Михайло Гончар
  • Дата народження
    17 лютого 1963
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Гончар
206

Михайло Гончар

Гончар Михайло Михайлович: президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" та головний редактор журналу "Чорноморська безпека"

Михайло Гончар - Фото 1

Гончар Михайло Михайлович — експерт з міжнародних енергетичних і безпечних відносин

Біографія

Михайло Михайлович Гончар народився 17 лютого 1963 року в селі Бистрик Кролевецького району Сумської області, Україна.

Освіта

У 1986 році він отримав диплом Київського інституту інженерів цивільної авіації. 

Сім'я

Одружений, має двох дітей.

Кар'єра

Після закінчення інституту і до розпаду Радянського Союзу Михайло служив у радянських військово-повітряних силах. Потім був аналітиком в структурах РНБО, проходив стажування в ряді міжнародних організацій, в тому числі Північноатлантичному Альянсі.

На посаді наукового співробітника Гончар працював у Національному інституті стратегічних досліджень та Національному інституті проблем міжнародної безпеки РНБО.

У "нульових" роках Михайло трудився в системі нафтогазового комплексу України. У сферу його діяльності входило дослідження проблем енергетичної безпеки, міжнародних енергетичних відносин, нафтогазового сектора, нетрадиційних вуглеводнів, реформування енергетичного сектора, глобальних енергетичних ринків.

Гончар входив до експертної групи українських делегацій міжурядових комісій з економічного співробітництва з низкою європейських і пострадянських країн.

Михайло Гончар - Фото 2

Був керівником енергетичних програм та столичного представництва "Номос-енергія" аналітичного центру "Номос". У 2009 році Михайло заснував і став головою аналітичного Think Tank центру глобалістики "Стратегія ХХІ". 

Даний центр займається дослідженням глобальних проблем світової енергетики, енергетичної політики та міжнародної безпеки, приділяючи особливу увагу розвитку енергетичних відносин між країнами Каспійсько-Чорноморо-Балтійського регіону, Центральної Азії та Європейського Союзу.

Центр розробляє науково обґрунтовані аналітичні матеріали та методичні рекомендації для органів державної влади, недержавних організацій та інших зацікавлених структур з питань енергетичної політики та міжнародної безпеки. 

Особлива увага приділяється ролі та потенціалу України як транзитної країни, а також її взаємодії з регіональними державами, міжнародними організаціями та країнами, зацікавленими у реалізації спільних енергетичних, комунікаційних та стратегічних проєктів з Україною. 

В рамках своєї діяльності Центр проводить незалежні експертизи енергетичних, комунікаційних та інших проєктів, пов'язаних з видобутком енергоресурсів.

Михайло Гончар - Фото 3

У 2017 році Гончар очолив редакцію журналу "Чорноморська безпека". Видання прагне об'єднати зусилля наукової та професійної спільноти для розв'язання ключових проблем даного регіону. 

Журнал націлений на інтеграцію українських і міжнародних експертів, стимулює діалог між експертами та політиками про поточний стан і майбутнє Чорноморсько-Каспійського регіону. 

"Чорноморська безпека" надає неупереджену і всебічну інформацію про політичну, військову, енергетичну, демографічну, екологічну безпеку, а також про проблеми міжкультурного діалогу, врегулювання конфліктів, боротьбу з тероризмом і піратством.

Особлива увага приділяється громадському контролю над регіональною безпекою та інтеграції в євроатлантичну систему безпеки і європейські економічні структури, включаючи аналіз потенційних і "заморожених" конфліктів.

Перу Гончара (особисто, у співавторстві та у якості редактора) належать роботи з проблем енергетики, енергетичної безпеки, міжнародних відносин, виданих як в Україні, так і за кордоном. 

У 2016 році Михайло увійшов до складу Держкомітету з промислової політики. Гончар має статус асоційованого експерта Центру Разумкова і Центру дослідження Росії. Брав участь у міжнародних конференціях з енергетичної та проблематики безпеки в Польщі, Словаччині, Німеччині.

Михайло Гончар - Фото 4
Згадки про персону