Погуляйко Юрій Михайлович: голова Волинської обласної державної адміністрації
Погуляйко Юрій Михайлович — колишній співробітник МВС і Фіскальної служби. У 2019 році кілька місяців був заступником луганського губернатора. У грудні того ж року очолив Волинську область, що викликало незадоволення місцевих депутатів.
Біографія
Юрій Михайлович Погуляйко народився 12 листопада 1978 року в селі Верхньошевирівка Краснодонського (нині Сорокинського) району Луганської області.
Освіта
У Юрія відразу три дипломи про вищу освіту. У 2000 році Погуляйко закінчив аграрний університет Луганська, де вивчав менеджмент організацій. Два дипломи юриста майбутній чиновник отримав в Міжрегіональній Академії управління персоналом (2003) і Академії управлінні Міністерства внутрішніх справ (2010).
Сім'я
Юрій одружений на Вікторії Погуляйко. Вона з 2012 року працює приватним нотаріусом в Києві. У подружжя двоє дітей: донька Анастасія і син Олександр.
Кар'єра
У вересні 1999 року Юрій почав службу в органах внутрішніх справ з посади дільничного міліціонера. Пізніше Погуляйко був оперуповноваженим відділення Державної служби боротьби з економічною злочинністю в Краснодоні.
Майже через три роки, в липні 2002 року він став співробітником виконавчого комітету Краснодонської міської ради. До лютого 2005 року Погуляйко завідував відділом внутрішньої політики. Потім Юрій повернувся до правоохоронних органів.
Протягом одинадцяти років Погуляйко служив на посадах рядового і начальницького складу в органах внутрішніх справ МВС в Миколаївській, Дніпропетровській, Чернігівській і Луганській областях. Півтора року він провів в зоні АТО. Був у Щасті та Станиці Луганській.
У квітні 2016 року Юрій перейшов з Нацполіції в податкову міліцію Державної фіскальної служби. Працював в Донецькій області. У серпні 2019 року Погуляйко знову став чиновником. На цей раз він отримав посаду першого заступника голови Луганської обласної державної адміністрації.
Через кілька місяців, у грудні того ж 2019 року, президент Зеленський призначив Юрія губернатором Волинської області. На цій посаді Погуляйко змінив Олександра Киричука, який тимчасово керував областю з 11 червня по 2 грудня.
Скандали
Призначення головою Волинської області «варяга зі Сходу» в регіоні було сприйнято вороже. Як зазначали ЗМІ, ще до вступу на посаду голови ОДА за очі Погуляйко назвали «Сепар». Річь у тому, що його рідне село на Луганщині в даний час знаходиться під контролем «ЛНР».
Депутати Волинської облради ініціювали позачергову сесію, на якій проголосували за звернення до президента. Призначення Погуляйко головою облдержадміністрації волинські депутати назвали стратегічною помилкою уряду.
В день вступу на посаду нового губернатора в Луцьку зустріли сотні незадоволених ветеранів АТО, а також представників націоналістичних організацій, які вигукували йому: «Ану-ка! Давай-ка, звідси Погуляйко!».
У квітні 2020 року фракція ВО «Свобода» в облраді виступила зі зверненням, в якому звинуватила Погуляйко в нав'язуванні російської мови в систему державного управління.
За словами «свободівців», губернатор привіз із собою на Волинь команду чиновників, які публічно зневажають офіційним використанням української мови і застосовують російську мову при виконанні посадових повноважень.
Манера поведінки нових управлінців під час прийомів громадян і робочих нарад відображає низький рівень ділових якостей і межує з відвертим хамством.
У грудні того ж року депутати облради визнали роботу Юрія Погуляйко на посаді очільника області незадовільною. Більшістю голосів (49 з 64) вони висловили йому недовіру і направили рішення президенту Зеленському.
Як писали місцеві журналісти, ще до оголошення результатів голосування про недовіру в сесійній залі з'явився сам Юрій Погуляйко. Він обурився, що його не запросили на засідання. Між губернатором і депутатами відбулася словесна перепалка.
Більшу частину прямої мови Погуляйко почути не вдалося, оскільки в трансляції телеканалу «Аверс», який транслював засідання облради періодично зникав звук. Однак ключові слова Погуляйко вдалося почути.
«Я офіційно заявляю: не хочу більше працювати, не хочу бачити ваші морди», — сказав він і покинув зал під гул депутатів.
Декларація
У березні 2021 року Юрій Погуляйко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Чиновник володіє земельною ділянкою (700 кв.м.) в Луганську. Ще одна ділянка (0,12 га) в селі Пухівка Броварського району належить йому на праві спільної власності з дружиною. Також Юрій безкоштовно користується машиномісцем (11 кв.м.) в Києві, яке записане на Вікторію.
Дружина Погуляйко має у власності квартири в Києві (138,7 кв.м.) та Луганську (107,8 кв.м.) Разом зі своєю сестрою Наталією Івановою їй належить в Луганську нежитлове приміщення (98,4 кв.м.). У листопаді 2020 року Вікторія придбала автомобіль Audi Q7 2016 року випуску. Машина обійшлася їй у 720 тисяч.
За 2020 рік зарплата голови Волинської обласної державної адміністрації склала 579,6 тисячі. Дохід Юрія від відчуження рухомого майна — 800 тисяч. Вікторія поповнила сімейний бюджет на 275 тисяч. У квітні 2021 року Погуляйко отримав 1,6 мільйона за продаж рухомого, а в червні — 670 тисяч за продаж нерухомого майна.
У банках губернатор зберігає 119,5 тисяч гривень, його дружина — 10 тисяч гривень. Готівковими коштами у Юрія задекларовано 36 тисяч доларів і 140 тисяч гривень, у Вікторії — 10 тисяч доларів і 120 тисяч гривень. Крім того, подружжя передали 490 тисяч гривень в управління АТ АКБ «Аркада».