Лесь Подерв'янський
Лесь Подерв'янський
4573

Лесь Подерв'янський

Український художник, автор сатиричних п'єс. Почав писати перші п'єси наприкінці 1970-х рр. і тепер має їх понад 50. Участь у виставках бере з 1976. Картини зберігаються в Національному художньому музеї та багатьох приватних колекціях України, Росії, Німеччини, США, Швеції.

Дата народження:
03.11.1952 р.
Рідне місто:
Київ

Лесь Подерв'янський – псевдонім автора. Його справжнє ім'я – Олександр Сергійович Подерв'янський.

Він народився в родині художників. З дитинства хлопчик мав пристрасть до образотворчого мистецтва. Це привело його в художню школу. Здобувши середню освіту, Лесь Подерв'янський вступив до художнього інституту. Обраною спеціальністю стали станковий і монументальний живопис, графіка і театральний живопис.

Писати розповіді Лесь почав під час армійської служби, до якої приступив у 1977-му році. У листах друзям зі Спілки художників України він писав до непристойності смішні історії з вигаданими персонажами.

Надалі Лесь Подерв'янський продовжив активну діяльність художника і письменника сатиричних п'єс.

На його рахунку безліч персональних і групових виставок в Україні та за кордоном.
Перша значна експозиція у творчості Леся відбулася в 1980-му році. Тоді його картини були представлені на Всесоюзній художній молодіжній виставці, яка проходила в Москві. Через рік його роботи красувалися в аналогічній експозиції в Ташкенті. Надалі картини Леся Подерв'янського ще часто виставлялися в московських галереях. На початку 90-х рр. його картини стали рясніше з'являтися на Заході. Найбільш знакові виставки за участю цього художника проходили в Німеччині та Швеції. До кінця 90-х рр. він значно розширив свою творчу географію. У 1997-му році Лесь Подерв'янський представив свої роботи на Великій виставці університету штату Вісконсін (США). У 1999-му році його картини з'явилися в експозиції в посольстві України, розташованому в Канаді.

Паралельно Лесь Подерв'янський займався сценографією. Серед його відомих робіт цього напрямку оформлення до вистави «Оргія», поставленого за однойменною драматичною поемою Лесі Українки. Виставу ставив театр на Липках (1993 г.).
За цю сценографію Лесь отримав престижну премію «Київська пектораль».

Декількома нагородами була вшанована його робота до вистави «Постріли в осінньому саду», поставлений за твором А. Чехова. Виконавцем постановки став експериментальний театр.

Варто зазначити, що картини Леся Подерв'янського зберігаються в багатьох приватних колекціях, а також прикрашають деякі урядові установи України й Росії. У багатьох українських музеях можна побачити твори цього автора.

Як описувалося вище, одним лише образотворчим мистецтвом Лесь Подерв'янський не обмежився. З армійських років він зберіг пристрасть до написання сатиричних п'єс. У них Лесь висміює так звану еліту суспільства, радянську владу, російську політику і численні злободенні проблеми сучасності. У творах Подерв'янського зустрічаються суржик і матюки.

Спочатку він писав для своїх друзів і зачитував твори при зустрічі з приятелями. Все це записувалося на аудіокасету. Один з друзів вирішив поширити запис. Так до Леся прийшла перша слава письменника. Пізніше касету перетворили в цифровий формат і поширили через Інтернет. Так значно зросла  популярність автора.

У 2000-му році Лесь Подерв'янський випустив свою першу книгу. Нею стала збірка «Герой нашого часу: П'єси».

У 2011-му році п'єса «Павлік Морозов. Епічна трагедія », написана Лесем Подерв'янським, була поставлена на театральній сцені. Так творчість Подерв'янського стало поступово переходити з віртуальних записів на підмостки театрів.

Особисте життя

Лесь Подерв'янський тричі одружений.

Його першою дружиною стала Світлана Лопухова. З нею Лесь прожив в шлюбі до 1987-го року.

Другою обраницею художника була Марія Скирда. Пара одружилася в 1987-му році й розлучилася у 2002-му році.

Втретє Подерв'янський одружився з жінкою, на ім'я Марія Ганженко. Їхнє одруження відбулося у 2002-му році. Пізніше подружжя розлучилося.

У Леся є дочка Анастасія й онук Тимур.

Статок

Інформація про доходи не представлена в відритих джерелах.

Згадки про персону