Городниченко Юрій: український економіст американського університету, який був претендентом на посаду голови НБУ
Городниченко Юрій — один з кращих економістів світу, чия кандидатура розглядалася в якості претендента на посаду керівника Нацбанку.
Біографія
Юрій Городниченко народився в 1978 році.
Освіта
Юрій закінчив Національний університет "Києво-Могилянська академія" та Університет Мічигану.
Кар'єра
Городниченко доцент кафедри економіки в Університеті Каліфорнії, Берклі. Він спеціалізується в області макроекономіки, економетрики, міжнародної економіки, економіки розвитку і порівняльної економіки.
Голова Міжнародного академічної ради KSE. Він також запрошений науковий співробітник Федерального резервного банку Сан-Франциско, факультету Національного бюро економічних досліджень, Інституту вивчення праці.
Юрій — член редколегій видань Journal of Monetary Economics і VoxUkraine. Його роботи були опубліковані в провідних економічних журналах, таких як American Economic Review, Journal of Political Economy, Quarterly Journal of Economics, Review of Economic Studies, Journal of European Economic Association. Також він писав для Journal of Monetary Economics, Review of Economics and Statistics, Вісника національного банку України.
Значна частина досліджень українського економіста, який живе в США присвячена грошово-кредитній політиці (ефекти, оптимальний дизайн, таргетування інфляції), фіскальній політиці (антициклічна політика, мультиплікатори державних витрат), оподаткуванню (ухилення від сплати податків, нерівність), економічному зростанню (довгострокові детермінанти, глобалізація, інновації, фінансові тертя).
Юрій очолює Міжнародну вчену раду Київської школи економіки. Член виконавчого комітету Асоціації порівняльних економічних досліджень.
Городниченко отримав численні нагороди за дослідження і консультування. Серед них — премія Майкла Вудфордаза за досягнення в монетарній і фінансовій економіці від Банку Франції і Тулузької школи економіки. У 2007 році Юрій був визнаний "молодим економістом № 1 в світі" (згідно з рейтингом RePEc).
У 2020 році його називали одним з можливих претендентів на посаду голови Національного банку України. За інформацією ЗМІ, Городниченко готовий був зайняти крісло глави НБУ, але при виконанні трьох умов: збереження колишньої політики НБУ, реальної незалежності регулятора і відмови від політичного тиску, а також гарантії фізичної безпеки керівництва регулятора.
Цитати і вислови
За його словами 1990-ті роки, коли в Україні ніхто не знав про PhD-програми в Штатах, тоді йому пощастило навчатися в Київській школі економіки, де викладали іноземні професори. Вони допомагали і наставляли, розповідали про можливості для подальшого зростання.
Юрію говорили, якщо він дійсно хоче бути корисним для країни, то краще за все поїхати за кордон, зробити там ім'я, а потім повернутися в Україну і стати набагато більш впливовою людиною для розвитку країни.