Іван Чайківський
  • Дата народження
    29 травня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Іван Чайківський
5689

Іван Чайківський

Чайківський Іван Адамович - нардеп із “Аграрної партії”, якого селяни звинувачували у рейдерстві

Іван Чайківський - Фото 1

Чайківський Іван Адамович - депутат Верховної Ради, який із другої спроби потрапив до парламенту. Вже через два дні після реєстрації в ЦВК, роздавав виборцям грошові сертифікати. 

Біографія

Чайківський Іван Адамович народився 29 травня 1972 року на Тернопільщині в селі Настасів. Нині мешкає в селі Великий Ходачів Козівського району, що на Тернопільщині. 

Особиста сторінка в Фейсбук - https://www.facebook.com/profile.php?id=100016622490608

Освіта

До першого класу Чайківський Іван Адамович пішов у мар’янівську школу, потім перевівся в Тернопільську ЗОШ №17, після закінчення якої вступив на будівельника. У 1990 після закінчення Тернопільського ПТУ №10 пішов служити в ЗСУ, де пробув до 1992 року.

Вже у зрілому віці (2009 рік) Чайківський Іван Адамович отримав вищу освіту. Ступінь магістра економіки та менеджменту інвестицій він отримав у Тернопільському національному економічному університеті. 

Сім’я

Відомо, що Чайківський Іван Адамович одружений і виховує двох дітей: доньку та сина.

Іван Чайківський - Фото 2
Кар’єра

Свій кар’єрний шлях теперішній депутат Верховної Ради розпочав у 26 років. Першим місцем роботи Чайківського стало Товариство власників “Колос” у селі Настасів, в якому він обіймав посаду голови правління (1998). 

Уже через рік він почав працювати в приватному агропромисловому підприємстві “Агропродсервіс” у селі Настасів, де він обійняв посаду генерального директора.  

Політична діяльність

На політичну арену Чайківський Іван Адамович вийшов у 2010 році. Тоді він був обраний депутатом Тернопільської райради по 26 округу. В сесійній залі Чайковський представляв інтереси “Партії регіонів”. 

Входив до складу постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету та міжбюджетних відносин.

У 2012 році як самовисуванець безуспішно балотувався до Верховної Ради України 7 скликання по 165 округу (Тернопільська область).

У 2016 році Чайківський Іван Адамович обійняв місце заступника голови “Аграрної партії України”, а також очолив Тернопільський осередок партії. 

Іван Чайківський - Фото 3

У 2019 році Чайківський Іван Адамович вдруге спробував потрапити до українського парламенту. На позачергових виборах до Верховної Ради України 9 скликання він був самовисуванцем по тому ж №165 мажоритарному округу (м. Бережани, частина м. Тернополя, Бережанський, Зборівський, Козівський, Підгаєцький, Тернопільський райони, частина Кременецького району).

За результатами виборів Чайківський Іван Адамович набрав 34,99% (33 229) голосів, таким чином обійшовши кандидата в народні депутати від політичної партії “Європейська Солідарність” Тараса Юрика, якого підтримало 17,73% (16 843) виборців.

Уже наприкінці серпня 2019 року новообраний депутат став секретарем комітету аграрної політики і земельних відносин.

На час виборів обіймав посаду директора ТОВ "Корпорація «Агропродсервіс».

Новообраний депутат є співзасновником та керівником Благодійного фонду Івана Чайківського “Покрова”, а також співзасновником Тернопільської обласної організації роботодавців агропромислового комплексу “Об’єднана”.

Іван Чайківський - Фото 4
Новини

У 2017 році Чайківський Іван Адамович був одним із претендентів на посаду міністра аграрної політики.

За результатами опитування серед українців, яке проводило Agravery.com, аби визначити, хто замінить Тараса Кутусова і стане міністром аграрної політики України, Чайківський посів третє місце. Однак на посаду міністра так і не був призначений. Натомість на місце, яке віщували Чайківському було призначено Максима Мартенюка.

У 2018 році жителі сіл Олесино, Уритва, Геленків написали скаргу в Козівську районну раду щодо свавілля та незаконних дій керівника Аграрної партії України в Тернопільській області  Івана Чайківського, який є власником компанії “Агропродсервіс”.

За їхніми словами, у 2017 році їм виплатили не всі кошти, які вони повинні були отримати за надання в оренду своїх земель компанії “Агропродсервіс”. Згодом обурені пайовики вирішили розірвати договір оренди з компанією Чайковського і віддали в оренду свою землю іншому фермерському господарству, попередньо зареєструвавши угоду в нотаріуса. Однак, як стверджують селяни, Чайківський, користуючись своїми зв’язками, анулював дії державного реєстратора, попередньо надавши Міністерству юстиції сфальсифіковані документи. 

Іван Чайківський - Фото 5
Іван Чайківський - Фото 6
Іван Чайківський - Фото 7

Наприкінці серпня 2019 року “Слово і діло”опублікувало матеріал, в якому названо імена новообраних депутатів 9 скликання, які фігурують в журналістських розслідуваннях про корупцію. Серед них опинилося і прізвище Чайківського.

Бувши кандидатом у народні депутати України, вже на другий день після того, як ЦВК зареєструвала його кандидатуру, він роздавав людям грошові сертифікати.

За інформацією “Опори”, 16 червня в місті Бережани проходив фестиваль “Всі разом за сім’ю”, на якому кожен присутній мав змогу виграти грошовий сертифікат, який дарував підприємець та кандидат в нардепи Чайківський. Окрім цього, завдяки кандидату на етнофестивалі “Медове Тернопілля”, який проходив з 15 по 17 червня, виступила співачка Василина.

Завдяки спонсорській підтримці компанії «Агропродсервіс», гендиректором якої  є Чайковський, на Тернопільщині з’явилося два пам’ятники Христу-Спасителю. Таким чином нині новообраний нардеп став фігурантом антикорупційного розслідування, яке стосувалося підкупу виборців.

Декларація

Чайківський Іван Адамович не звітував про свої доходи.

Відео

https://youtu.be/-TQJOddMepc

Згадки про персону