Іван Мирний: агент впливу Фірташа в Верховній Раді України
На посаді члена антикорупційного комітету захищав мало не всіх, хто проходив по зв’язаних з розкраданням державних коштів справах. Про це повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Родина
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Фото і відео
Біографія
Мирний Іван Миколайович – народний депутат України. Народився 6 липня 1954 року у с. Ручки Полтавської області.
Родина
Іван Мирний одружений та виховує трьох доньок: Тетяну, Ірину та Анастасію.
Освіта
У 1987 році закінчив Київську вищу школу міліції за спеціальністю «Правознавство».
Кар’єра
У 1973 році був призваний до армії, де відслужив два роки.
Після повернення з армії в 1977 році Мирний влаштовується до Чернівецького райвиконкому на посаду інспектора в відділі карного розшуку. Згодом стає заступником начальника відділу.
Кар’єрне зростання повертає Мирного на посаду інспектора, але тепер в Чернівецькому облвиконкому. Проте Іван Мирний не затримується на посаді інспектора і уже з часом стає спочатку старшим інспектором, а пізніше старшим оперативником. Трохи згодом займає посаду керівника карного розшуку в Чернівецькій області.
Пізніше очолює відділ карного розшуку Першотравневого райвиконкому м. Чернівці.
Але і на цьому Мирний не заспокоюється і щоразу вибирає все більш вузьку спеціалізацію. Так, Іван Мирний спочатку стає керівником відділу по боротьбі з організованою злочинністю, а пізніше курує відділ, який спеціалізується на крадіжці майна.
Очолює відділ з розкриття злочинів, скоєних проти особистості. Пізніше обіймає посаду зам. керуючого карним розшуком.
Займає посаду першого зам. керівника управління та одночасно курує відділ, що займається боротьбою з організованою злочинністю. Згодом обіймає посаду зам. керівника управління, а також очолює кримінальну міліцію у Чернівецькій області.
Працювати в слідчих органах Мирний закінчує в 2002-ому році.
В бізнес Мирний йде працювати не аби куди, а на посаду заступника директора київського офісу компанії «Хайрок холдинг Лімітед». Компанія знаходилась у власності олігарха Дмитра Фірташа. На цій посаді він працює з 2002-го по 2003-й рік.
У 2005-му році стає віце-президентом авіакомпанії «ЕЕС-Авіа». Власником даної компанії знов ж таки є Дмитро Фірташ. На цьому місці Мирний пропрацював два роки.
З бізнесу Іван Мирний потрапляє в політику, а саме в 2007 році стає нардепом від Партії регіонів.
Був головою підкомітету ВР з питань взаємодії з органами правосуддя та координації діяльності державних органів при Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
У 2012-му році Мирний переобирається та до 2014-го року є нардепом від регіоналів.
Протягом цих років стає головою підкомітету з питань координації співробітництва між Україною та ЄС у сфері запобігання і протидії транснаціональної злочинності Комітету ВР з питань європейської інтеграції.
Під час дострокових парламентських виборів 2014-го року обирається нардепом від “Опоблоку”. Стає головою підкомітету з питань антикорупційної політики під комітетом ВР з питань запобігання і протидії корупції.
Компромат
Мирний вважається людиною з оточення Фірташа.
На початку 2000-х років вітчизняні ЗМІ наголошували на тому, що Мирний по суті є керівником служби безпеки Фірташа.
Повідомлялось, що Фірташ з Мирним знайомі доволі тривалий час – ще до одруження олігарха.
Окрім того, Мирний є тією людиною, яка відслідковує стан компаній, залежних від Фірташа. Причому, як сповіщали українські ЗМІ, залежність могла бути не лише фінансовою. За словами журналістів, Мирний також сповіщав Фірташа про залаштунки української політики.
Цікаво, що саме авіа-компанія, віце-президентом якої в свій час був Іван Мирний, надавала Януковичу вертоліт для його вкрай важливих польотів. Мажорні послуги компанії, звісно ж, оплачувались з держбюджету.
У січні 2014-го року Мирний голосував за антидемократичні закони, які обмежували свободу самовираження, і незважаючи на це все одно став нардепом. Про це 27 жовтня 2014-го року повідомив Правий сектор на своїй сторінці в фейсбук.
Після перемоги Майдану Іван Мирний почав несерйозно ставитись до виконання обов’язків народного обранця.
Так, за словами громадської діячки Ольги Айвазовської, тільки в 2016-му році Мирний був відсутній на 71% голосувань.
Два роки після Революції Гідності, а саме до 2016-го року, Мирний утримувався від своїх звичок. Однак прийшов час, і він виступив на захист нардепа Олександра Онищенка, який займався махінаціями, пов’язаними з газом. Онищенко додумався продавати державний газ, який відповідно належав державному підприємству “Укргазвидобування”, за допомогою сумнівних бірж.
Другий інцидент стався, коли Мирний вирішив захистити іншого народного обранця Євгена Дейдея, коли того ГПУ хотіло позбавити депутатської недоторканності. Причиною позбавлення недоторканності стало вказання нардепом в декларації своєї дружини майна, що учетверо перевищує сімейні доходи.
Щоб підстрахувати себе в майбутньому, Мирний ставав на захист всіх, на кого тільки не сипались звинувачення чи то в відмиванні коштів, чи то в незаконному збагаченні.
Трохи пізніше став на захист фігурантів “бурштинової справи” депутата Борислава Розенблата і Максима Полякова.
В березні 2017-го року був в складі депутатів, які хотіли просунути кандидатуру такого собі Найджела Брауна на посаду аудитора НАБУ. Браун, за громадянством британець, раніше працював приватним детективом та був спійманий на спробі дати хабар поліцейському.
Агенство, на яке працював Браун, отримувало гроші від двох російських олігархів, а саме від Березовського і Ходорковського.
Також Мирний виступив за те, щоб приймати людей до комісії по відбору кандидатів на посаду аудитора НАБУ, не проводячи з ними жодної співбесіди.
Декларація
Виходячи з декларації за 2017 рік, займаючись законодавчою діяльністю Мирний заробив 215 тис. 962 грн, а також відшкодування за цією ж діяльністю на суму 252 тис. 825 грн. Окрім цього за 2017-й рік отримав пенсії на загальну сумму 189 тис. 512 грн. Також отримав незначні відсотки по вкладам в банках на сумму 17 тис. 116 грн.
На банківських рахунках Мирного зберігається 63 тис. 4 дол, 3 тис. 213 євро і 100 тис. грн.
Серед нерухомості Івана Мирного фігурує квартира в Києві площею 128 кв. м і, увага, квартира в Ялті площею 99,5 кв. м.
Окрім квартир Мирному належить житловий будинок, який знаходиться в Обухівському районі Київської області, а також прилегла земельна ділянкаплощею 11,8 соток.
Іван Мирний володіє трьома авто, серед яких Mercedes-Benz S 500 5 Matic 2011-го року, Volkswagen multivan 2012-го року і BMW 528l 2013-го року.
Загальна вартість автомобілів, які належать Мирному, сягає 2 млн 295 тис. 924 грн.