Іщенко Михайло Володимирович: заступник директора ТОВ «Кепітал компані плюс» і депутат Київради від “УДАРу”
Іщенко Михайло Володимирович — гучною музикою зіпсував вихідний жителям одного з районів столиці.
Біографія
Михайло Володимирович Іщенко народився 9 листопада 1962 року у селі Кам'янече Новоархангельського району Кіровоградської області.
Освіта
Після школи у 1980 році Михайло був призваний у радянську армію. Вищу освіту він здобув уже після 40-ка років. Іщенко має декілька вищих освіт: економіста (2005), держуправлінця (2008) і філософа (2012).
Сім'я
Михайло одружений на Людмилі Іщенко. Вона займається підприємницькою діяльністю. Людмила — власниця і співвласниця ряду компаній у сфері нерухомості, сільського господарства, інжинірингу, виробництва кондитерських виробів, торгівлі паливом.
У подружжя є двоє синів. У 1985 році народився Артем, через три роки — Артур.
Кар'єра
В молоді роки Іщенко працював трактористом і водієм в колгоспі. У 1983 році він влаштувався у трест «Київміськбуд». Тут Михайло працював протягом дев'яти років. У 1992 році Іщенко очолив мале підприємство «Зорі Синюхи». Через рік він став заступником голови ТОВ «Лелека-колор» (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).
У 2003 році Михайло був призначений керівником Держпідприємства «Держпостачання». Через три роки він став заступником голови Деснянського району. У 2010 році Іщенко зайняв аналогічну посаду у Святошинському районі.
З 2011 по 2013 рік Іщенко знову працював у ТОВ «Лелека-колор». Потім три роки він займав керівні посади у ДП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом'янського (2013-2014) і Деснянського (2014-2016) районів.
У 2016 році Іщенко став заступником директора з будівництва в КП «Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва». На цій посаді він працював три роки, а потім став заступником голови ТОВ «Кепітал компані плюс» (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).
На громадських засадах Іщенко був помічником народних депутатів: у IV скликанні у «нашоукраїнця» Михайла Полянчича, у VII скликанні — у Володимира Яворівського з ВО «Батьківщина».
У 2014 році Михайло балотувався на парламентських виборах від партії «Народний фронт» по 213-му мажоритарному округу (частина Деснянського району міста Києва). За Іщенко проголосувало 13,88% (або 12 693) виборців. З цим результатом він зайняв лише третє місце.
Через рік Іщенко став депутатом Київради. Він балотувався від БПП по 34-му округу. За Михайла проголосувало 28,7% виборців. У VIII скликанні Київради він був членом фракції БПП і постійної комісії з питань власності.
У 2020 році Іщенко вдруге був обраний до Київради. На цей раз він балотувався від “УДАРу”. На виборах у загальному списку партії мера столиці Михайло був 66-м. У списку по округу №3 (частина Деснянського району — Троєщина) йшов під 3-м номером.
На окрузі конкретно за Михайла віддали свої голоси 1716 виборців. Іщенко обраний депутатом по окружному списку. У IX скликанні Михайло став членом фракції “УДАР” і бюджетної постійної комісії.
Компромат
У лютому 2018 року депутат Київради вирішив влаштувати на Троєщині свято, але у підсумку зіпсував людям вихідний. Рано вранці у суботу жителі району були розбуджені гучною музикою, яка лунала з гучномовців. «Ви зібрали 20 перехожих, а страждають тисячі жителів», — «подякували» жителі Троєщини у відкритому листі Іщенко.
У травні 2020 року під час голосування за перелік об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, депутати від БПП «Солідарність» Ярослав Діденко і Михайло Іщенко заявили про потенційний конфлікт інтересів, тому не мали права голосувати. Про це повідомляли журналісти громадського руху «Чесно».
Однак начальниця юруправління Київради радила депутатам голосувати всупереч регламенту. В результаті їх два голоси дозволили прийняти рішення 62 голосами з 61 необхідного. Через це комісія міськради з питань дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції планувала звернутись до НАЗК.
Декларація
У березні 2020 року Михайла Іщенка опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Депутату Київради належить квартира (37,3 кв. м) у Києві та чотири ділянки землі: три у Кам'янече та один у селищі Рожевий під Алуштою. Ще одна столична квартира (92,3 кв. м) належить йому на праві спільної власності. Михайло має колекцію монет вартістю 200 тисяч гривень.
Дружина Іщенко володіє трьома ділянками землі та житловим будинком (356,7 кв. м) у селі Білогородка на Київщині, квартирою (55 кв. м) та п'ятьма гаражами у Києві. Їздить Людмила на автомобілі Mercedes 221 2008 року випуску.
У 2019 році зарплата Михайла склала 251 тисячу гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 116,8 тисячі. Готівковими коштами Іщенко задекларував 115 тисяч доларів.