Леонід Глиняний
  • Дата народження
    9 червня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Леонід Глиняний
2132

Леонід Глиняний

Глиняний Леонід Петрович: білоцерківський рейдер і друг Кононенко та Жеваго

Леонід Глиняний - Фото 1

Глиняний Леонід Петрович - депутат Київоблради і господар-латифундист, якого підозрюють у рейдерському захопленні земель в Київській області.

Біографія

Глиняний Леонід Петрович народився 9 червня 1964 року у Савинцях Київської області.

Освіта

Леонід має диплом «техніка-механіка» (Білоцерківський технікум м'ясної та молочної промисловості, 1986). Проходячи практику («Первомайський м'ясокомбінат») Глиняний отримав спеціальність машиніста аміачних і холодильних установок другого розряду.

Дипломованим менеджером він став у Білоцерківському державному аграрному університеті (2006).

Сім'я

Даних про сімейний стан Леоніда Глиняного у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Після закінчення технікуму, протягом одного 1986 року Глиняний встиг попрацювати слюсарем четвертого розряду у тресті «Білоцерків Хімбуд», матросом на Ризькій базі рефрижераторного флоту і слюсарем з ремонту землерийної техніки в об'єднанні «Забайкалзолото». Потім він працював механіком і інженером енергомеханічної групи на різних підприємствах.

Леонід Глиняний - Фото 2

У 1997 році Леонід Глиняний обійняв посаду заступника голови ВАТ «Білоцерківець». З 2002 року працює на Білоцерківській ТЕЦ. Він очолював наглядову раду, був радником дирекції та Наглядової ради. У 2015 році призначений заступником генерального директора ТЕЦ. Також Леонід обіймає посаду заступника директора білоцерківського шинного заводу «Росава».

Глиняний є кінцевим бенефіціаром і має частку у декількох фірмах і компаніях. Бізнес охоплює такі сфери діяльності, як вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (компанія "Зевс-агро"), виробництво цукру (ТОВ "Шамраївський цукор"), виготовлення друкованих форм і надання інших поліграфічних послуг (ТОВ "Рось-Пак"), неспеціалізована торгівля ("ТОВ Торговий дім") та інші.

Леонід Глиняний голова наглядової ради і фактичний власник ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів". За деякими даними, підприємство з міста Сквира поставляє за кордон четверту частину від всього обсягу подібної продукції всіх підприємств України.

У 2014 році Леонід Глиняний балотувався до Верховної Ради. У якості самовисуванця він йшов по дев'яносто другому мажоритарному округу (Білоцерківський, Володарський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський райони, частина Сквирського району Київської області).

З результатом у 14.59% (або 12 550 голосів) Глиняний виявився тільки на третьому місці, пропустивши вперед "тимошенківця" Віктора Світовенка і представника БПП Віталія Гудзенка.

Леонід Глиняний - Фото 3

Не зумівши стати парламентарем через рік Леонід успішно балотувався до Київської обласної ради у якості кандидата від БПП "Солідарність". 

В облраді Глиняний входить до складу фракції "Солідарність" і є членом комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту і зв'язку, розвитку інфраструктурних об'єктів, паливно-енергетичного забезпечення.

У 2019 році Леонід Глиняний знову збирався поборотися за крісло народного депутата на дев'яносто другому окрузі. Однак передумав і зняв свою кандидатуру з виборів.

Суспільна діяльність

Депутат був засновником і керівником благодійного фонду, який він назвав на свою честь і громадської організації «Економічний розвиток Київщини».

Компромат

Леоніда Глиняного деякі ЗМІ називають, "некоронованим «хрещеним батьком» рейдерства".

Так, наприклад, у квітні 2019 року, використовуючи підроблені документи, а також так званих "тітушок" Глиняний намагався заволодіти землею селянського кооперативу на Київщині. Про це повідомив нардеп восьмого скликання Ігор Мосійчук, до якого за допомогою звернулися селяни з Вільшанської-Новоселівки Васильківського району Київської області.

"Радикальний" парламентарій повідомив, що жителі села створили сільськогосподарський кооператив для спільної обробки землі. В той самий час депутат Київоблради "підробив документи на землю і за допомогою невідомих молодих людей спортивної статури намагався силою заволодіти "своїм майном".

Леонід Глиняний, за повідомленнями преси, часто підкреслює дружні стосунки з "сильними світу цього", а саме з керівництвом правоохоронних органів, олігархом Костянтином Жеваго і близьким ставлеником п'ятого президента Петра Порошенка - Ігорем Кононенком. Журналісти припускають, що подібні знайомства допомагали йому "уникати кримінальної відповідальності за фінансові та інші грішки".

Такими фінансовими авантюрами у ЗМІ називають справу з ТОВ "Аккорд-інвестментс", від якої він отримав майже 16,5 мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги.

"Одним із засновників цього товариства є ВАТ "ЗНВКІФ Акорд-фінанс", засновником якого крім кіпрських офшорних компаній є і сам Глиняний. Про те, що був кінцевим бенефіціаром ВАТ "ЗНВКІФ Акорд-фінанс" до 2019 року, Глиняний в своїй електронній декларації повідомити забув". Вийшло, що депутат-бізнесмен у порушенні вимог фінансового контролю "позичив грошей самому собі".

Декларація

У червні 2019 року Леонід Глиняний подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Вся нерухомість депутата-аграрія знаходиться у Київській області. Він вказав тринадцять земельних ділянок (село Шарівка, місто Біла Церква), один житловий будинок (60,9 кв.м.) і кілька нежитлових приміщень у Білій Церкві, квартиру (187,2 кв.м.), автостоянку (14,80 кв.м) і машиномісце (13,6 кв.м.) у місті Київ.

З цінного рухомого майна Леонід Глиняний задекларував колекцію зброї і наручний годинник швейцарського виробництва у кількості двох штук. Депутат Київоблради володіє автомобілем Land Rover 2014 року випуску і мотоциклом BMW R nineT Pure.

За 2018 рік загальний дохід Леоніда Глиняного склав 27,8 мільйона гривень. Більша частина коштів - повернення вкладів зі статутного капіталу (21,7 мільйона).

У банку депутат облради зберігає 282 тисячі гривень і 28 тисяч доларів. Готівковими коштами Глиняний зберігає 600 тисяч євро і 554 тисячі доларів.

Леонід Глиняний є найбагатшим депутатом облради.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Згадки про персону