Леонард Блаватнік
  • Дата народження
    14 червня 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Леонард Блаватнік
1559

Леонард Блаватнік

Леонід Блаватник: один з одіозних мільярдерів сучасності і найуспішніший одесит

Леонард Блаватнік - Фото 1

Мільярдер і один з найуспішніших вихідців з України. Визнано найбагатшим і успішним вихідцем з Одеси за всю історію. Радянський емігрант, який зумів заробити мільярди доларів, використовуючи стереотипну одеську хитрість і кмітливість.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація

Біографія

Леонід або Леонард Блаватник є американським і британським підприємцем, а також промисловцем.

Народився в Одесі 14 червня 1957 року у єврейській родині. Був жертвою радянського антисемітизму.

З дитинства відчував тиск і приниження з боку суспільства і держави через своє походження незважаючи на те, що є уродженцем міста проживання єврейської громади.

Постійна дискримінація і неможливість реалізуватися Леонард Блаватник, биографія якого була ретельно очищена його піарниками, був змушений емігрувати з СРСР.

На даний момент колишній одесит не асоціює себе з СРСР або України і ідентифікує себе як єврея, який постійно проживає в Лондоні і Нью-Йорку.

Сім'я

Леонард Блаватник, сім'я якого намагається триматися в тіні постійно проживає в Лондоні. Крім того, колишній одесит часто проживає в Нью-Йорку. Одружений з американкою Емілі Епелсон. Подружжя є батьками чотирьох дітей.

Освіта

Леонард Блаватник, стан якого є одним з найбільших в світі, є вкрай талановитою і розумною людиною. Саме його інтелектуальні якості відкрили перед ним світ і дозволили не тільки уникнути сумної долі єврея в брежнєвські часи, а й стати одним з найбагатших і найвпливовіших людей світу.

Уродженець Одеси Леонід Блаватник, Вікіпедія якого цікавить тисячі людей по всьому світу, закінчив звичайну школу. Однак, вже в юному віці проявив неймовірні здібності до точних наук.

Отримав середню освіту Блаватник в Ярославлі, куди переїхала його родина. Він має золоту медаль місцевої фізико-математичної школи.

Розумний хлопчик єврейського походження хотів потрапити в найпрестижніший ВНЗ тодішнього СРСР - Московський державний університет. Однак, на неймовірні здібності і академічні успіхи, Леоніду Блаватнику відмовили в заліку до ВИШу. Єдиною причиною відмови послужило його єврейська національність.

Леонард Блаватнік - Фото 2

Однак, обдарований юнак зумів потрапити до Московського інституту інженерів транспорту. Там він навчався на факультеті автоматики та обчислювальної техніки. Стіни ВНЗ він не зміг покинути з дипломом за фахом «Автоматизовані системи управління», так як пішов після четвертого курсу.

Відзначимо, що однокурсником Леонарда Блаватника був інший одіозний олігарх - Віктор Вексельберг.

У 1978 році сім'я Блаватник отримала можливість емігрувати з СРСР в США. На новій батьківщині нереалізований вчений зумів отримати ступінь магістра наук в Колумбійської університеті і закінчити Гарвардської школи бізнесу.

Кар'єра і бізнес

Перші великі гроші Леонард Блаватник почав заробляти лише в 80-і роки - після еміграції і отримання престижних дипломів в США.

Колишній одесит розповідав, що його перші бізнес-проекти були пов'язані з торговою дистрибуцію. Леонард Блаватник, Форбс якого багато років називає одним з найбагатших людей світу, був співвласником транспортної компанії.

Крім того, за роки своєї кар'єри в бізнесі емігрант, згідно його слів, брав участь у справах десятків компаній і підприємств. Зокрема Блаватник керував справами EnergiBolaget i Sverige AB, Arthur Andersen & Co., Macy's Department Stores, Deeside Aluminum, General Atlantic Partners.

Офіційні джерела заявляють, що першою «цеглинкою» в майбутній бізнес-імперії стала «Access Industries. Компанія спеціалізувалася на здійсненні різних інвестицій. Фонд структури формувався з особистих грошей Блаватника, а також грошей його партнерів.

Черговою цікавою сторінкою біографії колишнього одесита є 1991 рік, коли він разом з другом Віктором Вексельбергом заснував російсько-американське інвестиційне підприємство під назвою «Ренова».

На посту глави цієї структури Леонід Блаватник, особисте життя якого також успішно складалася в ті роки, пробув до 2003 року.

У роки першої президентської каденції Володимира Путіна в Росії Блаватник і Вексельберг зуміли здійснити «угоду століття». Так, друзі і партнери здійснили покупку 50% акцій Тюменської нафтової компанії.

Після продажу своєї частки компанії ВР кожен з них отримав близько 2 мільярдів доларів чистого прибутку.

Також Блаватник називає себе членом Консультативної ради при компанії ТНК-BP.

Окремої згадки заслуговують медійні активи колишнього вченого. Як засновника, голови Ради директорів і президента компанії Access Industries Inc. він є співвласником медійного конгломерату Warner Media Group.

Блаватнику також належать частини російських каналів «Амедіа» і «СТС Медіа».

Відзначимо, що «Access Industries» купила у американського актора, режисера і продюсера Мела Гібсона його прокатну компанію «Icon». Після вкрай успішної операції, Леонід Блаватник, Амедіа якого набирає все більшої популярності в Мережі, отримав права на понад 500 фільмів. У приватній вчорашній одесит управляє правами на такі визнані кіношедеври, як «Шофер міс Дейзі», «Страсті Христові», «Стилет», «Танці з вовками» і багато інших.

Леонард Блаватник є одним із співвласників «Warner Music Group». Каталог пісень десяток суперзірок був викуплений більш ніж за 3 мільярди доларів підконтрольної йому компанією «Access Industries».

Також Блаватник визнаний одним з співвласником соціальної мережі Snapchat, акції якої були куплені ним на піку популярності фільтрів від даної платформи.

Леонард Блаватник також називається одним з найбільш успішних бродвейських продюсерів. Він став інвестором в сім постановок, загальні збори яких перевищили 60 мільярдів доларів.

Промисловцю також належить контроль над найбільшим у світі виробником поліпропілену LyondellBasell Industries.

В даний час Леонід Блаватник також широко відомий як меценат і філантропа. Зокрема він займає пост члена президії Російського єврейського конгресу.

У 2011 році він виділив понад 260 мільйонів фунтів на будівництво нової галереї в музеї Тейта. Дане пожертвування колишнього єврейського емігранта визнано найбільшим в історії Британії.

У 2017 році Леонід Блаватник отримав звання лицаря-балавра і має право носити титул «сер». Настільки висока честь колишньому одеситу була надана за заслуги в філантропії.

Також Блаватник заснував власну премію для молодих вчених і фінансує школу для обдарованих молодих людей.

Компромат і чутки

Не дивлячись на всю свою закритість і небажання спілкуватися з пресою, Леонард Блаватник не зміг сховатися від уваги громадськості та уникнути звання «скандального».

Його називають одіозною фігурою, тісно пов'язаної з Віктором Вексельбергом - одним з наближених до президента Путіна.  

Також його пов'язують з одіозними російськими політиками - Анатолієм Чубайсом і Сергієм Степашеним.

Вкрай підозрілими джерела називають справи Блаватника з алюмінієм.

Вчорашній технар отримав контроль над Уральським і Іркутським заводами по виготовленню даного металу і створив Сибирско-Уральську алюмінієву компанію.

Корупційної угодою також називають придбання контрольного пакета акцій ТНК в 1997 році через тепер напівзабутий інвестиційний аукціон.

Леонард Блаватник також має вплив на політику США оскільки в різні роки робив внески на користь місцевої Республіканською партією.

Справи 90-х років несподівано «спливли» в 2018 році, коли його разом з давніми партнерами звинуватили в шахрайстві при угоді з продажу «Нижневартовскнефтегаза».

Скандальні звинувачення висунув Магомед Магомедов - заарештований співвласник групи «Сума». Мільярдер назвав Блаватника і Вексельберга в обмані при боротьбі за контроль над компанією в 1997 році.

У позові до суду Нью-Йорка зазначено, що при здійсненні операції з продажу акцій підприємства було проведено ряд обманних маніпуляцій, які позбавили Магомедова майже 1 мільярда доларів.

У шахрайстві Блаватника і Вексельберга звинувачував і колишній російський сенатор Леонід Лебедєв.

Він судився з мільярдерами за право отримання 7,5% від $ 28 млрд, отриманих після продажу частки в ТНК-BP.

Декларація

Леонід Блаватник ніколи особисто не розкривав дані про свої доходи. Однак, згідно з даними експертів, колишній емігрант є одним з найбагатших людей світу.

Так, в 2014 році його статки були оцінені в 20 мільярдів доларів.

Крім того, йому належить безліч нерухомості, автомобілів і предметів мистецтва.

Саме Леонід Блаватник, діти якого розкидані по всьому світу, називається власником одного з найдорожчих особняків у Лондоні, оціненого в 41 млн фунтів. Також має два готелі у Франції п'ятизіркового Hotel Vendome в центрі Парижа, і Grand-Hotel du Cap-Ferrat на Лазурному Березі. Вартість активів оцінюється в більш ніж 200 мільйонів євро.

Також Леонард Блаватник, дружина якого любить мистецтво як і він, володіє будівлею театру в Лондоні за 60 мільйонів фунтів і апартаментами в Нью-Йорку за 90 мільйонів доларів.

Згадки про персону