Український скульптор, художник, архітектор, засновник фонду RevaFoundation.
Дата народження: 13.03.1960 р.
Рідне місто: Керч
Михайло Рева - один з видатних українських скульпторів.
У віці 6 років він разом з батьками переїхав до Одеси. Після школи він вступив до морехідного училища. Відслуживши в армії, Михайло Рева влаштувався на роботу в художній фонд. Там він працював в скульптурному цеху. Саме в ньому хлопець захопився мистецтвом. Це круто змінило його життя.
У 25 років Михайло Рева переїхав до Санкт-Петербурга, де вступив до академії декоративного та прикладного мистецтв. Пізніше Михайло Рева назвав свої студентські роки однією пізнавальною миттю, в яку на нього звалився Всесвіт.
Навчальний період проходив в атмосфері мрій і творчих натхнень. Тоді хлопець загорівся щирим бажанням бачити щось нове.
У 1990-му році Міша закінчив академію із золотою медаллю за кращу роботу у сфері архітектурної пластики. Пізніше хлопця відправили в Рим на стажування.
Отримавши знання та цінну практику, Рева повернувся в Одесу. Там його першою роботою став пам'ятник «Золоте Дитя». Потім він створив «Ангела милосердя», який прикрасив дитячий реабілітаційний центр. Пізніше ця будівля стала відомо як «Будинок з ангелом».
Твори, створені Михайлом Ревою, є одеськими визначними пам'ятками. Серед них:
• «Дванадцятий стілець», створений на честь письменників Ільфа і Петрова;
• «Дерево кохання»;
• Фонтан «Джерело» біля Воронцовського палацу;
• Паркова скульптура «Одеський Час».
У 2016-му році Рева створив надгробок для могили легендарного українського актора Богдана Ступки.
Роботи цього скульптора дуже різнопланові. Їх основна частина представлена в Одесі. Деякі твори Михайла Реви знаходяться в Європі та США.
Михайло Рева також є засновником організації «RevaFoundation».
Особисте життя
Михайло одружений. Ім'я його обраниці - Тетяна. У пари є дочка Марія. Дівчина продовжила справу батька, ставши художником і дизайнером.
Скандали
У 2013-му році предметом скандалу в колах культурної богеми Одеси став пам'ятник.
Міська влада задумала встановити скульптуру на честь скрипаля Давида Ойстраха. Це рішення не було погоджено з городянами. Обурення в суспільстві викликала не тільки ідея встановлення пам'ятника, але також його вид. Багато хто відзначив, що Ойстрах більше схожий на Микиту Хрущова. Автором статуї виявився київський скульптор Микола Олійник.
Від коментарів не утримався Михайло Рева. Він зазначив: цей пам'ятник породить безліч анекдотів. Одеський скульптор додав, що статуя схожа на кого завгодно, але не на Ойстраха. Він також висловив своє здивування, що автором статуї стане невідомий діяч. Крім того, не проводився конкурс серед скульпторів, хоча пам'ятник планують встановити на центральній площі.
Статок
Інформація про доходи відсутня.