Юлія Гришина
  • Дата народження
    16 червня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юлія Гришина
516

Юлія Гришина

Гришина Юлія Миколаївна: юристка та нардепка IX скликання ВР

Гришина Юлія Миколаївна – докторка юридичних наук, професорка. У 2019 році під 133-м номером партії «Слуга народу» була обрана до Верховної Ради. У 2020-2021 роках ЗМІ неодноразово «сватали» її на посаду голови кількох міністерств та партії «Слуга народу».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Юлія Миколаївна Гришина (дівоче прізвище Головко) народилася 16 червня 1978 року в місті Київ.

Освіта

Навчалася у столичних школах № 298 та 244. У 1995 році Юлія вступила до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За п'ять років отримала диплом юристки.

У 2006 році захистила дисертацію на тему: «Правове регулювання працевлаштування молоді в Україні» та стала кандидатом юридичних наук. Через сім років Юлія стала доктором наук, захистивши дисертацію на тему: «Правовий механізм реалізації функцій профспілок як суб'єктів трудового права».

Сім’я

Нардепка заміжня за другим шлюбом. Від першого чоловіка Руслана Щотова вона народила доньку Владу. Другим чоловіком у 2014 році став Ігор Гришин. Від нього Юлія народила доньку, яку назвали Алісою.

До 2020 року Ігор Гришин був заступником начальника першого слідчого відділу Управління з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України. Згодом став адвокатом.

Кар'єра

З 2000 по 2013 рік Юлія працювала в Академії праці та соціальних відносин. За тринадцять років Гришина займала посади асистентки, старшої викладачки та завідувачки кафедри цивільно-правових дисциплін, а також декана юридичного факультету.

У липні 2013 року Юлія перейшла на роботу до Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі. Один місяць вона була помічницею ректора та доценткою кафедри теорії, історії та конституційного права. Потім Гришина виконувала обов'язки проректорки з виховної та науково-педагогічної діяльності.

З лютого по вересень 2014 року Юлія завідувала кафедрою цивільних та кримінально-правових дисциплін. Восени того ж року Гришина стала професоркою кафедри трудового права та права соціального забезпечення юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

У 2016 році брала участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного цивільного суду. Але вибула з конкурсу, отримавши менший мінімально допустимий бал за результатами іспиту.

Крім викладацької діяльності, Юлія з червня 2018 по серпень 2019 року була керуючою партнеркою юридичної бізнес-школи «CTRL.School». Гришина з 2018 року суддя постійно діючого Третейського суду саморегулівної організації «Професійна асоціація реєстраторів та депозитаріїв».

Влітку 2019 року Гришин став народною депутаткою. Вона успішно балотувалася під 133-м номером у списку партії «Слуга народу». У ІХ скликанні Верховної Ради Юлія стала членкинею однойменної фракції та комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Вона входить до складу груп міжпарламентських зв'язків з Японією, Естонією, Кубою, ОАЕ, Сінгапуром, Нідерландами, Грецією і Швейцарією.

Гришина очолює підкомітет з питань вищої освіти та тимчасову слідчу комісію з питань перевірки та оцінки стану АТ «Укрзалізниця», розслідування фактів можливої ​​бездіяльності, порушення законодавства України органами управління зазначеного підприємства, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників.

У період з 2020 до 2021 року ЗМІ неодноразово повідомляли, що Гришина може очолити одне з міністерств і навіть пропрезидентську партію. Так, у березні 2020 року з'явилася інформація, що Юлія очолить Міністерство освіти і науки. Восени 2021 року її сватали на місце голови Міністерства культури. Про це призначення сама народна обраниця дізналася із преси.

Тому з іронією написала у своєму Telegram-каналі, що за неповний рік вона «встигла побувати міністром соцполітики, міністром освіти, міністром юстиції, головою освітнього комітету Ради, головою КМДА, головою київського осередку «Слуги Народу», а згодом – і всієї партії».

У жовтні 2021 року парламентарій презентувала свою книгу «Знання, які змінюють світ» про іноземний досвід у сфері освіти.

Компромат

У жовтні 2016 року журналісти програми «Наші гроші» повідомляли про можливу причетність Ігоря Гришина, чоловіка Юлії, до корупції. Влітку того ж року під час огляду приміщення Генпрокуратури було виявлено та вилучено двадцять тисяч доларів. За інформацією правоохоронців, гроші призначалися для того, щоб схилити одного зі співробітників до отримання хабаря.

Екскерівник Консультативної ради при Генпрокуратурі Володимир Бойко повідомив, що хабар призначався Ігореві Гришину, а вилучені гроші нібито належали начальнику одного з управлінь СБУ Івану Дралюку. Пізніше суд скасував арешт цих коштів, а підозр нікому з фігурантів так і не було пред'явлено.

У жовтні 2019 року фотограф Верховної Ради Ян Доброносов упіймав кумедний фотокадр. На знімку із зали засідань парламенту нардепку Гришину нібито обійняв за «п'яту точку» її колега по фракції.

Як написав сам фотограф, «насправді так співпало, що під моїм кутом рука була на спідниці». У коментарях до посту Яна у Facebook Гришина пожартувала, що фотограф «уміє ловити вдалий ракурс» і що тепер їй, заміжній жінці, доведеться «ночувати під куполом».

Влітку 2021 року народну обраницю помітили у дорогому взутті та з недешевою сумочкою. Як зауважили журналісти, сумочка та взуття потягли приблизно на 75 тисяч гривень. При цьому місячна зарплата політика становить 40 тисяч. Також представники ЗМІ відзначили, що у декларації цих предметів не зазначено.

Декларація

У березні 2021 року Юлія Гришина опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардепка володіє земельною ділянкою (1200 кв.м.) у місті Брусилів Житомирської області та квартирою (78,6 кв.м.) у Києві. У спільній власності з чоловіком Юлії належить дві земельні ділянки (750 та 900 кв.м.), недобудований житловий будинок (254 кв.м.) та лазня (90 кв.м.) у місті Вишгород. Ігор Гришин – власник ділянки землі (2 га) у селі Макіївка Київської області.

Нардепка їздить на автомобілі Honda CR-V 2007 року випуску та за дорученням на BMW X6 2013 року випуску, який належить її матері – Зої Головко.

За 2020 рік зарплата Гришиної у парламенті склала 550 тисяч. Ще 84 тисячі вона отримала за роботу в КНУ імені Т. Шевченка. Шість тисяч Юлія вказала у якості гонорару від Академії праці, соціальних відносин та туризму.

У банках подружжя Гришинх заощаджень не має. Готівкою у Юлії задекларовано 17 тисяч доларів, у Ігоря — 86 тисяч.

Посилання

Facebook 

Instagram 

Telegram

Згадки про персону