Костянтин Бриль: можлива причетність до вбивства В’ячеслава Чорновіла генерал-губернатора Запоріжжя
Костянтин Бриль народився в родині начальника санепідемстанції, але зробив кар’єру завдяки скандальному міністру МВС. Він працював в ДАІ, в митниці, в СБУ. Вся його діяльність пов’язана з корупційними скандалами. Незважаючи на це він призначений губернатором Запорізької області, як повідомляє портал “Політрада”.
Біографія
Костянтин Іванович Бриль народився 14 квітня 1970 року в м. Донецьку. Однак дитинство майбутнього генерала пройшло в селищі Добровеличківка на Кіровоградщині, куди переїхали Брилі. Пізніше Костіни батьки знову поміняли місце проживання і перебралися ближче до столиці України в м. Переяслав-Хмельницький.
Сім’я
Про своїх батьків Костянтин Бриль розповідати не любить. Відомо лише, що його батько Іван Петрович Бриль перебував на посаді начальника санепідемстанції м. Переяслав-Хмельницького, а мама працювала викладачем.
Губернатор Запорізької області Костянтин Бриль одружений двічі. Від першого шлюбу у нього два сини, від другого – три дочки.
Майя Бриль працює юристом в столиці України і веде бізнес.
Освіта
Батьки Костянтина хотіли, щоб син став офіцером і після 8-го класу віддали його на навчання до Київського суворовського училища.
Отримавши там середню освіту і ази суворівської «Науки побеждать», Костянтин Бриль в 1987 році відправився за дипломом і офіцерськими погонами в сибірське місто Омськ. Там розташовувалося Вище загальновійськове командне училище ім. Фрунзе.
Насправді, це не відповідає дійсності. Такого факультету в училищі не було. Курсант Бриль проходив навчання на факультеті експлуатації бронетанкової та автомобільної техніки (8-а рота, 4-й взвод).
У 1999 році Омське ВЗКУ ім. Фрунзе було розформовано.
У 2000 році Костянтин Бриль закінчив Національну академію внутрішніх справ України, а через 10 років майбутній губернатор отримав ще й диплом Національної академії управління при Президентові України.
У 2015 році він став кандидатом юридичних наук.
Кар’єра
Після закінчення Омського ВЗКУ в 1991 році молодий офіцер розподілився на службу в Західну групу військ, яка тоді дислокувалася в Німеччині.
У 1993 році цей контингент був з ФРН виведений і Костянтин Бриль опинився в Ростовській області на посаді командира розвідроти. Прослуживши там кілька місяців, він вирішує повернутися в Україну і, як припускають деякі джерела, відбувається це не спроста.
У Чеченській Республіці загострилася політична криза і назріває Перша чеченська війна.
Костянтина запрошують на роботу в МВС України. Він працює інспектором ДАІ. Як говорив сам Бриль, влаштуватися на «хлібне місце» йому допоміг заступник міністра внутрішніх справ Юрій Кравченко.
«Дядя Юра» був вхожий до сім’ї Брилів під час служби в Кіровоградській області.
У 1999 році Костянтин Бриль переміщається в головний офіс МВС, ближче до Кравченко. Тут уродженець Донецька досить швидко «дослужився» до генерал-майора.
У 2002 році «Дядя Юра» призначений керівником Державної податкової адміністрації. В цей же відомство слідом за Кравченко переходить і Бриль. Тут Костянтин Іванович стає генералом податкової поліції.
Після першого Майдану в березні 2005 року покровитель Бриля при досить дивних обставин покінчив з життям.
У 2006-2007 роках колишній ДАІшник входив в апарат Ради Національної Безпеки і Оборони України. У цьому відомстві Костянтин Бриль познайомився з Валерієм Хорошковським, який в кінці 2007 року став головою Митної служби, а потім покликав до себе і Костянтина.
З січня по серпень 2010 року він працює в Службі безпеки Україниконсультантом Департаменту контррозвідувального захисту економіки. На цю посаду його теж прилаштував Хорошковський став заступником голови СБУ.
Потім кілька місяців з вересня 2010 року по лютий 2011 року Костянтин Бриль викладає в Міжрегіональній академії управління персоналом.
У лютому 2011 генерал знову повертається в Центральний апарат СБУ де протягом трьох років займає посаду заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.
У вересні 2015 року Бриль призначається заступником губернатора Запорізької області.
З 22 квітня 2016 року він сам очолив цей регіон.
Слід зазначити, що в 2012 році СБУшник спробував стати народним депутатом. Він балотувався в парламент від партії «УДАР» Віталія Кличка.
Однак його кандидатуру лідер партії замінив іншою.
Компромат
Можлива причетність до вбивства Чорновіла
25 березня 1999 року на автошляху між Борисполем і Переяслав-Хмельницьким в автомобільній катастрофі загинув голова Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл. «Тойота» опозиційного політика врізалася в КАМАЗ з причепом, який розвертався посеред проїжджої частини.
Вже на наступний день тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, не дочекавшись результатів попереднього розслідування, заявив про нещасний випадок. Соратники ж лідера Руху і його син Тарас говорили про організоване вбивство, оскільки напередодні президентських виборів Чорновіл заважав виходу до другого туру Леоніду Кучмі.
У 2000 році від серцевого нападу помер і головний свідок аварії.
Ця ділянка траси якраз перебувала під контролем головного даішника району Костянтина Бриля. Його підлеглі оформили смерть опозиціонера як нещасний випадок, а міністр «Дядя Юра» зам’яв розслідування.
Костянтин Бриль після цього пішов на підвищення і став особистим помічником Кравченко.
Вимагання
Є інформація, що під час роботи в Митній службі в 2008 році Бриль нібито «кришував» порти Іллічівська та Одеси. Генерал вимагав у перевізників за розмитнення кожного вантажного контейнера по 200 доларів.
Говорили, що частина цих грошей, Костянтин заносив наверх, а частина осідала в його кишенях.
Після півроку «кришування» колишній даішник був викритий в отриманні хабара. Справу тоді вдалося зам’яти, але посади Бриль все ж позбувся. Як пояснив сам Костянтин Іванович, насправді він боровся з корупцією, а його просто підставили прокляті контрабандисти.
Торгівля зброєю
Коли Костянтин Бриль обіймав державну посаду в РНБО він паралельно з цим вів комерційну діяльність. Як зазначають джерела – торгував зброєю через фірми своєї дружини: ТОВ «Мисливські стежки» та львівський магазин «Арсенал Л».
Також фірма Майі Бриль отримала в оренду мисливські угіддя площею в 490 квадратних кілометрів. Все це господарство призначалося для розваги VIP-клієнтів, які приїжджали стріляти кабанів, косуль, лосів і оленів.
Корупція
Ставши губернатором Запорізької області, екс-даішник бере участь в корупційних схемах і покриває хабарників.
Як написали в ЗМІ, керівник області взяв участь також в «приватизації» підприємства з виробництва моторних масел «Азмол». Завдяки підтримці Бриля завод, що навмисне був доведений до банкрутства, продали з торгів бізнес-партнерам голови ОДА.
Голову облдержадміністрації звинуватили в нанесенні екологічного збитку Молочному лиману. У вересні 2017 роки там загинули десятки тисяч особин промислових риб. Причиною катастрофи стала несвоєчасна розчистка протоки, що з’єднує Молочний лиман з Азовським морем.
Гроші на ці цілі в сумі 1,3 млн грн були з бюджету виділені, але в підсумку «розчинилися» в кишенях обласних чиновників. Експерти-екологи збитки державі оцінили в 40 мільйонів гривень.
За даним фактом в Департаменті екології Запорізької області правоохоронці провели обшуки. Однак закінчилися вони нічим. У справі виявилися замішані фірми бізнес-партнеру губернатора.
Вилучення землі у селян
У 2016 році запорізький губернатор вирішив навести «порядок» в аграрному секторі області. Він влаштував акцію «Урожай 2016» метою якої стала боротьба з «тіньовими фермерами».
Невдоволені селяни влаштували акцію протесту, перекривши автотрасу. Губернатор Бриль, який приїхав розібратися з конфліктом, почав погрожувати людям кримінальною відповідальністю за організацію масових заворушень.
Декларація
У 2017 році губернатор Костянтин Бриль відмовився подавати електронну декларацію, пославшись на те, що він є чинним співробітником СБУ. У цій історії обурення громадськості викликали два факти. На якій підставі генерал СБУ займає цивільну посаду губернатора і в якій структурі він отримує зарплату?
Коли обман розкрився, генерал був звільнений з СБУ. З’ясувалося також, що отримував Костянтин Іванович і дві зарплати.
Генерал Бриль подав декларацію за 2018 рік. Згідно з документом губернатор спільно з дружиною володіють досить великими земельними угіддями в Київській області.
У Брилів є кілька просторих житлових будинків в Києві, Київській області та Запоріжжі.
Колишній даішник задекларував кілька годинників відомих брендів і 4 мисливські карабіни. У сім’ї також 4 автомобілі: Mersedes Benz, LAND ROVER, TOYOTA CAMRY і Volkswagen.
У Майї Бриль у власності кілька фірм пов’язаних з мисливським бізнесом.Її чоловік вказав річну зарплату в 391 955 грн, генеральську пенсію – 166 633 грн і грошову компенсацію від СБУ в розмірі 21 629 грн.
Загальний дохід дружини губернатора склав 3 752 868 грн. Зафіксовані в декларації і незначні грошові суми на банківських рахунках і в готівці.
Як відзначають журналісти-розслідувачі, дочки Костянтина Бриля живуть на широку ногу. Дівчата носять дорогий брендовий одяг і аксесуари, відпочивають на провідних світових курортах Монте-Карло, Монако, Куршевеля. Бувають нащадки губернатора і на Мальдівах.
Витрати сімейства Брилів не відповідають доходам, позначених в декларації колишнього міліціонера.