Кіра Рудик
  • Дата народження
    14 жовтня 1985
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Кіра Рудик
4832

Кіра Рудик

Рудик Кіра Олександрівна: нардепка IX скликання Верховної Ради та голова партії «Голос»

Рудик Кіра Олександрівна — до початку політичної кар'єри працювала в ІТ-індустрії. У березні 2020 року очолила партію «Голос». У 2021 році однопартійці звинуватили її в узурпації влади та співпраці з провладною більшістю.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Кіра Олександрівна Рудик народилася 14 жовтня 1985 року у місті Ужгород.

Освіта

Рудик навчалася у музичній школі за напрямами «фортепіано» та «ударні інструменти». У 2002 році Кіра закінчила в рідному місті загальноосвітню школу №1.

Того ж року вона перебралася до столиці, де вступила до Києво-Могилянської академії. Через шість років Рудик отримала диплом за спеціальністю «Інформаційні технології».

Пройшла програму для керівників жінок-лідерів у Стенфордському університеті.

Сім'я

Батько Рудик за радянських часів працював на заводі «Ужгородприлад». Після його закриття підробляв відеооператором на весіллях. Мама Кіри — балерина, працювала перекладачкою у готелі «Інтурист». Після 1991 року вона емігрувала до Сполучених Штатів. Наразі працює адміністратором у клініці. Кіра має молодшу сестру Римму. Вона живе у Сан-Франциско і працює тестувальником в IT-компанії.

Рудик незаміжня. Дітей немає.

Кар'єра

Вже на третьому курсі «могилянки» Кіра влаштувалася тестувальницею в айтішну компанію Software MacKiev. На останніх курсах вона працювала на аналогічній посаді у TAIN Ukraine. Згодом Кіра стала розвивати різні проєкти вже як менеджерка.

У 2010-х роках Рудик працювала в американських ІТ-проєктах. З 2010 до 2013 року вона була співробітницею фірми MiMedia. Наступні три роки керувала відділом Project Manager у TechTeamLabs.

У 2016 році Кіра стала головною операційною директоркою (COO) у компанії Ring Labs, яка займається розробкою систем безпеки для будинків. Рудик переконала власника Ring Labs відкрити український офіс. Пізніше їхня кількість збільшилася до трьох. Під керівництвом Кіри компанія збільшилася від 10 до 1000 співробітників.

У 2018 році Amazon купила Ring Labs за мільярд доларів. Цій угоді сприяла Рудик. Кіра була членом правління Американської торгової палати в Україні та Асоціації IT України. Їй належить 100% компанії Koding Rocks LLC.

У 2019 році зі світу IT Рудик перейшла до політики. На позачергових парламентських виборах вона балотувалася під третім номером у списку партії Голос. На момент виборів Кіра була фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності – консультування з питань інформатизації).

На виборах «Голос» набрав 5,82% голосів виборців та подолав прохідний п'ятивідсотковий бар'єр. Рудик стала народною депутаткою ІХ скликання Верховної Ради. Вона увійшла до складу фракції «Голос» і стала першою заступницею голови комітету із цифрової трансформації.

Кіра — співголова групи з міжпарламентських зв'язків із Сінгапуром. Нардеп також є членкинею груп з міжпарламентських зв'язків з Естонією, Великобританією, Австралією, Німеччиною, Швецією та Японією.

Наприкінці 2019 року парламентарійка стала співголовою об'єднання «Гуманна країна», створеного з ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

У березні 2020 року Рудик очолила партію «Голос».

Скандали

Влітку 2021 року низка ЗМІ написала, що нардепка Рудик має крім українського ще й американське громадянство, що заборонено вітчизняним законодавством. В ефірі телеканалу «Україна 24» журналістка Наталія Влащенко тричі запитала її про наявність паспорта США.

На них парламентарка відповіла, що вона народилася в Україні і є українкою. Інформацію про громадянство США політик так і не спростувала. У пресслужбі партії «Голос» запевнили, що їхня керівниця має лише паспорт України.

Того ж 2021 року в «Голосі» почався розкол. Як стверджують представники так званої «опозиційної десятки» нардепів, Кіра Рудик узурпувала владу у партії. Також однопартійці запідозрили її у підіграванні провладній фракції «Слуга народу» та Офісу президента.

У якості прикладу узурпації Рудик у «Голосі» парламентарі відзначають низку моментів: від того, що Кіра самостійно вирішила змінити партійні кольори до розширення повноважень і виштовхування незгодних голів партосередків.

За словами опозиціонерів, на партійному сайті вже давно не з'являються їхні заяви, а Рудик разом зі своїм заступником Ярославом Железняком фактично монополізували походи на телеефіри.

До політради партії увійшли лише лояльні до неї люди. Коли ж депутати зверталися до Рудик з проханням ввести до політради трьох членів фракції, вона відповіла відмовою. У відповідь на нападки Кіра заявляє про політичні маніпуляції з боку «внутрішніх опозиціонерів».

Другою претензією до Кіри Рудик називають співпрацю з ОП та «слугами». У лютому 2021 року голова партії розповідала про циклічні переговори з представниками провладної партії. Щоправда, Рудик наголосила, що із СН у «Голосу» чи не єдиною точкою дотику стала робота над президентським проєктом «Кримська платформа».

Про розкол партії говорив і один із «фронтменів» партії шоумен Сергій Притула. У червні 2021 року він написав заяву про вихід із «Голосу». Однією з причин цього рішення він назвав дії нового керівництва партії, яке віддалилося від початкових засад настільки далеко, що можна констатувати точку неповернення.

Слідом за Притулою про свій вихід із партії у повному складі заявили Херсонський та Вінницький партосередки, а чернівецький «Голос» вимагав виключити Рудик із партії.

Після цих демаршів осередків своїх постів втратили їхні голови у Херсоні, Чернівцях та Дніпропетровську. «Опозиціонери» назвали це партійними чистками.

Внутрішньопартійна боротьба призвела до того, що 16 червня опозиційна десятка оголосила про створення окремого об'єднання «Справедливість». Також нардепи висловили недовіру керівнику фракції Юрчишину, хоч і залишилися у її складі.

Декларація

У березні 2021 року Кіра Рудик опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп має лише земельну ділянку (629 кв.м.) в Ужгороді. Місцем реєстрації Кіра вказала київську квартиру (47 кв.м.), яка належить Тарасу Кузьменку. Також у столиці голова партії «Голос» орендує квартиру (214,1 кв.м.) та два місця для стоянки.

У грудні 2017 року Рудик придбала автомобіль BMW F15/X5 xDrive25d. Машина коштувала їй 1,6 мільйона гривень.

У 2020 році зарплата парламентаря склала 417 тисяч. Від продажу квартири Кіра отримала 366 тисяч. Дохід від продажу криптовалюти (Ethereum і Bitcoin) становив 966 тисяч, від продажу портфеля активів — 75,6 тисячі.

У банках нардеп зберігає 68 тисяч та 42 тисячі доларів. Готівкою вона задекларувала 403 тисячі доларів та 800 тисяч гривень. На віртуальному гаманці у неї 14 тисяч гривень. Рудик також вказала вартість портфелів активів в управлінні — 57 тисяч доларів (Fidelity Brokerage Services LLC) та 114 тисяч доларів (Charles Schwab and Co., Inc.).

Посилання

Facebook

Instagram

Згадки про персону