Радянський і український дизайнер і модельєр. Творець популярної торгової марки «Михайло Воронін», а також Концерну «Воронін» - мережа підприємств, що спеціалізуються на пошитті та реалізації чоловічого одягу, в тому числі однойменна франчайзингова мережа.
Дата народження: 10.07.1938 р.
Дата смерті: 14.04.2012
Рідне місто: Київ
У 2012-му році хвороба вкрала Михайла Вороніна. Найуспішніший фешн-дизайнер України помер, але його справа продовжує жити.
Королівський кутюр'є - саме так називали Вороніна в 90-х рр. В елегантних убраннях цього модельєра красувався не лише український бомонд, але також перші особи західних держав. Михайло Воронін створював костюми для Рональда Рейгана і Жака Ширака. Микита Горбачов, Леонід Кравчук і Леонід Кучма також не відставали від моди та шилися у Вороніна. Костюми його бренду носять Сильвестр Сталоне, Алессандро Сафіна, Олександр Пономарьов, Роман Віктюк, Володимир Гришко, Потап, Олександр Ткаченко та багато інших знаменитостей.
Український метр чоловічого костюма увійшов до книги «100 знаменитостей світу моди» поряд з Крістіаном Діором, Джанні Версаче та іншими культовими модельєрами.
Творець елегантних чоловічих костюмів народився в простій родині.
З дитинства Михайло Воронін мріяв стати артилеристом, але став створювати гарний одяг. У 16 років він вступив до профтехучилища. Там хлопець осягав швейне мистецтво.
У 1954-му році Михайло Воронін став кравцем верхнього одягу для чоловіків.
У 1964-му році він перейшов на посаду закрійника верхнього одягу для чоловіків.
У 1972-му році він продовжив навчання. Михайло Воронін почав підвищувати свою кваліфікацію в інституті легкої промисловості.
У 1985-му році він зайняв керівну посаду. Михайло став главою компанії «Мода і час».
Через 4 роки в кар'єрі радянського модельєра відбулася велика подія. Він представив свої наряди в Голлівуді. Колекція складалася з 30-ти костюмів.
У 1990-му моделі Вороніна вийшли на віденський подіум.
У 1991-му році дизайнер заснував свою компанію «Михайло Воронін - Відень - Париж». Його представництва розташувалися в Відні і в Парижі. Через 3 роки фірма переросла в концерн. Михайло Воронін став її президентом і власником контрольного пакета акцій ВАТ «Київська швейна фабрика «Желань»».
У 1996-му році наряди від Вороніна стали продаватися в 16-ти країнах світу.
Однією з фішок Михайла Вороніна була конструкція жилета, яку він винайшов в 1968 році. Завдяки цьому простому пристосуванню, дизайнер з легкістю визначав всі відхилення фігури замовника від стандарту. Це дозволяло пошити костюм без додаткових примірок. У результаті предмет одягу ідеально сідав по фігурі.
У 1998 році Михайло Воронін став академіком технічних наук.
Йому належить безліч престижних нагород і звань.
У 2012-му році культовий дизайнер пішов з життя. Причиною смерті став рак. Михайло Воронін похований на Байковому кладовищі.
Розвитком заснованого ним бренду займається донька Лариса Вороніна.
До сих пір костюми цієї марки користуються великою популярністю.
Особисте життя
У 1960-му році Михайло одружився з Інною. Пара прожила разом до смерті Михайла.
У подружжя є донька Лариса. Вона подарувала своїм батькам онука Женю.
Статок
Інформація про доходи прихована.