Марина Зінченко
Марина Зінченко
2813

Марина Зінченко

Зінченко Марина Анатоліївна: депутат облради, яка забезпечила реалізацію афери "Народного бюджету"

Марина Зінченко - Фото 1

Зінченко Марина Анатоліївна — недолюстрована глава фіндепартаменту облради, у якої знайшли не зазначену в декларації нерухомість за чверть мільйона доларів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Марина Анатоліївна Зінченко народилася у 1976 році в селі Градениці Біляївського району Одеської області. Живе у місті Одеса.

Освіта

Марина навчалась у фінансово-економічному коледжі. Зінченко має дві вищі освіти. У 2000 році вона закінчила Одеський економічний університет за спеціальністю "Фінанси". Крім того, Марина — дипломований держуправлінець (2004). У 2016 році вона стала кандидатом економічних наук.

Сім'я

Зінченко розлучена. Вона має двох синів: Євгенія та Володимира.

Кар'єра

Першим місцем роботи Марини став держгосп "Україна", який знаходився в її рідному селі. Протягом семи місяців з серпня 1994 по квітень 1995 року вона займала тут посаду бухгалтера. Потім Зінченко перейшла до "Ощадбанку", де працювала старшим контролером до листопада 1996 року.

У тому ж місяці вона стала державним службовцем, влаштувавшись економістом першої категорії у фінансове управління Одеської ОДА. Через шість років, у 2002 році, Марина була призначена керівницею відділу в Управлінні фінансів виробничої та невиробничої сфери.

Марина Зінченко - Фото 2

Незабаром Зінченко стала керівницею фінансового управління рідного Біляївського району. У 2006 році Марина — заступниця начальника, а у 2008 — начальниця обласного управління (пізніше департаменту) фінансів.

У 2017 році одеський губернатор Степанов призначив Зінченка своїм тимчасовим заступником. Крім того, вона викладає в Одеському торгово-економічному інституті Київського Національного торгово-економічного університету.

У 2010 році Зінченко була у перший раз обрана до Одеської обласної ради по 26-му округу (Бєлявський район). Вона балотувалася від Партії регіонів. Входила до складу однойменної фракції та президії облради. Марина очолювала постійну комісію з будівельних питань.

У 2012 році Зінченко стала головою районної організації "регіоналів" у Біляївці. Тоді ж вона увійшла до складу кадрового резерву президента Януковича "Нова еліта нації". Взимку 2014 року Зінченко вийшла з фракції "регіоналів". Була членом депутатської групи Куяльник.

Марина Зінченко - Фото 3

У 2015 році Марина переобралась в обласну раду по тому ж 26-му округу. На цей раз вона була представницею нової провладної сили. Зінченко увійшла до Блоку Петра Порошенка "Солідарність". В обласній раді депутат очолює постійну комісію з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму.

Компромат

Марина Зінченко - Фото 4

Одеські засоби масової інформації відзначають, що Зінченко на посаді головного фінансиста області "перевела кошти вільних бюджетів області до "Імексбанку", який належав нардепу-"регіонала" Леоніду Клімову. За словами Марини "умови, запропоновані банкірами, виявилися найбільш вигідними серед інших".

Так вона відзначала ФК "Чорноморець" (президент теж Клімов) — прибуткова організація. Тому бюджет області "буде отримувати гроші від розміщення 20 мільйонів гривень з бюджету в якості частини статутного фонду клубу".

Правда, дивідендів область від футбольного клубу не отримала. Адже, як й "Імексбанк", "Чорноморець" збанкрутував. Зате Зінченко стала депутатом облради від ПР.

Крім того, у ЗМІ повідомляють, що Марина "забезпечила реалізацію афери "Народного бюджету" губернатора Едуарда Матвійчука. У 2012 році голова області став ініціатором піар-кампанії під назвою "Народний бюджет".

Марина Зінченко - Фото 5

Вона полягала у будівництві або ремонті "інфраструктурних об'єктів проводилася за бюджетний рахунок, але під прапорами регіоналів". Тендери проводилися за явно завищеними цінами, а ремонтні роботи на деяких об'єктах не закінчені до сих пір".

За даними представників преси, під цією вивіскою проходив "збір грошей від найбільших регіоналів області, а потім окрема частина "общака" прямувала на реалізацію соціальних проєктів.

У ЗМІ відзначали, що Зінченко займалася "контролем за збором коштів з біляєвських підприємців-регіоналів". Вже через рік у справі "Народного бюджету" були відкриті кримінальні справи, але "Зінченко, на відміну від Матвійчука, вдалося вийти сухою з води".

Марина Зінченко - Фото 6

Як встановили журналісти, у 2014 році "недолюстрована" Зінченко придбала житловий будинок в Одеській області за чверть мільйона доларів. Але судячи по доходах, які вона опублікувала у податковій звітності, вони "не дозволили б купити будинок і землю, навіть з огляду на її "спадок" у 2,27 млн гривень, який вона отримала у 2014 році". Причому "в декларації даної будови немає".

Тоді ж зацікавила представників преси інша нерухомість та мільйонний спадок Марини. У чиновниці на той момент було кілька квартир і ділянок землі.

З огляду на те, що з 1996 року вона перебуває на держслужбі, то "кошти на придбання такої кількості нерухомого майна" Зінченко заробити самостійно не могла. За рік її зарплата склала менше 150 тис гривень.

Також виникло питання й того, "звідки у уродженки села Градениці Біляївського району такі заможні родичі", які залишили їй більше двох мільйонів спадку.

Марина Зінченко - Фото 7

Цікаво, що статті сайту 368.media з приводу нерухомості депутата стали причиною судового розгляду, в якому депутат перемогла, а журналісти зобов'язані були принести вибачення та надрукувати спростування даної інформації.

Марина Зінченко - Фото 8

Однак пізніше журналісти повідомляли, що "позов Зінченко не задовольнили через неявку її в суд. Апеляційний суд залишив в силі рішення 1-ї інстанції з тієї ж причини — у зв'язку з неявкою заявника".

Марина Зінченко - Фото 9

Влітку 2019 року ЗМІ зафіксували, як Зінченко використовує службову машину в особистих цілях. "Службова машина Одеської облради Тойота Камрі, яка закріплена за начальницею департаменту фінансів ОДА Мариною Зінченко, використовується після закінчення робочого дня. Прямував автомобіль в сторону пляжу "Ланжерон" після 20:00 вечора".

Восени того ж року правоохоронці Одеської області порушили кримінальну справу проти посадових осіб села Маяки за зловживання службовим становищем з метою отримання вигоди.

Чиновники за завищеними цінами придбали у комунальну власність дванадцять нежитлових будівель та ділянку землі. Як зазначають ЗМІ, "Марина Зінченко теж була причетна до цієї махінації і була у долі".

Декларація

У березні 2020 року Марина Зінченко подала декларацію про доходи за минулий рік.

Марина Зінченко - Фото 10

Директор фіндепартаменту ОДА задекларувала одинадцять (одна в оренді) ділянок землі, три житлових будинки (179,3, 94,8 і 94,3 кв.м.) та одну квартиру (203,6 кв.м). Вся нерухомість знаходиться на Одещині. У чиновниці є дві машини. Honda Legend 2009 року та Mitsubishi Pajero Wagon 2015 року випуску. На обидва авто вона витратила у загальному 700 тисяч гривень.

Сукупний дохід за минулий рік Марини — 1,4 мільйона гривень. Більшу частину з них (840 тисяч) — дохід від надання майна в оренду.

Марина Зінченко - Фото 11

У банку Зінченко зберігає дев'ять тисяч гривень. Готівковими коштами вона задекларувала 50 тисяч гривень, п'ять тисяч доларів і 25 тисяч євро. Депутат — власниця приватизаційних цінних паперів Одеського заводу поршневих кілець. Третім особам Марина позичила мільйон гривень. За навчання синів в Іспанії вона заплатила в 2019 році трохи більше мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

Згадки про персону