Марина Михайлівна
  • Дата народження
    16 листопада 1961
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Марина Михайлівна
5185

Марина Михайлівна

Марина Соловйова: юрист-захисник архітектурних пам'яток столиці від незаконної забудови

Марина Михайлівна - Фото 1

Марина Соловйова протягом п'ятнадцяти років захищає Київ від незаконного будівництва. Крім того, вона стежить за доброчесністю українських суддів. Вона адвокат, громадський діяч та помічник народного депутата Анатолія Гриценка.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Цитати і заяви
6. Декларація

Біографія

Марина Михайлівна Соловйова народилася 16 листопада 1961 року в місті Лисичанськ, Луганської області. У віці шістнадцяти років з батьками переїхала в місто Сміла Черкаської області.

Освіта

У 1979 році Марина Соловйова закінчила третю школу міста Сміла. Через рік переїхала до Києва, де вступила в політехнічний інститут. Має диплом інженера.

У 2002 році Соловйова здобула другу вищу освіту. Вона стала юристом після закінчення Київського національного економічного університету.

У 2006 році Марина отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Марина Михайлівна - Фото 2

Сім'я

Перебувала у шлюбі з Геннадієм Соловйовим, від якого народила двох дітей: доньку Анну і сина Антона.

Анна (1982 року народження) за освітою лікар. Диплом отримала в Київському національному медичному університету імені О. О. Богомольця. Працює дерматовенерологом у приватній клініці. Заміжня. Є двоє дітей.

Про Антона відомо, що він народився в 1990 році. Закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана. Працює менеджером.

Кар'єра

До 2003 року Марина Соловйова працювала по своїй першій професії інженера. Спочатку майже десять років (1989-1998) в ДАК "Укрресурси", а потім була співробітником представництва ВАТ "Машинобудівна корпорація "Сплав" в Україні".

Марина Соловйова з 2003 року займається наданням юридичних послуг та консультацій. Через три роки вона стала адвокатом. Суміщає цю діяльність з громадською, спрямовану на захист культурної спадщини столиці України.

Вона брала активну участь у захисті прав киян і столичних громадських організацій у справах Пейзажної алеї, Олександрівської клінічної лікарні, Гостиного двору, санаторію "Салют" та інших.

З 2012 року стала одним з творців громадської організації "Андріївсько-пейзажна ініціатива". Протягом семи років є її керівником.

Марина Соловйова засновник і керівник таких громадських організацій, як "Чотири королеви", "Ініціатива вільних і відповідальних громадян "Воля", а також адвокатського об'єднання " Невмержицька, Соловйова і партнери".

Соловйова брала участь в роботі п'яти сесій Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

В період з 2012 до 2016 року Марина Соловйова входила до складу робочих груп при Київській міській державній адміністрації з питань, охорони культурної спадщини, боротьбою з незаконними забудовами та введенням мораторію на будівництво в буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

Марина Михайлівна - Фото 3

У червні 2014 року у якості секретаря Марина Соловйова увійшла до складу Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції при Вищій раді юстиції.

З листопада 2016 року вона є членом Громадської ради доброчесності - незалежного органу в системі судоустрою, призначення якого: сприяння Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики і доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Марина Соловйова - член політичної партії (і Координаційної ради) "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)". У сьомому скликанні Верховної Ради (2012-2014) вона була помічницею народного депутата Анатолія Гриценка. Працювала на громадських засадах.

У 2014 році сама балотувалася до парламенту з "Громадянською позицією" (третій номер у списку). Однак партія не змогла подолати необхідний відсотковий бар'єр та пройти у Верховну Раду. Через рік Марина по мажоритарному округу балотувалася до Київської міської ради. І знову Соловйовій не вдалося перемогти.

Марина Михайлівна - Фото 4

У 2019 році на парламентських виборах Соловйова знову балотується разом з партією Анатолія Гриценка. На цей раз вона п'ята у списку "Громадянської позиції".

У 2014 році журнал "Фокус" поставив Марину Соловйову на дев'яносто восьме місце серед ста найвпливовіших жінок України.

Цитати і заяви

Про стан пам'яток архітектури в Києві

Після пожежі в соборі Паризької Богоматері на його відновлення вдалося зібрати сімсот мільйонів євро. Серед жертводавців були як багаті люди, так і громадяни із середнім достатком.

Водночас, як каже Марина Соловйова, якщо щось знищується в Україні, то зібрати навіть невеликі кошти неможливо. "Це говорить про те, як країна і народ ставиться до відповідальності за свою історію і свою культуру".

Соловйова зазначає, що в Україні меценатство тільки зароджується. Тому людям, які жертвують власні гроші на пам'ятники архітектури необхідно допомагати та говорити про них та їх ініціативи якомога частіше.

Київський юрист пропонує культивувати не вкладення коштів у комерційну забудову історичного центру Києва, а на підтримку культурної спадщини шляхом, перенаправлення коштів на благодійність і на підтримку тієї чи іншої пам'ятки.

Важливим моментом в цьому має бути допомога міської і республіканської влади.

Марина Михайлівна - Фото 5

Декларація

Марина Соловйова у січні 2019 року подала електронну декларацію про доходи за 2018 рік.

Їй належать три квартири в Києві. Однією вона володіє спільно зі своїми дітьми і колишнім чоловіком, ще однією - з адвокатом, членом Громадської ради при міністерстві культури Іриною Невмержицькою.

Крім того, в столиці у Соловйової задекларований гараж, а в селищі Глеваха на Київщині у неї є земельна ділянка в п'ятсот десять квадратних метрів.

Марина Михайлівна - Фото 6

Автомобіля або цінного рухомого майна у Марини Соловйової, згідно з її декларацією, немає. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю за 2018 рік склав чотириста тринадцять тисяч гривень.

На банківському рахунку вона зберігає шість тисяч гривень. Готівковими коштами у Соловйової задекларовано п'ятдесят тисяч гривень і сорок п'ять тисяч доларів.

Згадки про персону