Ірина Верещук
  • Дата народження
    30 листопада 1979
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ірина Верещук
184

Ірина Верещук

Верещук Ірина Андріївна: колишня віцепрем'єрка — міністерка реінтеграції окупованих територій (2021-2024) та заступниця голови Офісу Президента (з вересня 2024 року)

Ірина Верещук - Фото 1

Верещук Ірина Андріївна — колишній мер містечка Рава-Руська Львівської області. З 2019 по 2021 рік – народний депутат від «Слуги народу». Восени 2020 року безуспішно балотувалася на виборах мера Києва

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Ірина Андріївна Верещук (до одруження Луцик) народилася 30 листопада 1979 року в місті Рава-Руська Львівської області, Україна.

Освіта

Після закінчення в 1997 році школи-інтернату у Раві-Руській Ірина стала студенткою військового інституту при Львівській політехніці. Через п'ять років отримала диплом за спеціальністю «Міжнародна інформація».

У 2006 році Верещук отримала другу, громадянську освіту. Дипломованим юристом вона стала після закінчення Львівського університету імені Івана Франка.

Ірина Верещук - Фото 2

Також вона була слухачкою Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Проходила стажування в Секретаріаті Кабінету Міністрів.

Ірина Верещук - Фото 3

Верещук була стипендіаткою Польсько-американського фонду Свободи за програмою ім. Лейна Кіркланда і отримала диплом Крайової школи публічної адміністрації.

Восени 2015 року після захисту дисертації, Ірині Верещук було присуджено науковий ступінь кандидата наук з державного управління.

Сім’я

У 2004 році Ірина народила сина Олега. У 2021 році він закінчив школу і вступив до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Сікорського».

Верещук проживає в цивільному шлюбі з Михайлом Кухаренком. Він військовий, служить у військовій частині Е6117. Був керівником львівського спецпідрозділу СБУ "Альфа".

Кар'єра

Після військового інституту Львівської політехніки Ірина протягом п'яти років служила в українській армії. Потім трохи більше року (з травня 2007 по червень 2008 року) була співробітницею міської ради Рави-Руської. Працювала на посаді юриста.

Ірина Верещук - Фото 4

У 2010 році Верещук кілька місяців займала посаду заступника голови Жовківського району Львівської області. Відповідала за гуманітарні питання і питання зовнішньої політики.

У тому ж році Ірина виграла вибори міського голови Рави-Руської. У віці тридцяти років вона стала наймолодшим мером-жінкою українського міста. Верещук балотувалася від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка.

Коли в 2013 році прем'єр-міністр Азаров відмовився підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом, Ірина Верещук звернулася до країн ЄС з пропозицією підписати угоду про асоціацію тільки з Равою-Руською.

У 2014 році вона вперше балотувалась до Верховної Ради. Але з результатом в 4,46% вона зайняла лише шосте місце на 122-му мажоритарному окрузі (переможцем став сотник Майдану Володимир Парасюк). Через пів року після парламентських виборів, в лютому 2015-го Ірина подала у відставку з посади міського голови Рави-Руської. Свій відхід вона пояснила постійним тиском з боку "псевдопатріотів".

Ірина Верещук - Фото 5

У квітні 2016 року Верещук очолила громадську організацію "Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик". На цій посаді Ірина провела майже три роки, до лютого 2019-го. 

Паралельно з цим, з вересня 2017 року вона стала викладачем кафедри політології в Київському педуніверситеті імені М.П. Драгоманова. Пізніше Ірина почала також працювати в Інституті екології економіки і права. У 2018 році її основним місцем роботи був банк "Альпарі".

На позачергових парламентських виборах Верещук балотувалася під 29-м номером у списку партії "Слуга народу". У IX скликанні парламенту вона увійшла до однойменної фракції та стала членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Очолює підкомітет з державної безпеки та оборони. З 4 вересня по 15 листопада 2019 року вона була представницею Кабінету міністрів у Верховній Раді.

Ірина Верещук - Фото 6

Влітку 2020 року Верещук перемогла на внутрішньопартійних праймеріз і стала кандидатом в міські голови Києва від партії "Слуга народу". Однак на виборах за Ірину проголосувало лише 5,44% виборців. З цим результатом вона стала п'ятою.

4 листопада 2021 року Верховна Рада 260 голосами народних депутатів призначила Ірину на посаду віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Після цього вона склала депутатський мандат. Її місце в парламенті має зайняти наступний кандидат у списку партії «Слуга народу» (№140) Сергій Кострійчук.

3 вересня 2024 року Верещук написала заяву про відставку з посади віцепрем'єрки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Однак 4 вересня парламент не підтримав її звільнення. Лише наступного дня депутати проголосували за відставку посадовиці. 

За словами самої Верещук, вона продовжить працювати в Офісі Президента. Заступницею голови ОП Андрія Єрмака її було призначено 8 вересня 2024 року.

Компромат

У 2013 році з Іриною стався неприємний інцидент: її автомобіль був пограбований. За даними преси, грабіжники "розбили лобове скло і вкрали сумку мера". Пізніше з'явилися чутки про те, що в "сумці нібито було 30 тисяч доларів готівкою". Офіційного підтвердження цієї події не було і Ірина Верещук даний факт категорично заперечувала.

Причиною відставки Ірини Верещук з посади міського голови Рави-Руської на початку 2015 року став конфлікт з нардепом восьмого скликання Володимиром Парасюком.

Ірина Верещук - Фото 7

Як повідомила преса, народний депутат в своєму дописі в Фейсбуці заявив, що міський голова займається корупцією. Також він звинуватив її в "роздачі комунальної землі родичам". Правда пізніше допис зі звинуваченнями Парасюк видалив.

Зрештою, Верещук заявила, що "втомилася від постійного тиску і безпідставних звинувачень від псевдопатріотів" і подала у відставку.

Як пишуть ЗМІ, "Ірина Верещук — особа, пов'язана з Віктором Медведчуком. Про це написала на своїй сторінці в Facebook депутат від "Європейської Солідарності" Ірина Фриз".

Ірина Верещук - Фото 8

"І от маємо, пані Верещук робить заяву на його каналі, яка цілком відповідає позиції Путіна.

Російський ресурс Лєнта.ру розганяє новину з посиланням на телеканал Медведчука 112 з цитатою депутата від слуг Ірини Верещук, яка у прямому ефірі поставила під сумнів ідею вступу України в Організацію Північноатлантичного договору (НАТО). Народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки і оборони (!), яка одночасно є представником Зеленського у Кабінеті міністрів обґрунтовує таку позицію з використанням всього набору «штампів» російської пропаганди: не слід дражнити Росію, Україну в Альянсі ніхто не чекає, нейтралітет – це наше все і так далі. Верещук є керівником ГО Міжнародний Центр Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик, що за даними пов’язаний з Віктором Медведчуком та його помічником Козаком".

Ірина Верещук - Фото 9
Ірина Верещук - Фото 10

Ходять плітки, що Ірина Верещук потрапила в ВР завдяки Тарасу Козаку і Віктору Медведчуку, які заплатили за неї 2 млн доларів.

Незважаючи на те, що Ірина Верещук отримала депутатський мандат за списками партії "Слуги народу", за інформацією ЗМІ, ще в березні 2018 року його негативно висловлювалася про можливість Володимира Зеленського стати президентом.

"Але я хочу застерегти ... ми не можемо собі дозволити гратися в коміків і блогерів. Нам потрібні системні політики, нам потрібні технократи. Нехай вони будуть нецікаві і непрезентабельні, і не можуть користуватися такими інструментами. Нам потрібна Ангела Меркель, ті сили, які будуть витягати Україну з цього дна", — заявляв тоді Верещук.

У травні 2020 року на своїй сторінці в соцмережі Facebook Ірина Верещук закликала попросити вибачення у загиблих під час трагічних подій в Одесі 2014 року, що викликало у багатьох обурення і неоднозначну реакцію.

Ірина Верещук - Фото 11

Напередодні праймеріз в партії "Слуга народу" нардеп Олександр Дубинський скептично ставився до кандидатури Ірини Верещук на посаду голови Києва.

"Ірина Андріївна — явно не боєць. А коли почнеться компромат з приводу землі, бурштину, її роботи мером Рави-Руської та зв'язків з "ОПЗЖ", Верещук "здується" — і навіть не пройде до другого туру".

Декларація

У березні 2021 року Ірина Верещук опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Екснардеп володіє трьома земельними ділянками у Львівській області: дві в Раві-Руській (всього 2000 кв.м.) та одна у Сопошині (1,9 га). Також Ірина вказала п'ять квартир. Три з них (дві у Львові та одна в Броварах) належать Верещук у спільній власності. В одній, що знаходиться в Раві-Руській (38,6 кв.м.), Ірина є одноосібною власницею. 

Із серпня 2020 року місцем реєстрації Верещук є столичная службова квартира (53 кв.м.) Михайла Кухаренка.

Ірина Верещук - Фото 12

Цивільному чоловіку Верещук належить дві ділянки землі: в селі Лебединівка Київської області (891 кв.м) та Городоцькому районі Львівської області (800 кв.м).

Ірина пересувається на автомобілі Toyota Camry 2018 року випуску. Машина обійшлася політику в 800 тисяч гривень. Михайло в серпні 2020 року придбав за 1,1 мільйона гривень автомобіль Volkswagen Touareg 2018 року випуску.

У 2020 році зарплата Верещук у Верховній Раді склала 503 тисячі гривень. Викладання в педуніверситеті і Інституті екології принесло Ірині 72 тисячі гривень. Заробітна платня Михайла Кухаренка склала 1,089 мільйона гривень.

У банку міністерка зберігає 143,5 тисячі гривень. Готівковими коштами Ірина задекларувала 160 тисяч гривень і 11 тисяч доларів.
Згадки про персону