Михайло Довбенко
  • Дата народження
    31 жовтня 1954
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Довбенко
2519

Михайло Довбенко

Довбенко Михайло Володимирович

Депутат ВР (VIII скликання), підприємець, економіст

Дата народження
: 31.10.1954 р.
Рідне місто:
село Коропець (Тернопільська область)

Після школи Михайло Довбенко вступив до Тернопільського фінансово-економічний інститут. Там він освоював спеціальність «планування сільського господарства». Пізніше він навчався в аспірантурі Вищої комсомольської школи.
У 1998-му році Михайло Довбенко отримав ступінь доктора економічних наук. Свою кар'єру він почав в 1976-му році. Тоді він став молодшим науковим співробітником науково-дослідного сектора. Паралельно Михайло вів педагогічну діяльність. Також він обіймав посаду головного економіста колгоспу. Далі він просувався по партійній драбині в Івано-Франківській області.
Після розпаду СРСР Михайло Довбенко займав керівні посади в банках. Цю роботу він поєднував з партійною діяльністю. Михайло Довбенко перебував в різних політичних силах.
З 2002-го року він брав участь в парламентських виборах. Отримати бажаний мандат Михайлу вдалося лише у 2014-му році. Він пройшов до Парламенту в складі «БПП Солідарність».

Особисте життя

Михайло перебуває у шлюбі. У пари є діти.

Скандали

У ЗМІ пишуть про бурхливе комуністичне минуле Михайла Довбенка, який старанно пробивався до Верховної Ради. Потрапити в її депутатський склад йому вдалося з 6-го разу.
Бувши вихідцем з Івано-Франківської області, Михайло Довбенко не вжив ніяких дій для поліпшення життя її жителів. Цей факт викликає обурення в колах його виборців.
Як повідомляють аналітики, Михайло Довбенко виконав всього чверть своїх передвиборчих обіцянок.
Крім того, журналісти застукали депутата за кнопкодавством. Неодноразово він голосував замість своїх колег в Парламенті.
Ще однією примітною складовою його діяльності є помічники. Всього у Довбенко 19 асистентів, тільки 3 з них працюють за контрактом. Чимала частина з когорти помічників депутата раніше співпрацювала з «Партією Регіонів» і Комуністичною партією України. Багато з помічників Довбенка не володіють належним професійним досвідом. Однією з асистенток Михайла є Валентина Кузюк. Цікаво, що у 2014-му році вона безуспішно балотувалася в парламентські депутати. Ще один асистент Віталій Шуплат кинув роботу в «Нафтогазі», щоб надавати безоплатну допомогу народному слузі. До речі, він же є зятем Михайла Довбенка.
Варто відзначити, що раніше сам Довбенко працював то безоплатним, то оплачуваних помічником у трьох депутатів ВР.

У 2007-му році компанія «Маодот-1», підконтрольна Михайлу Довбенку, отримала в оренду на 10 років земельну ділянку для комплексного будівництва житлового мікрорайону в Івано-Франківську. У 2012-му році вартість землі була переглянута. Так орендна плата зросла в 6 разів. Але попри це, компанія продовжувала платити за старим тарифом.

Цікаво, що на тлі цього, компанія «Маодот-1» вимагала знести Музей бойової слави. Причиною послужило те, що земля, на якій розташовується будівля, помилково увійшла в територію, відведену під оренду. Відстояти музей вдалося, але його прилегла територія була забудована.

У 2015-му році жадібність Михайла Довбенка привела його в скандал. На той момент йому належало 58,83% акцій дитячого оздоровчого табору «Мрія». Нардеп вирішив продати свою частку.

Незабаром в пресу потрапив відкритий лист від благодійного фонду «Акцент милосердя». У ньому містилася вимога позбавити Михайла Довбенка його депутатського мандата.

Як повідомили представники фонду, вони домовилися з Довбенко про покупку оздоровчого центру. Фонд планував створити в ньому реабілітаційний центр для учасників АТО. Поки вирішувалися всі паперові справи, організація почала переобладнання приміщень. Коли частина робіт була проведена, Михайло Довбенко повідомив, що передумав продавати заклад.

Статок

В 2016-му році депутатська зарплата принесла Михайлу Довбенку 165 тис грн. Банківські відсотки принесли йому 389 тис грн. За відчуження цінних паперів і корпоративних прав він отримав 1 млн 81 тис грн. На банківських рахунках він тримає 9 млн 430 тис грн. У готівці Михайло Довбенко зберігає 1 млн 120 тис грн.
Нардеп володіє двома земельними ділянками в Києво-Святошинському районі, загальною площею 1 188 м2. Там же він має у своєму розпорядженні приватний будинок, житлова площа якого становить 674 м2. Довбенку належать 3 квартири (2 в Києві, 1 - в Івано-Франківську).

Фото/відео

Згадки про персону