Михайло Папієв
  • Дата народження
    1 жовтня 1960
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Папієв
874

Михайло Папієв

Папієв Михайло Миколайович: скандальний чиновник, якого українці ставили на коліна

Михайло Папієв - Фото 1

Папієв Михайло Миколайович - ексрегіонал, який встиг побувати і міністром, і губернатором, і нардепом. Дорвавшись до влади, він намагався скасувати соціальні виплати пільговикам, узаконити звільнення вагітних і відібрати землю у монастиря УПЦ. Нині представляє в Раді опозицію.

Біографія

Михайло Папієв народився 1 жовтня 1960 року в Запоріжжі.

Сім'я

Одружений, виховав сина Артема Семенюка, який також став народним депутатом.

Освіта

Після закінчення школи вступив до Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича, в якому вивчав фізику. Захистив кандидатську дисертацію з економіки.

Кар'єра

Свій трудовий шлях Папієв почав ще в студентські роки (1980). Тоді він влаштувався збирачем напівпровідникових приладів. Після закінчення вузу отримав роботу в центральній заводській лабораторії компанії "Електронмаш". Через 2 роки очолив Державний прийом продукції на цьому підприємстві.

На початку 1990 року перейшов на посаду керівника в компанію "Альянс", яка на сьогоднішній день належить його дружині. 

Через три роки став гендиректором цього виробничого об'єднання, яке на той час стало частиною Асоціації з виробництва автомобілів "Таврія".

У квітні 1997-го очолив науково-виробниче підприємство "Полімермаш". У тому ж році приєднався до СДПУ (О), ставши секретарем Чернівецького обласного комітету цієї політсили, а також отримав посаду заступника губернатора Чернівецької області, яку займав до 2000 року.

У 2002-му вперше був обраний депутатом Верховної Ради від СДПУ (о). У парламенті займався питаннями екологічної політики та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Входив до керівного складу партії.

У листопаді 2002 року Папієв був призначений Януковичем міністром праці та соціальної політики. Займав цю посаду до початку Помаранчевої революції (2005).

У 2006-му активно балотувався до Верховної Ради від опозиційного блоку "НЕ ТАК!", основу якого складали члени СДПУ (о). У тому ж році указом Януковича знову очолив міністерство.

Після формування нового уряду на чолі з Тимошенко Михайло Миколайович був звільнений з посади міністра. При цьому він пройшов до парламенту як  нардеп від Партії регіонів, покинувши соціал-демократів і ставши "тіньовим" міністром соціальної політики у регіоналів.

У 2010-му Папієв став губернатором Чернівецької області.

Уже на початку 2014-го на вимогу великої кількості чернівчан, які вийшли на мітинг, чиновнику довелося відмовитися від посади голови ОДА.

У тому ж році ексгубернатор успішно балотувався в нардепи від "Опоблоку". На позачергових парламентських виборах 2019 року пройшов до Верховної Ради 9-го скликання від "Опозиційною платформи - За життя".



Михайло Папієв - Фото 2
Михайло Папієв - Фото 3
Михайло Папієв - Фото 4
Михайло Папієв - Фото 5

Компромат

Михайло Папієв відзначився безглуздими ідеями, які подавалися під виглядом реформ і обурювали багатьох українців. Так, він пропонував перейти "від дешевої робочої сили до вартісної", а також скасувати державні виплати соціально незахищеним громадянам.

Потім чиновнику прийшла ідея дозволити роботодавцям на законодавчому рівні звільняти вагітних співробітниць, а також забрати пенсії у тих, хто достроково вийшов на пенсію, але при цьому продовжує працювати.

Усі ці пропозиції підняли хвилю обурення багатьох українців, які в 2014 році вийшли на мітинг і з криками "вбивця!", "ганьба!", "на коліна!" зажадали від губернатора подати у відставку. До того ж обурені поведінкою Папієва люди закидали його яйцями.

У 2007 році в Донецьку 13 інвалідів, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, вимагали у влади підняти їм пенсії і на підтвердження своїх намірів навіть оголосили голодовку. За словами чорнобильців, тодішній міністр праці і соціального забезпечення Михайло Папієв обіцяв їм підвищити пільгові виплати, але так і не зробив цього. Чиновник свою провину не визнав.

Також деякі ЗМІ стверджували, що місцеві жителі поскаржилися Віктору Януковичу на те, що Папієв відбирає у них землю, яка належить Банченському Свято-Вознесенському монастирю Української Православної Церкви. Хоча люди добровільно віддали свої паї, чиновник вирішив, що керівництво монастиря незаконно привласнило землі селян і направив туди міліцію з указом забрати всі документи. Тоді правоохоронні органи навіть привезли до відділення черниць, влаштувавши їм серйозний допит.

Ще один скандал, в якому фігурував Папієв, стосувався кримінальних осіб, які потрапили в його команду. 

Так, під час виборів до місцевих органів влади він як голова обласної організації Партії регіонів в Чернівецькій області представив партійний список регіоналів в Чернівецьку міськраду, в яку входили деякі кримінальні елементи. Наприклад, під №9 йшов лідер ОЗГ Микола Клим, якого багато хто пам'ятає як вбивцю, рекетира і злодія.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік, дохід Михайла Папієва склав майже мільйон гривень, половину з якого він отримав в якості компенсації витрат на транспорт та інші витрати депутата. Дружина чиновника, яка є офіційним власником кількох підприємств (ПО "Альянс", ТОВ "Свобода слова", НВП "Полімермаш" та інших), принесла в сім'ю 800 тисяч гривень. Крім цього, подружжя зберігає більше 20 тисяч доларів і 750 тисяч гривень готівкою.

Цікаво, що нардеп Папієв володіє величезною кількістю нерухомості, велика частина з якої записана на його дружину. Так, сім'ї належить десять ділянок землі загальною площею 9,4 гектара, квартира в Чернівцях, три приватні будинки в місті і області, а також більше двадцяти нежитлових приміщень.

Їздить подружжя на автомобілях Land Rover Discovery 1994 і 1999 р.в.

Згадки про персону