Хав'єр Мілей
  • Дата народження
    22 жовтня 1970
  • Країна
    Аргентина
Хав'єр Мілей
4008

Хав'єр Мілей

Мілей Хав'єр: президент Аргентини з грудня 2023 року

Хав'єр Мілей - Фото 1

Мілей Хав'єр — отримав популярність, як "кандидат з бензопилою", якою він збирався покінчити з бюрократизмом. Опоненти називають його популістом

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Хав'єр Херардо Мілей народився 22 жовтня 1970 року у місті Буенос-Айрес, Аргентина.

Освіта

Середню освіту Хав'єр здобув у кількох католицьких школах. За спалахи гніву та агресивну риторику в юні роки Мілей отримав прізвисько "Божевільний".

Коли Аргентина зіткнулася з гіперінфляцією, Хав'єр вирішив зробити кар'єру в галузі економіки. Мілей навчався у приватному університеті Бельграно, Інституті економічного та соціального розвитку, а також приватному університеті Торкуато ді Телла.

Хав'єр Мілей - Фото 2

Сім’я

Його батько італійського походження, а мати має хорватське коріння. Алісія була домогосподаркою, а Норберто спочатку працював водієм автобуса, а згодом став успішним бізнесменом.

Мілей не одружений. Під час передвиборчої кампанії Хав'єр заявив, що хотів би, щоб його сестра зайняла роль першої леді Аргентини.

Хав'єр Мілей - Фото 3

У серпні 2023 року він оголосив, що зустрічається з актрисою Фатімою Флорес. Раніше його коханою була співачка Даніела Морі.

Кар'єра

У юні роки Хав'єр встигав поєднувати виступи у групі “Everest”, яка виконувала в основному кавери Rolling Stones та гру на воротах футбольного клубу “Чікаріта Хуніорс”.

Хав'єр Мілей - Фото 4

Здобувши вищу освіту, протягом двох десятків років Мілей був професором макроекономіки, економіки зростання, мікроекономіки та математики для економістів. Він викладав кілька економічних дисциплін в університетах Аргентини та за кордоном. До 2016 року його наукова спадщина становила понад півсотні наукових праць.

Хав'єр встиг попрацювати головним економістом у кількох національних та міжнародних державних органах, аргентинському відділенні світового фінансового конгломерату HSBC, приватної пенсійної та фінансової консалтингової компанії.

2012 року Мілей очолив відділ економічних досліджень у національному аналітичному центрі Fundación Acordar. Він був членом B20 і Групи економічної політики Міжнародної торгової палати, радником G20. Протягом 15 років Хав'єр працював у приватній компанії Corporación América як головний економіст і фінансовий радник. Мілей — автор кількох книг з економіки та політики.

Його часто запрошували на аргентинське телебачення як економічного експерта. Мілей навіть був у 2018 році економістом, що найбільше інтерв'ювався на аргентинському телебаченні. Загалом у тому році він дав 235 інтерв'ю. Мілей також вів власне радіошоу "Руйнуючи міфи".

Хав'єр Мілей - Фото 5

У тому ж 2018 році він дебютував як театральний актор і став лідером Лібертаріанської партії. Ця політсила пропагує соціальний консерватизм та ультраконсерватизм. 2021 року під гаслами “я приїхав сюди не для того, щоб вести ягнят, а щоб розбудити левів”, Мілей був обраний до аргентинського парламенту.

Вступивши на посаду депутата, Хав'єр виконав одну зі своїх передвиборчих обіцянок. Він щомісяця розігрував свою зарплату серед простих аргентинців. Так Мілей, за його словами, повертав гроші громадянам, які вкрала політична каста. Політик наголошував, що держава — злочинна організація, яка фінансує себе коштом податків, які стягуються з людей силою.

2023 року Мілей оголосив про свою участь у президентських виборах. Вірусним стало його передвиборче відео: Хав'єр зриває з дошки картки із назвами міністерств, які він хоче скасувати. Підкидаючи їх у повітря, він кричав "геть" і розмахував бензопилою.

Хав'єр Мілей - Фото 6

Хав'єр переміг в обох турах кампанії й у грудні його було приведено до присяги президента Аргентини. Спостерігачі загалом сприйняли перемогу Мілея як ознаку невдоволення у суспільстві сучасною політикою та економікою, а не підтримкою його програми. Його перемогу порівняли з перемогою Трампа у 2016 році.

Сам новий голова Аргентини у своїй першій промові попередив про економічний шок, який використовуватиметься як засіб для розв'язання економічних проблем.

Внаслідок зміни зовнішньої політики адміністрація Мілея відклала плани щодо приєднання до БРІКС, до якого Аргентина мала вступити 1 січня 2024 року. Президент схвалив передачу двох військових гелікоптерів Мі-171Е Києву, які раніше були отримані з тієї ж України.

Мілей — активний критик соціалізму та комунізму, виступає за економічну лібералізацію та реструктуризацію урядових міністерств. Ставши президентом, він скоротив кількість міністерств з 18 до 9 і призначив трьох секретаріатів із рангом портфеля.

Хав'єр Мілей - Фото 7

Аргентинський президент виступає проти абортів та евтаназії, байдужий до одностатевих шлюбів та підтримує приватизацію в освіті та охороні здоров'я, а також носіння вогнепальної зброї. Він виступає проти обов'язкової вакцинації та підтримує легалізацію наркотиків та легалізацію проституції.

У зовнішній політиці Мілей критикує МВФ, виступає проти профспілок та віддає пріоритет альянсам зі Сполученими Штатами та Ізраїлем. Хав'єр обережний у відносинах із Китаєм, і підтримує Україну у війні проти Росії.

Мілей виступає за діалог з Великобританією у суперечці про суверенітет Фолклендських островів. У травні 2024 року він вказав на загальне ухвалення британського правління над Фолклендськими островами, на цей момент. Але також визнавши, що Аргентині можуть знадобитися десятиліття, щоб отримати над ними контроль.

Через ексцентричну зачіску в Аргентині Хав'єр отримав прізвисько el Peluca (“Перука”). Його зачіску часто порівнюють із зачіскою Трампа та його колег-правих популістів Бориса Джонсона та Герта Вілдерса з Нідерландів. А прихильники називають Мілея “Левом” через текст пісні “Panic Show” рок-гурту La Renga, який він співає на своїх публічних виступах і тієї ж зачіски.

Хав'єр Мілей - Фото 8

Ряд політичних експертів назвали економічну політику Мілей щодо скорочення правил "економікою бензопили". У 2024 році британське видання Time включило Мілея до списку ста найвпливовіших людей у ​​світі.

Компромат

Хав'єр створив складний та суперечливий публічний образ, відзначений сумішшю популістських, правих лібертаріанських та консервативних ідеологій. Він відомий своїми ультраліберальними економічними поглядами та правою популістською риторикою. За свою політичну позицію Мілей зазнавав критики міжнародних ЗМІ та політичних коментаторів.

У 2010-х роках Мілей досяг значної популярності, виступаючи на публічних дебатах. Його “родзинкою” стали образи опонентів, використання нецензурної лайки та агресивна риторика.

Хав'єр Мілей - Фото 9

Влітку 2018 року Мілей обізвав журналістку “ослицею” через те, що вона назвала його ідеологічні погляди тоталітарними. Оскільки Хав'єр відмовився просити вибачення, його звинуватили у ґендерному насильстві. Місцевий суд призначив психологічну експертизу.

Суддя з сімейних та ґендерних питань під загрозою судового переслідування заборонив Мілею брати участь у публічних зборах як доповідач чи лектор у межах міста Метан.

У 2024 році на посаду генерального секретаря президентства Мілей призначив свою сестру, внісши задля цього зміни до закону про боротьбу з непотизмом, який забороняє призначення членів сім'ї.

Хав'єр Мілей - Фото 10
Згадки про персону