Іван Калаур
  • Дата народження
    4 липня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Іван Калаур
2918

Іван Калаур

Калаур Іван Романович: нардеп IX скликання та викладач права в ТНЕУ

Іван Калаур - Фото 1

Калаур Іван Романович — доктор юридичних наук, двадцять років викладав право, автор більше сотні наукових робіт

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Іван Романович Калаур народився 4 липня 1968 року в місті Підгайці Тернопільської області, Україна.

Освіта

Після закінчення середньої школи в Підгайцях Іван став студентом фізико-математичного факультету Тернопільського педагогічного інституту. На третьому курсі його призвали в радянську армію. Після демобілізації Калаур продовжив навчання та отримав диплом вчителя.

У 2000 році він заочно закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Потім вступив до аспірантури Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

Іван Калаур - Фото 2

У 2004 році Калаур захистив дисертацію, ставши кандидатом юридичних наук. Через одинадцять років здобув науковий ступінь доктора юридичних наук.

У 2018 році Іван відзначений почесним званням "Заслужений юрист України".

Сім’я

Іван одружений. Дружину звуть Інна Зайцева. Вона кандидатка юридичних наук, працює на кафедрі цивільного права та процесу Тернопільського національного економічного університету. 

Іван та Інна мають спільну дитину — дочку Анну. Також Іван виховує сина Інни від першого шлюбу.

Кар'єра

Влітку 1992 року Калаур влаштувався на кафедру фізики та методики викладання фізики Тернопільського педуніверситету як старший лаборант. Пізніше в цьому ж виші він був асистентом кафедри історії України.

Потім Іван перейшов на роботу в Тернопільський державний економічний університет, де став доцентом кафедри цивільного і трудового права.

Згодом Калаур завідував кафедрами загальноправових дисциплін Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола, цивільного права та процесу Тернопільського національного економічного університету. Нині — професор ТНЕУ.

За сумісництвом Іван працював провідним науковим співробітником у Науково-дослідному інституті приватного права та підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України.

Іван Калаур - Фото 3

У Тернопільській обласній філії Малої академії наук він викладав правознавство, а в Галицькому коледжі імені В'ячеслава Чорновола керував державною екзаменаційною комісією.

Калаур — автор понад сотні наукових праць, брав участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях. Іван входить до складу низки громадських організації, зокрема "Асоціація цивілістів України", "Ліги професорів права, докторів юридичних наук та докторів філософії у сфері права" та професійної організації "Національна асоціація адвокатів України". У 2008 році Іван отримав ліцензію на заняття адвокатською діяльністю. Через п'ять років право на заняття ним адвокатською діяльністю призупинено на підставі заяви адвоката.

У 2019 році під 132-м у списку партії "Слуга народу" Калаур балотувався на позачергових парламентських виборах. За їх підсумками доктор юридичних наук спочатку не пройшов до Верховної Ради. 

Однак після того, як ряд нардепів зі "Слуги народу" з вищим рейтингом склали мандати через перехід на інші посади, в парламенті з'явилися вільні місця. Одне з них зайняв Іван Калаур.

Іван Калаур - Фото 4

Офіційно він вступив на посаду 3 вересня 2019 року. Член фракції "Слуга народу" та комітету з питань правової політики (з 5 жовтня 2022 року — заступник голови). Голова підкомітету з цивільного та адміністративного законодавства.

У квітні 2023 року Івана Калаура було обрано очільником відділення Національного олімпійського комітету в Тернопільській області.

Компромат

Всього за день до повномасштабного вторгнення військ РФ нардеп від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв опублікував список з парламентаріїв фракції "Слуга народу", які не підтримали включення до порядку денного законопроєкту про збільшення фінансування ВСУ. Серед них виявився і Калаур.

Наприкінці 2022 року Іван віддав свій голос за містобудівну реформу. Як зазначали активісти громадського руху "ЧЕСНО", ця реформа захищає інтереси забудовників і позбавляє впливу громадян на відновлення країни. 

Ряд громадських організацій, преса, а також Асоціація міст України зверталися до парламентарів з проханням доопрацювати проєкт закону. 

Всього за кілька годин після голосування за містобудівну реформу петиція з вимогою до голови держави накласти вето набрала необхідні 25 тисяч голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не повною мірою.

Іван Калаур - Фото 5

Декларація

У 2019 році Іван мав квартиру в Тернополі (96.3 кв.м) і дві земельні ділянки (по 500 квадратів кожна) в селі Підгірне Тернопільської області. Там же у Калаура знаходилася недобудована дача (258,5 кв.м). 

Народний обранець мав два автомобілі: Lancia Dedra і Toyota RAV4. Останню машину Калаур придбав у грудні 2019 року за 818 тисяч гривень.

У 2019 році сукупний дохід Івана склав 524 тисячі, його дружина поповнила сімейний бюджет на 148,8 тисячі. Готівкою Калаур задекларував п'ять тисяч доларів.

Інформації про поточні декларації парламентарія немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону