Михайло Стадник
  • Дата народження
    1 січня 1960
  • Країна
    Україна
Михайло Стадник
5178

Михайло Стадник

Михайло Стадник: бізнесмен, який продає збанкрутілі підприємства і депутат-прогульник

Михайло Стадник до 2013 року володів одним з найбільших аграрних підприємств в Україні. Але коли справи пішли погано Стадник продав його, приховавши, що заборгував півмільярда гривень. Як тільки-но він  отримав гроші, то покинув Україну і влаштувався в Швейцарії.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки

Біографія

Михайло Стадник народився в 1960 році в місті Хмельницький.

Освіта

Михайло Стадник має вищу освіту.

Сім'я

Михайло Стадник одружений. Дружину звуть Інеса. Назва підприємства Михайла Стадника - “Стіомі” утворено від початкових імен найближчих його родичів (чоловіка, дітей і матері).

Кар'єра

Бізнес

У великий бізнес Михайло Стадник прийшов в 2000 році. Тоді він став членом ради директорів української філії газотрейдера “Ітера”.

Коли “Ітера” зайнялась аграрним сектором, то Михайло Стадник з української сторони став засновником спільного російсько-українського підприємства “Ітера-Агро”. Компанія спеціалізувалася на вирощуванні зернових і виробництві добрив в рідній області бізнесмена.

На Хмельниччині підприємець володів шістьма підприємствами, які стали кістяком його “Стіомі-холдингу”.

Група компаній Стадника входила до двадцятки найбільших українських сільськогосподарських підприємств. Земельний банк налічував дев'яносто чотири тисячі гектарів.

Основною діяльністю “Стіомі” було рослинництво. Підприємство займалося зерновими культурами, а також виробництвом елітного насіння. Власний парк сільськогосподарської техніки дозволяв надавати послуги з проведення польових робіт і іншим агрокомпаніям.

“Стіомі” володів потужним млиновим комплексом. Велика частина борошна йшла на власний хлібокомбінат, який забезпечував майже все місто Хмельницький хлібом.

У 2011 році чистий дохід “Стіомі” склав сорок чотири мільйони гривень. Але вже через рік хмельницький бізнесмен вирішив продати свій агрохолдинг.

Майже чверть акцій придбало інше сільськогосподарське підприємство “Кернел”. Решта сімдесят п'ять відсотків акцій були розподілені між фірмами з юридичною адресою на Маршаллових островах.

У 2013 році після того, як розпродав усі свої активи, Стадник покинув Україну. Імовірно зараз він проживає в Швейцарії.

Михайло Стадник володів телеканалом “Ексклюзив”. Медіа-ресурс придбав парламентарій Сергій Лабазюк. Орієнтовно Стадник отримав за свій телеканал чотириста тисяч доларів.

Політика

Михайло Стадник двічі балотувався до Верховної Ради. У 2002 році він пішов на парламентські вибори як самовисуванець, а через чотири роки в списках “Українського Народного Блоку Костенка і Плюща”.

Обидві його спроби стати народним депутатом закінчилися невдачею.

Не ставши парламентарем Михайло Стадник на громадських засадах почав виконував функції помічника народного депутата. У четвертому скликанні Верховної Ради у Адама Чикала, а в шостому - у Льва Бірюка.

У 2010 році Михайло Стадник став депутатом Хмельницької обласної ради по мажоритарному округу. Його підтримала Партія промисловців і підприємців України.

Компромат

Після того як угода між Стадником і “Кернелом” була підписана, хмельницький бізнесмен отримав сорок відсотків від суми договору. На кінець грудня 2015 року було виплачено понад тридцяти мільйонів доларів.

Перед тим, як здійснити остаточний розрахунок з хмельницьким бізнесменом “Кернел” зажадав виконання певних умов договору, які так і не були виконані. До того ж, продавець виявив, що “Стіомі” банкрут і має боргів на суму в півмільярда гривень. Цю інформацію власник агрохолдингу при складанні договору купівлі-продажу приховав.

З цієї причини “Кернел” зажадав значно знизити остаточний платіж. Стадник відмовився. Тоді “Кернел” подав до суду. Судові суперечки йдуть вже протягом п'яти років.

Під час перебування депутатом Хмельницької обласної ради Стадник відзначився тим, що був одним з найбільших прогульників. Він відвідав всього шістнадцять відсотків сесійних засідань.

Стадник, бувши членом постійної комісії з питань бюджету, жодного разу не з'явився на засідання.

У 2013 році в обласній раді розглядалося питання про позбавлення бізнесмена депутатського мандата. Стадник навіть написав заяву про звільнення з облради. Однак він так і залишився депутатом.

Більше того, в 2014 році підприємця, який не був присутній на жодному засіданні облради прийняли до складу фракції “Блоку Юлії Тимошенко”, а з бюджетної комісії його перевели в комісію з питань власності, приватизації та інвестицій.

Михайло Стадник на посаді керівника “Стіомі-холдинг” займався самовільним захопленням земель сільськогосподарського призначення.

Так, бізнесмен привласнив понад трьохсот гектарів землі, яка належала одній з сільських рад Старосинявського району Хмельницької області.

Тільки після продажу “Стіомі” компанії “Кернел” суд зобов'язав агрохолдинг повернути ці землі сільраді і заплатити штраф триста тридцять дві тисячі гривень.

Статки

Про фінансове становище Михайла Стадника інформації у відкритих джерелах немає.

Згадки про персону