Марія Львова-Бєлова
  • Дата народження
    25 жовтня 1984
  • Країна
    Росія
Марія Львова-Бєлова
42

Марія Львова-Бєлова

Львова-Бєлова Марія Олексіївна: Уповноважена при президенті РФ з прав дитини та обвинувачена в депортації дітей з України

Марія Львова-Бєлова - Фото 1

Львова-Бєлова Марія Олексіївна — за насильницьке вивезення дітей з окупованих територій України Міжнародним кримінальним судом видав ордер на її арешт

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Марія Олексіївна Львова-Бєлова народилася 25 жовтня 1984 року в місті Пенза, нині Російська Федерація.

Освіта

Середня спеціальна освіта у Марії — диригент естрадного оркестру. У рідному місті вона закінчила училище культури та мистецтв. Потім два роки навчалася в Академії культури та мистецтв у Самарі, але ВНЗ не закінчила. Нібито через народження дітей.

Вищу освіту Львова-Бєлова "здобула" лише у 2021 році. Має диплом Російської академії народного господарства та державної служби.

Марія Львова-Бєлова - Фото 2

Сім’я

Марія з багатодітної сім'ї. Батько, Олексій Львов, очолює в Пензі обласне відділення рух "Народний фронт" за Росію", був організатором фестивалю "Кримський міст". Мати, Наталя Львова, викладає музику в школі. Кілька сестер залучені до соціальних проєктів Львової-Бєлової.

У 2003 році Марія вийшла заміж за програміста Павла Когельмана (1982 р.н). У 2019 році він став священником. З 2005 по 2018 рік народила п'ятьох дітей. Крім своїх дітей Марія і Павло усиновили ще шістьох дітей. У 2022 році Львова-Бєлова "усиновила" викраденого з окупованого Маріуполя 15-річного Пилипа Головню.

Також Марія опікун кількох людей з ментальною інвалідністю. Вони живуть в артособняку "Нові береги". Зазначалося, що в соціальних мережах Львова-Бєлова часто публікує фотографії своїх дітей, а ось усиновлених — ні.

Марія Львова-Бєлова - Фото 3

Влітку 2024 року стало відомо, що Львова-Бєлова пішла від чоловіка до "православного" олігарха Костянтина Малофєєва. У вересні того ж року Марія вийшла заміж за мільярдера.

За даними росЗМІ, весілля Малофєєва і Львової-Бєлової могло коштувати близько 36 мільйонів рублів. Це вартість святкування 80-річчя Тюменської області та зарплати 400 росіян.

Марія Львова-Бєлова - Фото 4

Кар'єра

На початку-середині "нульових" Марія працювала вчителькою музики. У 2008 році вона стала однією із засновниць громадської організації "Благовіст". Два роки була її керівницею.

У "десятих" роках Львова-Бєлова входила до складу Громадської палати Пензенської області кількох скликань, а також була членом Всеросійської ГП. З 2014 року вона зайнялася соціальною адаптацією дітей-сиріт та дітей з обмеженими можливостями здоров'я, створивши некомерційну організацію "Квартал Луї". У 2017 році ініціювала створення пансіону для молодих людей з важкими формами інвалідності "Будинок Вероніки".

У 2019 році Марія отримала партійний квиток "Єдиної Росії" і увійшла до Президії Генради путінської партії. У вересні 2020 року вона стала сенаторкою від рідної Пензи, а через рік була призначена Уповноваженою при президенті РФ з прав дитини.

Марія Львова-Бєлова - Фото 5

Компромат

У 2021 році в ЗМІ з'явилася інформація, що діями Марії рухає не любов до дітей або співчуття до інвалідів, а холодний розрахунок на побудову політичної кар'єри. Нібито, познайомившись з попередньою Уповноваженою з прав дитини Ганною Кузнєцовою, Львова-Бєлова вирішила і сама "осідлати цього коника".

Вона різко змінила свою поведінку. Марія стала частою відвідувачкою дитбудинків, учасницею православних заходів і засновувати соціальні проєкти, такі як "Квартал Луї" і "Будинок Вероніки". Це допомогло їй піднятися на політичний Олімп, стати сенаторкою та Уповноваженою з прав дитини.

ЗМІ також повідомляли, що Марія не мала право обіймати цю посаду. Через те, що до 2021 року у неї не було вищої освіти. Спішно під це Львовій-Бєловій "видали" диплом президентської Академії РАНХіГС.

У 2022 році, під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, Львова-Бєлова брала участь у депортації українських дітей до Росії. Вона особисто відвідувала дитячі будинки на окупованих територіях України та організовувала їх вивезення. За даними Міжнародного кримінального суду, через депортацію до Росії насильно було вивезено щонайменше дві тисячі українських дітей.

Марія Львова-Бєлова - Фото 6

У вересні 2022 року вона заявила, що група дітей з Маріуполя спочатку чинила опір, виконуючи гімн України, але незабаром навчилися "любити Росію".

Навесні 2023 року Міжнародний кримінальний суд звинуватив Марію в незаконній депортації дітей і видав ордер на її арешт. Львова-Бєлова заперечує свою провину і заявляє, що вона займалася евакуацією українських дітей із зони бойових дій. Британська місія запропонувала російській чиновниці підтвердити її слова в Гаазі, де і знаходиться Міжнародний кримінальний суд.

За незаконну і насильницьку депортацію дітей Марія потрапила під санкції більшості західних країн: Великобританія, Австралії, Євросоюзу, Канади, Швейцарії, США, України, Японії.

Кілька опікунів соціальних проєктів Львової-Бєлової померли через недбалість персоналу. Так інваліда-візочника Євгена Нємцова вигнали з проєкту "Квартал Луї". Через це молодий чоловік залишився в неопалюваному приміщенні в 30-градусний мороз. Там Євген підхопив пневмонію і помер.

Ільмір Валієв з іншого проєкту Бєлової-Львової, "Будинок Вероніки", двічі не отримав життєво необхідний діаліз. У нього навіть не було грошей на те, щоб викликати таксі. В результаті Ільмір помер. Потім виявилося, що Валієв мав кредитний борг у 800 тисяч рублів. Пізніше й інші вихованці сказали, що їх заставали брати кредити.

Марія Львова-Бєлова - Фото 7

Декларація

В електронній декларації за 2021 рік Львова-Бєлова вказала п'ять об'єктів нерухомості: земельна ділянка (437 кв.м), баня (13.6 кв. м), таунхаус (296.6 кв. м), житловий будинок (94.6 кв. м), квартира (94.6 кв. м) та сарай (7.8 кв. м). Автомобіль є у чоловіка Марії. Павло їздить на Hyundai Santa Fe. 

За 2021 рік Львова-Бєлова заробила 6,3 мільйона рублів, її чоловік — 1,3 мільйона, а один з дітей — 344 рублів. 

Проєкти Марії - "Квартал Луї", "Нові береги","Будинок Вероніки" отримують в якості пожертвувань сотні мільйонів як від держави, так і від приватних осіб. Наприклад, мільярдер Роман Абрамович дав 30 мільйонів рублів на будівництво "Нових берегів". З 2019 по 2021 рік на благодійність Львової-Бєлової виділили майже триста мільйонів рублів. При цьому жителі пансіону самі оплачують комунальні послуги.

Марія Львова-Бєлова - Фото 8
Згадки про персону