Марлон Барбоза
1519

Марлон: бразильський футболіст і захисник донецького «Шахтаря»

Марлон Барбоза - Фото 1

Марлон — влітку 2021 року підписав п'ятирічний контракт з гірниками. До цього виступав в італійському «Сассуоло», французькій «Ніцці», іспанській «Барселоні» та бразильському «Флуміненсе». Учасник і срібний призер молодіжного чемпіонату світу 2015 року.

1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Кар’єра в клубі
  4. Кар’єра в збірній
  5. Посилання

Біографія

Марлон Сантос да Сілва Барбоза народився 7 вересня 1995 року у місті Дукі-ді-Кашіас, штат Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Сім'я

Бразильський футболіст одружений на Марії Паулу Соуза (1996 р.н.). У подружжя двоє синів.

Марлон Барбоза - Фото 2

Кар'єра в клубі

У віці восьми років він почав тренуватися в футзальній команді «Васко да Гама», потім перейшов у «великий» футбол. У 14 років Марлон приєднався до клубу «Флуміненсе».

Марлон виступає на позиції захисника, центрального бека. Але на початку кар'єри він був опорним півзахисником. У 17 років тренер перемістив Марлона в лінію оборони — його партнер травмувався, і хлопцеві довелося закрити цю позицію. Він непогано впорався зі своїми обов'язками, а в подальшому залишився грати в центрі захисту.

Чотири роки Марлон грав за молодіжні команди «триколірних», а в травні 2014 року дебютував за дорослу команду. На 58-й хвилині матчу серії А проти «Сан-Паулу» він вийшов на заміну замість Елівертона. Через тиждень 18-річний захисник вперше зіграв за «Флуміненсе» зі стартових хвилин, провівши весь матч.

Марлон Барбоза - Фото 3

У серпні того ж року центрбек відзначився зі знаком мінус. У грі проти «Гояс» у кінцівці першого тайму Марлон отримав першу жовту картку. Всього ж до кінця 2014 року він ще двічі отримував попередження, а в листопаді в матчі з «Корінтіансом» молодий захисник був вилучений з поля на 74-й хвилині.

У наступному сезоні Марлон закріпився в основі «триколірних», зігравши в чемпіонаті і кубку Бразилії 34 матчі. Центрбек жодного разу не забив і не віддав гольову передачу. Але заробив десять «гірчичників».

У 2016 році захисник в основному сидів на лавці запасних, провівши лише сім матчів у Лізі Каріока (чемпіонаті штату Ріо-де-Жанейро). Влітку того ж року іспанська «Барселона» орендувала молодого центрбека. Свій перший матч в Європі Марлон провів за «Барселону-В» в третьому дивізіоні чемпіонату Іспанії.

Марлон Барбоза - Фото 4

У вересні він зіграв 90 хвилин у протистоянні з «Корнелією». Цей матч друга команда «Барселони» програла (0:1), а сам Марлон «відзначився» жовтою карткою.

Восени 2016 року «Барселона» ледь не отримала технічну поразку через Марлона. У грі Прімери проти «Реал Сосьєдаду» тренер каталонців Луїс Енріке вже дав захиснику установку на гру, збираючись випустити його на заміну замість Жерара Піке. Але в останній момент наставник «блаугранас» передумав випускати бразильця.

Як виявилося, не дарма. Справа в тому, що Марлон не мав право виступати в іспанській першості до кінця 2016 року. Документи на футболіста були подані із запізненням, тому Марлону було заборонено виходити на поле в іграх Примери до січня 2017 року. Зате він міг грати в єврокубках.

За основну команду «блаугранас» бразилець зіграв в листопаді 2016 року. Тоді йому довірили провести останні 19 хвилин в матчі групового турніру Ліги чемпіонів проти шотландського «Селтіка». На початку 2017 року каталонський клуб викупив центрбека за 5 мільйонів євро. Гравець підписав з «Барселоною» 4-річний контракт. Однак пробитися в основу одного з кращих клубів світу Марлону не вдалося. Бразилець частіше грав за «Барселону-В».

Марлон Барбоза - Фото 5

За основну команду захисник провів лише два матчі в чемпіонаті Іспанії, а також чотири в товариських зустрічах. Незважаючи на це бразилець отримав золоті нагороди чемпіонату Іспанії.

У Каталонії бразильський центрбек потрапив в курйозну історію. Перед вильотом в Манчестер на матч проти «Манчестер Сіті» Марлон виявив, що забув вдома паспорт. Тому в Англію він полетів лише на наступний день.

Влітку 2017 року на умовах дворічної оренди центрбек перейшов у французьку «Ніццу». Але і тут у Марлона не вийшло стати ключовим гравцем, хоча він і провів до кінця сезону 28 ігор.

У липні-серпні 2018 року, провівши три товариські зустрічі за «Барселону», центрбек підписав 6-річний контракт з італійським «Сассуоло». За бразильця каталонський клуб отримав сім мільйонів євро.

Марлон Барбоза - Фото 6

У чемпіонаті Італії захисник вперше зіграв 26 серпня. Однак дебют виявився не найвдалішим. Вийшовши в основі, на 62-й хвилині Марлон заробив першу жовту картку. А на 90+2 хвилині захисник сфолив повторно та суддя показав йому другий «гірчичник», який трансформувався у видалення.

І все ж бразилець зміг закріпитися в основі. Більш того, в жовтні Марлон забив свій поки єдиний гол у кар'єрі. У матчі 10-го туру серії А проти «Болоньї» захисник на 17-й хвилині зрівняв рахунок в матчі. У підсумку гра закінчилася нічиєю 2:2.

Всього за «Сассуоло» центрбек зіграв 65 матчів, «заробивши» 14 жовтих карток. У травні 2021 року Марлон отримав друге вилучення в чемпіонаті Італії. У грі проти «Аталанти» до 72-ї хвилині Марлон отримав два «гірчичника».

У червні 2021 року бразильський захисник приєднався до донецького «Шахтаря». Контракт з українським клубом він підписав терміном на п'ять років.

Гірникам Марлон обійшовся в 12 мільйонів євро. У «Шахтарі» бразилець буде працювати з тренером Роберто де Дзербі, під керівництвом якого він вже грав в «Сассуоло».

Марлон Барбоза - Фото 7

За словами фахівця з італійського футболу Алекса Великих, Марлон технічний захисник, який здатний відповідати за дистрибуцію м'яча. У Серії А бразилець був лідером серед гравців оборони за кількістю і точністю виконаних передач (майже 97%). Великих зазначає, що бразилець здатний просувати м'яч і виконувати націлені на флангових півзахисників передачі.

Згідно сайту transfermarkt трансферна вартість Марлона оцінюється (на червень 2021) в 6,5 мільйона євро. Найвища ринкова вартість захисника була зафіксована в липні 2018 року. Тоді його оцінювали в десять мільйонів євро.

Кар'єра в збірній

За національну збірну Марлон ніколи не грав. Зате в 2015 році він брав участь в чемпіонаті Південної Америки і чемпіонаті світу серед гравців віком до 21 року. На Копа Америки захисник зіграв шість матчів і разом з бразильцями зайняв четверте місце. На молодіжному мундіалі Марлон також шість разів виходив на поле і завоював срібні медалі турніру.