Михайло Волинець
  • Дата народження
    5 квітня 1956
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Волинець
988

Михайло Волинець

Волинець Михайло Якович: колишній шахтар і нардеп від ВО «Батьківщина»

Волинець Михайло Якович — шахтар, голова профспілок гірників, соратник Юлії Тимошенко та депутат чотирьох скликань Верховної Ради.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Михайло Якович Волинець народився 30 жовтня 1956 року в селі Новоживотів Оратівського району Вінницької області.

Освіта

Після школи Михайло вступив у гірничий ПТУ міста Димитров (нині Мирноград) Донецької області. Потім два роки служив у радянській армії.

Вищу освіту Волинець отримав в Комунарському гірничо-металургійному інституті (нині Донбаський державний технічний університет). Має диплом за спеціальністю «Гірничий інженер-електромеханік».

Сім’я

Михайло був одружений двічі. Від першої дружини у нього народилося двоє дітей: Андрій (1979 р.н.) та донька Софія (1984 р.н.).

Кар'єра

Після демобілізації в 1977 році Михайло влаштувався електрослюсарем-підземщиком на шахту імені Стаханова. За кілька років Волинець дослужився до посади начальника ділянки. У 1985 році він перейшов на профспілкову роботу.

До розвалу Радянського Союзу Волинець очолював профспілку шахти. Наприкінці 1980-х років Михайло став організатором і керівником першого шахтарського страйку. З 1991 по 1992 рік Волинець був головою Міжрегіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників.

У 1995 році він очолив Незалежну профспілку гірників України, а через два роки — Конфедерацію вільних профспілок України. Був одним з активних учасників страйків гірників.

Волинець ще за радянських часів був депутатом. З 1983 року він двічі обирався до міської ради Красноармійська (нині Покровск). У 1998 році в перший раз намагався стати народним депутатом України. Тоді на парламентських виборах Михайло балотувався під третім номером у списку Партія духовного, економічного і соціального прогресу.

Через два роки Волинець знову пробував отримати депутатський мандат на довиборах по 36-му мажоритарному округу (Дніпропетровська область). Однак за підсумками виборів опинився тільки на третьому місці.

У 2002 році Михайло все ж став парламентарем. Під 14-м номером у списку Блоку Юлії Тимошенко він був обраний народним депутатом IV скликання Верховної Ради. Волинець був членом парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2006 і 2007 роках він переобирався до парламенту. В обох скликаннях займав посаду заступника голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. У 2012 році його 85-й номер у списку ВО «Батьківщина» виявився непрохідним. Також Михайло «пропустив» й VIII скликання Верховної Ради (2014-2019).

Під час відсутності в кріслі нардепа Волинець був помічником парламентарів — Олександра Бригинця (ВО «Батьківщина») та Павла Кішкаря (ВО «Самопоміч»). Свої обов'язки він виконував на громадських засадах. У 2015 році експарламентарій став одним з ініціаторів і творців Соціальної платформи «Важливий кожен».

У 2019 році після семи років Волинець знову отримав депутатський мандат. Як і раніше він балотувався від політсили Юлії Тимошенко (№20 у списку). У IX скликанні Михайло увійшов до складу парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

На момент обрання до Верховної Ради він керував Незалежною профспілкою гірників України (НПГУ) і Конфедерацією вільних профспілок України.

Компромат

У ЗМІ Волинця звинувачували в тому, що він захищав права не простих роботяг, а власників гірничодобувних підприємств. Своїми діями на посаді керівника профспілки гірників він частіше сприяв порушенню трудових прав роботодавцями, ніж захищав інтереси робітників.

У Михайла виявився в біографії факт співпраці з КДБ: «Зараз ні для кого не секрет, що виступи шахтарів робила спроби контролювати спецслужба СРСР — Комітет державної безпеки (КДБ).

Якщо бути точним, то проблемами шахтарських страйків займалося 5 Управління КДБ УРСР. На цю «третю силу» в страйкових рухах і робить ставку Михайло Волинець. Він вливається в наспіх створену на заводі мережу кадебешних провокаторів і агентів, і з її допомогою організовує успішні перевибори» очільника профкому шахти ім. Стаханова.

У 2008 році нардеп Волинець був помічений у спробі рейдерського захоплення приміщення в центрі Києва. Тоді парламентарій прийшов у супроводі групи міцних хлопців до приміщення за адресою: вулиця Велика Васильківська, 65.

«Депутат командував молодчиками, а ті намагалися всіма можливими шляхами проникнути на територію, навіть пробували розпиляти огорожу». Рейдерське захоплення закінчилося нічим. Власники будівлі викликали співробітників правоохоронних органів.

Пізніше Михайло взяв участь ще в одному рейдерському захопленні. Тоді в бійці постраждав дільничний міліціонер і співробітник виконавчої служби.

Волинець і сам нерідко вступав в кулачні сутички. Причому як на вулицях Києва, так і в стінах українського парламенту. Наприкінці 2010 року одна така бійка у Верховній Раді привела до госпіталізації нардепа. Йому довелося лікувати струс мозку та пошкоджену щелепу.

Навесні 2021 року журналісти «Радіо Свобода» виявили нестиковки в декларації нардепа. Так, в 2020 році він продав стару квартиру за чотири мільйони гривень, а нову придбав більш ніж за сім.

При аналізі минулих декларацій Волинця журналісти виявили, що зароблених депутатом коштів було недостатньо, щоб покрити різницю в три з половиною мільйона гривень для придбання апартаментів в Києві.

Декларація

У березні 2021 року Михайла Волинець опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Народний депутат володіє в Києві квартирою (122,3 кв.м.). У червні 2020 року політик придбав її за 7,4 мільйона гривень. Також в столиці йому належить два мотомісця (5,2 і 5,4 кв.м.). У листопаді 2018 року за них Волинець віддав у загальній сумі 381,8 тисячі гривень. При цьому у Михайла немає ні автомобілів, ні мотоциклів.

У 2020 році зарплата нардепа становить 509 тисяч. Ще 4,1 мільйона він отримав від продажу нерухомості. За минулий рік пенсія Волинця склала 189 тисяч. У банку парламентарій зберігає 457,5 тисячі гривень. Готівковими коштами Михайло задекларував чотири тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Facebook

Twitter

Згадки про персону