Максим Поляков
  • Дата народження
    23 квітня 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Максим Поляков
4617

Максим Поляков

Максим Поляков: депутат, якого підозрюють в шахрайстві і отриманні хабарів

Максим Поляков двічі притягувався до кримінальної відповідальності. Його підозрювали в шахрайстві, завдяки якому він заволодів акціями "Уманьхліб". Окрім цього Поляков став одним з головних фігурантів "бурштинової справи".

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Максим Анатолійович Поляков народився 23 квітня 1982 року в місті Умань, Черкаської області.

Освіта

Максим Поляков за освітою фінансист. У 1999 році вступив до педагогічного інституту в Умані, який через п'ять років закінчив з червоним дипломом. Залишився в аспірантурі і захистив дисертацію, ставши кандидатом економічних наук.

Сім'я

Дружину політика звуть Маргарита (дівоче прізвище Лещенко). У Полякових є одна дитина - син Матвій.

Кар'єра

Трудова діяльність

Максим Поляков почав працювати паралельно з аспірантурою. Першим місцем у вересні 2006 року стало ТОВ "Імпекс Агро". На посаді начальника відділу експорту компанії Поляков пробув п'ять місяців. Наступні майже півтора року Поляков не працював.

У квітні 2008 року він очолив компанію "Квадро Авто Груп". Однак і тут Максим затримався ненадовго. Уже в грудні того ж року він залишив посаду директора.

Закінчивши аспірантуру Максим Поляков зосередився на викладацькій роботі. Викладав економіку в уманських вищих навчальних закладах.

У березні 2014 року він увійшов до складу Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. У квітні виконував обов'язки голови Нацкомісії.

Політична кар'єра

У жовтні 2011 року Максима Полякова призначили заступником міського голови. На цій посаді він пробув півтора року, після чого став експертом громадської організації "Фронт змін".

У 2012 році успішно балотувався від ВО "Батьківщина" до міської ради Умані. Через два роки змінив крісло депутата міської ради на крісло народного депутата.

Змінив Поляков і політичну партію. В український парламент він пройшов за списками "Народного фронту" (номер тридцять дев'ять).

Максим Поляков є членом комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності. Політик входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Бахрейном, Алжиром, Норвегією, Ефіопією, Ізраїлем, Китаєм і Японією.

Максим Поляков є членом таких міжфракційних об'єднань як: "Депутатська група дружби Україна-держава Ізраїль", "За духовність, моральність та здоров'я України", "Залучення та захист інвестицій".

Компромат

В кінці січня 2014 року керівник "Уманьхліб" Олександра Бевз на засіданні міської ради звинуватила Максима Полякова в спробі рейдерського захоплення підприємства.

Вона повідомила, що депутат зловживаючи довірою, виманив акції на суму сто п'ятдесят тисяч гривень.

Поляков повідомив, що діяв виключно в інтересах колективу, а акції підприємства він подарував своєму знайомому.

Проти депутата було порушено кримінальну справу. Суд визначив запобіжний захід - тримання під вартою на два місяці. Однак Поляков втік і був оголошений в розшук.

Поки він переховувався від правосуддя, в Україні пройшли парламентські вибори. По списках “Народного фронту”  Максим Поляков потрапив у Верховну Раду і отримав депутатську недоторканність.

Генеральна прокуратура спробувала реанімувати справу, але зняти з нього недоторканність правоохоронцям у той раз не вдалося.

Влітку 2017 року ім'я парламентаря знову опинилося в епіцентрі скандалу. На цей раз Максим Поляков став фігурантом "бурштинової справи". Співробітники антикорупційного бюро затримали охоронця іншого народного депутата - Борислава Розенблата.

При ньому були двісті тисяч доларів, які були призначені Полякову та Розенблату від компанії, яка займається виробленням бурштину.

За хабар народні депутати повинні були пролобіювати необхідні компанії законопроекти.

Підозрювані депутати заявили, що проти них проведена провокація, з метою їх дискредитації.

Пізніше було оприлюднено аудіозапис розмови помічниці Полякова з представником іноземної компанії (якою була співробітниця антикорупційного бюро), зацікавленої в змінах в українському законодавстві, що стосується видобутку бурштину. За сприяння цих змін політику пропонувалася хабар в п'ять тисяч доларів.

За поданням Генеральної прокуратури народні обранці проголосували за те, щоб з їхніх колег, замішаних в "бурштиновій справі", зняли депутатську недоторканність. Але затримання і арешт був заборонений.

Суд у цій справі зобов'язав народного депутата носити на нозі електронний браслет, внести заставу і проживати лише в одному з двох міст: Києві чи Умані.

Від першого зобов'язання Максим Поляков навідріз відмовився, але інші виконав в повній мірі. Антикорупційне бюро змогло надіти браслет на підозрюваного депутата тільки через два місяці і з п'ятої спроби.

Після позбавлення недоторканності, народний депутат став одним з головних прогульників у парламенті. Зі ста вісімдесяти шести пленарних засідань Максим Поляков пропустив сто двадцять два.

Керівник "Укргазвидобування" Олег Прохоренко звинувачував народних депутатів, в тому числі і Максима Полякова, в корупційному втручанні. За його словами, парламентарі намагалися зірвати аукціон із закупівлі підприємством бурових машин.

За даними громадського руху "Чесно", Максим Поляков маючи квартиру в Києві, отримує з бюджету двісті сорок тисяч гривень на рік, як компенсацію за оренду нерухомості в столиці. Народний депутат оформив квартиру на свою сестру, але користується апартаментами сам.

Декларація

Максим Поляков, згідно з електронною декларацією, яку він подав у березні 2018 року, володіє земельною ділянкою в дев'ять тисяч квадратних метрів. Вона знаходиться в селі Чорна Кам'янка Черкаської області.

Дружині належить квартира в Києві, а матері Максима Полякова - в Умані. Народний обранець задекларував нерухомість, власником якої є сестра політика - Олена Анатоліївна Ісаєва.

В її власності знаходиться столична квартира у двісті двадцять сім квадратних метрів. Нерухомість була придбана за майже одинадцять мільйонів гривень в 2017 році.

Максим Поляков - власник двох пар чоловічих швейцарських годинників і жіночих дорогоцінних прикрас. Вартість аксесуарів народний депутат не вказав.

У 2016 році парламентарій купив за чотириста тисяч гривень автомобіль BMW X5 2013 року випуску.

За 2017 рік заробітна плата Максима Полякова у Верховній Раді склала двісті п'ятдесят дві тисячі гривень. Таку ж суму народний обранець отримав в якості відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень.

Ще сто три тисячі гривень він отримав, як компенсацію оплати оренди номера в готелі "Київ". Двісті двадцять три тисячі Полякову принесло відчуження рухомого майна.

Дружина політика отримала десять тисяч гривень в якості допомоги по догляду за дитиною і сто одинадцять гривень - відсотки.

Банківських рахунків у парламентаря і його дружини немає. Готівковими коштами подружжя Полякових воліють тримати в американських доларах. У Максима - задекларовано двісті п'ятдесят, у Маргарити - двадцять одна тисяча.

Згадки про персону