Михайлина Скорик
  • Дата народження
    27 березня 1979
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайлина Скорик
5096

Михайлина Скорик

Скорик-Шкарівська Михайлина Михайлівна: депутатка Ірпінської міськради та ексзаступниця мера Бучі

Михайлина Скорик - Фото 1

Скорик-Шкарівська Михайлина Михайлівна — сестра її покійного чоловіка-АТОвця звинуватила в зраді чоловікові, а також у війні з його родичами за майно

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Михайлина Михайлівна Скорик-Шкарівська народилася 27 березня 1979 року в місті Дніпро, Україна.

Освіта

У 2002 році Михайлина отримала диплом Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Через п'ять років підвищила свою кваліфікацію на Digital Future of Journalism в Могилянській школі журналістики.

Сім’я

Батько — Михайло Тихонович (1940 р.н.) працював журналістом у газетах "Всеукраїнські відомості", "Голос України", "Сільські новини", керував редакцією районної газети "Дніпровська зоря". Через участь у дисидентському русі радянська влада заборонила йому займатися журналістикою.

Михайлина отримала ім'я на честь літературознавця і племінниці письменника Михайла Коцюбинського, з якою Михайло Скорик був знайомий особисто.

У 2008 році вийшла заміж за Сергія Шкарівського (1963-2014). У 2014 році у званні капітана він командував 1-м взводом 1-ї роти добровольчого батальйону Нацгвардії "Донбас". Загинув 19 серпня, похований в Ірпені.

Михайлина Скорик - Фото 2

Через рік після його смерті Михайлина народила сина Гліба від нового коханого Артема Іщенка.

Кар'єра

Скорик-Шкарівська продовжила журналістську династію. Вже з 1996 року Михайлина почала працювати позаштатною авторкою, спеціальною кореспонденткою, оглядачкою низки дніпровських газет. У 2001 році вона стала постійною авторкою і редакторкою інтернет-видання ЗМІна, завідувала відділом щоденної всеукраїнської газети "Україна молода".

З 2002 по 2005 рік Михайлина була політичною аналітикинею Українського незалежного центру політичних досліджень. Потім Скорик-Шкарівська обіймала посаду виконавчої редакторки столичного тижневика "Народне слово". Працювала політичною оглядачкою на телеканалі 1+1, в "Газеті 24", журналі "Профіль".

Протягом двох років (2006-2008) Михайлина керувала столичною незалежною медіапрофспілкою журналістів. Вона стала ініціаторкою щорічного антирейтингу "Вороги преси".

Михайлина Скорик - Фото 3

З 2009 по 2010 рік газеті "Лівий берег" Скорик-Шкарівська була редакторкою відділу "Київ". У 2010-2011 роках керувала порталом tochka.net., була співробітницею телеканалу "Бізнес". 

З 2012 по 2014 рік Михайлина займала посаду випускової редакторки ток-шоу "Ранок з Україною" на телеканалі "Україна", була редакторкою сайту Sobytia.tv. протягом наступного року Скорик-Шкарівська очолювала редакцію сайту Podrobnosti.ua.

З 2014 року Михайлина висловлює активну позицію з приводу анексії Криму і російської агресії, проводила тренінги з протидії пропаганді Кремля.

У 2017 році Скорик-Шкарівська заснувала власне консалтингове агентство. Того ж року вона дізналася, що їй заборонено в'їзд до Росії та Білорусі через її позицію щодо анексованого Криму. Також Михайлина викладала курс української мови для дорослих, організовані Всеукраїнським громадським об'єднанням "Яворина".

Михайлина Скорик - Фото 4

З 2018 по 2020 рік вела блог на сайті "Українська правда", де писала про дерибан земель і бюджетів у містах на Київщині. У виданні "Україна молода" Михайлина розповідала про корупцію, затвердження генплану Ірпеня без належних громадських обговорень із силовим супроводом тітушок.

У лютому 2019 року її обрали заступницею голови квартального комітету ОСН "Мужеловський" в Ірпені. Того ж року Михайлина стала кандидаткою у народні депутати від партії "Голос" по 95-му виборчому округу. Однак її підтримало 6633 виборців. 

З цим результатом Скорик-Шкарівська посіла лише третє місце, поступившись ексмеру Ірпеня Володимиру Карплюку та переможцю округу, кандидату від "Слуги народу" Олександру Горобцю. На громадських засадах Михайлина була помічницею народного депутата ВР IX скликання Ярослава Железняка.

Михайлина Скорик - Фото 5

На місцевих виборах 2020 року Михайлина одночасно балотувалася до Київської обласної ради (очолила список "Голосу"), на посаду міського голови Ірпеня та міської ради Ірпеня. До обласної ради "Голос" не пройшов. На виборах міського голови вона була третьою, поступившись представнику Євросолідарності Ярославу Куцу і ставленику Карплюка — Олександру Маркушину.

Натомість Михайлині вдалося стати депутаткою міської ради. У VIII скликанні вона членом постійної комісії з бюджету, фінансів, цін і ціноутворення.

У червні 2021 року Скорик-Шкарівська була призначена радницею, а в травні 2023 року заступницею мера Бучі Анатолія Федорука. Проте вже в липні того ж 2023 року вона пішла з Бучанської міської ради.

Михайлина Скорик - Фото 6

Компромат

У 2019 році Наталія Левошко, сестра покійного чоловіка Михайлини звинуватила її в зраді Сергію Шкарівському і заробітку на пільгах учасника бойових дій. У відкритому листі Наталя заявила, що вже через два місяці після загибелі Сергія, Михайлина завагітніла від переселенця з Донбасу, якому сам Шкарівський надав притулок.

Також сестра героя АТО зазначила, що її колишня невістка, дізнавшись, що сім'ям загиблих учасників бойових дій виділяють земельну ділянку та однокімнатну квартиру, почала журналістську війну проти дочок Шкарівського від першого шлюбу в надії отримати замість них нерухомість. Також Михайлина подавав позов, намагаючись відсудити у батьків покійного чоловіка частину їхнього будинку.

Декларація

Інформації про поточні декларації депутатки міської ради Ірпеня немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.

Михайлина Скорик - Фото 7
Згадки про персону