Михайло Титикало
  • Дата народження
    10 лютого 1950
  • Країна
    Україна
Михайло Титикало
5442

Михайло Титикало

Титикало Михайло Федорович: депутат-прогульник Львівської облради і король туалетного паперу

Михайло Титикало - Фото 1

Титикало Михайло Федорович — його підприємство у 2012 році було помічено за незаконним видобутком річкового гравію і скиданні в прибережно-захисну зону річки відходів виробництва.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Михайло Федорович Титикало народився 10 лютого 1950 року в селі Крайниково Хустського району Закарпатської області.

Освіта

Титикало має диплом інженера-електрика, який він отримав в 1974 році після закінчення Київського політехнічного інституту. Заочно закінчив Ленінградський технологічний інститут целюлозно-паперової промисловості та отримав спеціальність інженера-хіміка-технолога.

Сім'я

Львівський депутат перебуває у шлюбі. Дружину звуть Тамара. У Михайла є син Олександр та донька Лариса. Донька була заміжня за актором Володимиром Горянським.

Михайло Титикало - Фото 2

Кар'єра

Після закінчення київського політеху, Михайло влаштувався у місті Рахів (Закарпаття) на картонну фабрику. За шість років роботи пройшов шлях від інженера-електрика до начальника виробництва.

У період з 1981 по 1986 рік Титикало був головним інженером целюлозно-паперового комбінату в Ізмаїлі (Одеська область). Потім протягом п'ятнадцяти років (1986-2001) керував целюлозно-паперовим комбінатом у Жидачіві на Львівщині.

З 2002 по 2009 рік очолював компанію "Дунапак-Україна", яка входить до австрійського "Принцхорн холдинг" і займається виробництвом таропакувальних матеріалів.

Титикало обіймає посаду виробничо-технічного директора у ПАТ "Кохавинська паперова фабрика" (ТМ “Кохавинка”) та директора ПП "Транспак".

Михайло Титикало - Фото 3

Михайло має частку в декількох компаніях:

  • ПП "Транспак" — 100%, (вантажний автомобільний транспорт);
  • ТОВ "КПФ-БІОЕНЕРДЖІ" — 40%, (торгівля електроенергією);
  • ТОВ "Шляхбудсервіс-Д" — 20% (будівництво доріг, аеродромів та улаштування поверхні спортивних споруд).

Також Титикало є кінцевим бенефіціаром у вищезазначених фірмах, а також у ПАТ "Кохавинська паперова фабрика"  та ТОВ "Заміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Шаяни".

Кохавинська паперова фабрика відома виробництвом туалетного паперу, а також тим, що фінансує партію “Голос”.

У четвертому скликанні (2002-2006) Верховної Ради Михайло був помічником народного депутата Михайла Гладія з блоку "За єдину Україну!". Свої обов'язки він виконував на громадських засадах. 

У 2015 році Титикало став депутатом Львівської міської ради від партії "Громадянська позиція". Михайло — член однойменної фракції та заступник голови постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності, альтернативної енергетики.

Михайло Титикало - Фото 4

 Компромат

Наприкінці 2012 року на форумі львівських рибалок з’явилась інформація про те, що підприємство Титикало займається незаконним видобутком річкового гравію.

“На території Жидачівського району Львівської області співробітниками Державної екологічної інспекції в Львівській області спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля було виявлено факт несанкціонованого забору піщано-гравійної суміші на р. Стрий. Ці незаконні роботи здійснювалися з використанням важкої техніки, власником якої є ВАТ “Шляхбудсервіс-Д”.

Піщано-гравійну суміш вивозили і складували на території ПАТ “Кохавинська ПФ”.

Михайло Титикало - Фото 5

Крім того, “депутати та правоохоронці зафіксували вивезення з фабрики та скидання в прибережно-захисну зону річки кількох вантажівок відходів виробництва. Відходи у водоохоронну зону, за свідченням місцевих мешканців, фабрика скидає вже давно. Зрештою, замерзлі купи відходів червонуватого кольору видно неозброєним оком. Встановлено, що дані роботи теж здійснювалися без жодних дозволів та погоджень.

Наведені факти свідчать про кричущі порушення природоохоронного законодавства. Знищується середовище існування риб, амфібій, ссавців, серед яких є представники рідкісних та зникаючих (“червонокнижних”) видів. Сумнівно, що ці всі акції проходять без відома одного з керівників ПАТ “Кохавинська ПФ”.

Громадський рух “Чесно” відзначав, що у попередню каденцію Львівської облради (2010-2015) Михайло був у списку депутатів на відкликання через прогули.

У новій каденції Титикало не перестав прогулювати засідання облради. Так портал “Громадський простір” писав, що він “опинився у трійці депутатів, які фактично проігнорували виконання депутатського обов’язку роботи у раді у 2019 році”. Михайло відвідав лише одне засідання. При цьому депутат пропустив лише 3 з 14 засідань будівельної комісії.

Декларація

У травні 2020 року Михайла Титикало опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Михайло Титикало - Фото 6

Депутат облради володіє двома земельними ділянками: у Жидачів (1800 кв.м.) та Славському (300 кв.м.), двома житловими будинками у Жидачіві (260 кв.м.) та Славському (49,7 кв.м.), дачею (42 кв.м.) в селі Рогізно. У Жидачіві син Титикало має дві земельні ділянки (160 і 748 кв.м.) та житловий будинок (298,9 кв.м.).

Михайло володіє автомобілем УАЗ 2017 року випуску, Тамара пересувається на Citroen Berlingo 2011 року випуску.

Титикало за минулий рік заробив в сукупності 1,95 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 1,2 мільйона. У банках зберігає Михайло 1,1 мільйона гривень, 126 тисяч євро та 61,6 тисячі доларів. Тамара на рахунках в банках має 1,6 мільйона гривень.

Відео

Згадки про персону