Гримчак Юрій Миколайович: колишній заступник міністра, якого підозрюють у вимаганні хабаря більш ніж у мільйон доларів
Гримчак Юрій Миколайович — ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, проти якого порушено кримінальну справу за звинуваченням у "зловживання впливом".
Біографія
Юрій Миколайович Гримчак народився 30 жовтня 1965 року у місті Донецьк.
Освіта
Після закінчення Донецького політехнічного технікуму в 1984 році, Юрій став студентом Макіївського інженерно-будівельного інституту. Через рік він змушений був перервати навчання через призов до армії. Після демобілізації він повернувся до інституту та закінчив його у 1991 році.
У 2002 році Гримчак отримав другу вищу освіту — держуправлінця (Дніпропетровське відділення Академії держуправління при Президентові України).
Сім’я
Гримчак перебуває у шлюбі. Дружину звуть Юлія (1977 року народження). Юрій — багатодітний батько. У нього три дочки: Аліна, Світлана, Ірина та син Артур.
Кар'єра
Після закінчення інституту у Макіївці протягом двох років Юрій очолював Центр науково-технічної творчості молоді при рідному виші. Потім він був директором двох фірм: ТОВ "Грісо" та ПМП "Гранд". У 1997 році Юрій був призначений секретарем міськкому Соцпартії. Через рік обійняв посаду заступника голови Кіровського району у Макіївці.
У 2002 році Гримчак став помічником народних депутатів IV скликання Верховної Ради Юрія Луценка та Олександра Баранівського (обидва представляли в парламенті соцпартію). Протягом 2005-2006 років він був заступником губернатора у Донецькій області.
У 2007 році Гримчак під 73-м номером у списку блоку "Наша Україна — Народна Самооборона" став народним депутатом VI скликання. У парламенті Юрій входив до складу регламентного комітету.
Через п'ять років він знову балотувався до парламенту. Однак вдруге зайняти крісло у Верховній Раді йому не вдалося. 91-й номер у списку ВО "Батьківщина" виявився непрохідним.
У жовтні 2016 року Гримчак став радником міністра з питань тимчасово окупованих територій, а через пів року — заступником голови відомства. Обіймав цю посаду до 2019 року.
Компромат
У 2010 році проти Гримчака було відкрито кримінальну справу за статтею "Хуліганство". Київська прокуратура підозрювала його та Андрія Парубія у тому, що вони незаконно втручались у діяльність спікера парламенту Володимира Литвина та інших депутатів, щоб не допустити ратифікації угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на українській території.
У серпні 2019 року правоохоронці затримали Гримчака, а також його помічника Ігоря Овдієнка. Їх підозрювали у вимаганні хабаря розміром більше мільйона доларів. Вони були затримані "на гарячому" при отриманні частини коштів в розмірі майже пів мільйона доларів.
Суд обрав запобіжний захід для заступника міністра у вигляді тримання під вартою на 60 днів з можливістю застави у 6 мільйонів гривень. Генпрокуратура вимагала збільшити заставу більш ніж в два рази — 12,5 мільйона гривень. Сторона звинувачення перекваліфікувала підозру на ч. 3 ст. 369-2 КК (Зловживання впливом).
У листопаді за клопотанням прокурора САП Гримчаку було продовжено термін арешту ще на два місяці, а розмір застави знижений до 2 мільйонів. Наприкінці січня 2020 року посадовець був звільнений з-під варти та поміщений під цілодобовий домашній арешт.
Декларація
У березні 2019 року Юрій Гримчак опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Власної нерухомості чиновник не має. Юлія Гримчак володіє квартирою у Києві (66,6 кв.м.). З цінного рухомого майна Юрій вказав швейцарський наручний годинник Vacheron Constantin та норкову шубу дружини. Автомобіля у подружжя Гримчак немає.
Єдиним їхнім джерелом доходу у 2018 році стала зарплата Юрія у міністерстві, яка склала 557,9 тисячі гривень. Банківських заощаджень у Гримчака, згідно з декларацією, немає. Готівковими коштами він задекларував 45 тисяч доларів.