвійний прибуток.
Не менш вигідно, на думку аграрія, займатися і яловичиною. Вона в кілька разів дешевша, ніж у європейських країнах. Це сприяло тому, що покупці з арабських країн переключилися із західних на українські ринки. Але тут Ірина Паламар бачить і проблему - нерозвиненість фермерства, яке займається яловичиною. Українські тваринники не можуть задовольнити існуючий попит.
Іншими проблемами в розвитку цієї галузі Паламар бачить складний бюрократичний механізм і логістику. Через ці проблеми українські тваринники втрачають значні кошти. Як зазначає головний тваринник України, фермери, щоб обійти всі ці перешкоди, продають товар перекупникам дешевше від ринкової вартості.
Виходом із ситуації, що склалася, Ірина Палмар бачить будівництво в Україні власних забійних цехів.
Ірина Паламар про жінок в бізнесі
Бізнес-леді зазначає, що причини, через які жінок мало в бізнесі лежать у самій їхній природі. Чоловіки фізично сильніші і витриваліші. Жінки емоційніші і часто не можуть залишатися холоднокровними. До того ж, на їхній кар'єрі сильно позначається народження дітей і спричинені цим декрети.
Однак Ірина Паламар знаходить і сильні сторони у жінок, які допомагають їм у досягненні успіху в бізнесі. У них краще розвинена інтуїція і хазяйновитість.