Чередниченко Юрій Анатолійович: депутат Київоблради та ексголова "Украероруху", якого підозрювали у великих розкраданнях та державній зраді
Чередниченко Юрій Анатолійович - колишній "регіонал", якого намагалися звинуватити у пособництві терористам.
Біографія
Юрій Анатолійович Чередниченко народився 27 грудня 1960 року у місті Черкаси.
Освіта
Юрій у 1982 році закінчив Академію цивільної авіації та отримав спеціальність авіадиспетчера. Другу освіту - держуправлінця (спеціальність управління суспільним розвитком) він отримав у Національній академії державного управління при Президентові України (2007).
Сім’я
Юрій Чередниченко перебуває у шлюбі. Дружину звуть Тетяна.
Кар'єра
Після закінчення академії Чередниченко став диспетчером Бориспільського об'єднаного авіазагону. У 1989-1993 роках обіймав посаду керівника польотів служби руху.
Потім протягом року Юрій працював на державному підприємстві обслуговування повітряного руху України у якості першого заступника директора-керівника польотів філії "Київцентраеро".
З 1994 року Чередниченко очолював регіональний структурний підрозділ "Київцентраеро" Державного підприємства "Украерорух". З 2002 по 2014 рік він очолював ДП "Украерорух". Чередниченко був звільнений з посади після Революції Гідності наказом тодішнього міністра інфраструктури Максима Бурбака.
З 2014 по 2017 рік Юрій перебував на пенсії. У лютому 2017 року після перемоги на держконкурсі, Чередниченко був призначений на посаду керівника управління інфраструктури Київської облдержадміністрації. На цій посаді він пробув до жовтня 2019 року. За словами тодішнього губернатора Київської області Михайла Бно-Айріяна, Чередниченко пішов по своїй волі.
Юрій Чередниченко на громадських засадах був помічником народних депутатів: Кирила Поліщука (у IV скликанні, 2002-2006), Володимира Макеєнка (V-VII скликань, 2006-2014) та Юрія Бойка (VIII скликання, 2014-2019). Він й сам балотувався до Верховної Ради.
У 2012 році Чередниченко балотувався самовисуванцем по мажоритарному округу №98 (міста Яготин та Бориспіль, Бориспільський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський райони, частина Броварського району). Але з результатом 8.52% він зайняв лише п'яте місце.
На той час Юрій вже два роки був депутатом Київської обласної ради від Партії регіонів. У 2015 році Чередниченко переобирався до Київоблради на цей раз від партії "Опозиційний блок" (округ №64 у Борисполі).
За час сьомого скликання облради він встиг поміняти три постійні комісії. Тривалий час він був головою комісії з питань свободи слова та ЗМІ. Потім став членом комісії з питань бюджету і фінансів.
2 жовтня 2019 року депутат від "Оппоблока" перейшов до комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.
Компромат
За інформацією засобів масової інформації, "Чередниченко, бувши на посаді голови управління, відзначився тим, що, очоливши у січні 2019 року конкурсний комітет, проводив конкурси на маршрути для обласних перевізників у закритому режимі, не пускаючи на засідання ні активістів, ні навіть депутатів Київоблради".
У 2014 році СБУ почало кримінальне провадження проти голови підприємства "Украерорух" за розкрадання бюджетних коштів.
"За фактами, виявлених в ході перевірки, 12 червня цього року головним слідчим управлінням Служби безпеки України розпочато кримінальне провадження за фактом розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах", - заявляв тоді заступник міністра інфраструктури Петро Пінкас.
За словами Сергія Пашинського, який обіймав у 2014 році посаду в.о. голови Адміністрації Президента, "Чередниченко "злив" терористам інформацію про літак, на якому доставили у Донецьк бюлетені для проведення виборів президента".
Сам Чередниченко спростував всі звинувачення та заявив, що керівництво "розчищало місце для нового глави відомства". В результаті справи про розкрадання коштів та державну зраду розсипалися в судах та канули в Лету.
Незважаючи на своє звільнення з "Украероруху" у 2014 році, як зазначають в пресі, Чередниченко зберіг за собою важелі впливу на держпідприємство. "Його син досі працює начальником тренажерного центру ДП "Украероруху".
Також вплив Чередниченко зберігся через колишнього директора "Кримаерорух" Анатолія Григор'єва. Йдеться про колишніх кримських диспетчерів, які після окупації працюють в "Украерорусі", та профспілці працівників підприємства".
Декларація
Власної нерухомості у депутата обласної ради немає. Зате його дружина володіє чотирма земельними ділянками (загальною площею у дев'ять тисяч квадратних метрів) у Київській області, квартирою (122,2 кв.м.) у Києві та житловим будинком (240 кв.м.) у селі Гнідин. Також Тетяна Чередниченко має квартиру (42 кв.м.) та житловий будинок (65 кв.м.) у Російській Федерації.
Депутат володіє двома автомобілями: BMW M3 2003 року випуску та Mercedes-Benz GL 350 2010 року випуску. Його дружина має у власності Ford Scorpio 1988 року випуску.
За дев'ять місяців 2019 року Чередниченко в облдержадміністрації у якості зарплати отримав 98,7 тисячі гривень. Пенсія склала 133,8 тисячі. Банківські відсотки принесли депутату 25,6 тисячі.
У банку Чередниченко зберігає 890 тисяч гривень та 3,7 тисячі доларів. У подружжя на рахунках є 90 тисяч гривень. Готівковими коштами депутат задекларував 63 тисячі доларів.