Кирило Карабиць
  • Дата народження
    26 грудня 1976
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Кирило Карабиць
3020

Кирило Карабиць

Диригент

Дата народження: 26.12.1976 р.

Рідне місто: Київ

Кирило Карабиць - етнічний грек, народжений в Києві. Свою пристрасть до музики він успадкував від батька. Його батько Іван Карабиць - композитор. З ранніх років Кирило був залучений до музики. У дитинстві він був дуже рухливою і непосидючою дитиною, що в значній мірі перешкоджає музичним заняттям. Одного разу Кирило разом з батьками побував у Будинку творчості композитора в Ворзелі. Там хлопчик познайомився з музикантами та їхніми дітьми. Вони переконали його зайнятися музикою.

Першим кроком до високого мистецтва стало навчання в київській середній спеціалізованій школі-інтернаті ім. Н.В. Лисенко. Там він освоював гру на фортепіано. На першій зустрічі з учителем Кирило заявив, що хоче грати джаз. Але заняття класичною музикою захопили його в іншому напрямку. Вимогливі радянські педагоги вселили в нього страх перед помилками, які виразно чутні при грі на фортепіано. Тому Кирило вирішив продовжити навчання за диригентським профілем. До речі, досі він боїться грати на піаніно, щоб не припуститися помилки. Кирило вважає, що диригування - віртуальна річ, до якої неможливо доторкнутися, і тому йому цікавіше працювати в цій сфері.

Закінчивши школу, Кирило Карабиць продовжив своє навчання в Київській музичній академії ім. П. І. Чайковського. Там він навчався по класу диригування.

У 1995-му році він пройшов стажування у Відні та Штутгарті. Тоді-то і стався кумедний випадок. Одного разу Кирило Карабиць засів в архіві Берлінської співочої академії. Копаючись в купі нот, він абсолютно випадково натрапив на примітний документик. Очевидно, тоді в його душі прозвучало форте. Знахідкою виявились ноти «Пристрастей за Іоанном» К. Ф. Е. Баха. Ці ноти вважалися втраченими, але київський диригент і його цікавість дозволили мистецтву знову знайти цей унікальний твір.

У тому ж 1995-му році Кирило Карабиць дебютував на сцені в ролі професійного диригента. Тоді він виступив в складі Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Там він пропрацював 4 роки.

У 1998-му році Кирило Карабиць почав співпрацювати з Будапештським фестивальним оркестром. У його складі він диригував 2 роки.

З 2002-го по 2005-ий рр. виступав у складі філармонічного оркестру Радіо Франції.

Уже в 2007-му році Кирилу Карабицю пощастило стати 13-им головним диригентом в Борнмутському симфонічному оркестрі. Саме під керівництвом київського диригента цей колектив отримав звання найулюбленішого оркестру світу.

У 2013-му році Кирило зайняв диригентський пост в «I, CULTURE Orchestra». Незабаром критики високо оцінили майстерність диригента, і в 2014-му році він став художнім керівником колективу.

З 2016-му році Кирило Карабиць став шеф-диригентом Німецького національного театру та Державної капели (Веймар).

За період своєї кар'єри Кирило Карабиць отримав безліч престижних нагород різних країн світу.

На його думку, українському уряду слід інвестувати більше коштів у культуру, оскільки саме культура, а не політика робить нас українцями.

Кирило Карабиць - Фото 1

Особисте життя

Сім'я Карабиця перетворюється в якусь династію академічних музикантів. Всі її члени пов'язані з класичною музикою. Маріанна - мати сімейства - є музикознавцем і педагогом, батько Іван - композитор. Сестра Кирила, Іванка не пішла далеко від предків і брата. Вона стала музичною журналісткою та ведучою авторської радіопрограми на хвилі «Аристократи».

Зараз Кирило одружений. Його дружину звуть Колін. Пара уклала союз у 2008-му році. У диригента є син.

Статок

Кирило Карабиць - один з найуспішніших українських музикантів. Він живе і працює за кордоном. Інформація про його прибутки не розголошується в пресі.

Згадки про персону