Задорожний Михайло Леонович: депутат Львівської ради, який змінив кілька політичних сил
Задорожний Михайло Леонович — колишній представник партії Юлії Тимошенко, який побував депутатом фракцій ВО "Свобода" та БПП у Львівській обласній раді.
Біографія
Михайло Леонович Задорожний народився 15 листопада 1966 року у селі Мала Білина Самбірського району Львівської області.
Освіта
У Задорожного є диплом про вищу освіту.
Сім'я
Задорожний перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ольга. Вона займається підприємницькою діяльністю. Їй належить МПП "Торгсервіс" (діяльність посередників у торгівлі різними товарами).
Кар'єра
Михайло займає посаду голови правління Дрогобицької райспоживспілки. Задорожний керівник та засновник МПП "Лівач" (роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами). Також він директор МПП "Торгсервіс".
Він чотири рази балотувався до Верховної Ради. У 2006 році Михайло йшов під №379 у партійному списку БЮТу. Потім Задорожний три рази був кандидатом по 121-му мажоритарному округу (міста Борислав, Дрогобич, Трускавець, Дрогобицький район Львівської області). У 2012 та 2014 роках Михайло йшов самовисуванцем.
У перший раз Задорожний отримав 6,57% підтримки та зайняв четверте місце. Через два роки за нього проголосувало 8,45%. Це виявилося шостим результатом на окрузі. У 2019 році Михайло був кандидатом від партії "Європейська солідарність". Однак, набравши 16,25% голосів, він став лише другим.
Краще йшли у Задорожного справи з виборами до Львівської обласної ради. У 2010 році він успішно балотувався від ВО “Свобода”, а через п'ять років — від БПП “Солідарність”.
В облраді VII скликання (з 2015 р.) депутат входить до складу фракції “Солідарність” та постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території і архітектури.
Компромат
У 2011 році тоді ще “свободівець” Михайло Задорожний “навкулачки з’ясовували стосунки” із депутатом від Партії регіонів Михайлом Сендаком у Львівській обласній раді.
Як пише “Український тиждень”, “конфлікт розпочався з виступу Михайла Сендака, який повідомив, що до нього як до голови Дрогобицької РДА звернулася керівник газового управління Рома Савчак, яка повідомила про те, що депутат Львівської облради Михайло Задорожний не платить за газ у своєму будинку. З проханням перевірити інформацію і вжити відповідних заходів Сендак звернувся до голови ЛОР Олега Панькевича.
Невдовзі після цього виступу безпосередньо у сесійній залі між Сендаком і Задорожним виникла сутичка, під час якої використовувалася ненормативна лексика і рукоприкладство.
“Це не конфлікт, на моє бачення, людина трошки зірвалася… Він обзивав мене різними словами, матом крив. Хвора людина, напевне”, — пояснив Сендак.
“Регіонал” також додав, що Задорожний є “торгашем”, оскільки отримав торгівельну освіту. Після цього коментаря Задорожний із Сендаком зітнулися знову, і “свободівець” декілька разів назвав регіонала виродком”.
Перед парламентськими виборами 2012 року лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок назвав Задорожного "зрадником". Тоді Михайло балотувався до Верховної Ради по 121-му мажоритарному округу самовисуванцем.
Видання "Дрогобич інфо" повідомляло, що “єдиним узгодженим кандидатом від Об’єднаної опозиції "Батьківщина" та партії "Свобода" у 121 виборчому окрузі є лідер Львівської "Батьківщини" Роман Ілик.
За словами Олега Тягнибока, висунення Михайла Задорожного є несанкціонованим, оскільки не погоджувалося "Свободою" і її партнерами з ВО "Батьківщина".
"Свобода" на своєму з’їзді не висувала кандидата по Дрогобицькому окрузі", – заявив Олег Тягнибок.
Він додав, що відповідно до домовленостей з "Батьківщиною", "Свобода" висунула своїх кандидатів лише на чотирьох округах Львівщини. Ті ж представники "Свободи", які вирішили йти самостійно, будуть оголошені зрадниками”.
Пізніше, те саме видання спростувало цю інформацію, написавши, що “Олег Тягнибок Михайла Задорожного зрадником не називав”.
Як відзначила пресслужба Задорожного, “під час згаданої пресконференції мова йшла не про Михайла Леоновича, а про пана Канаку, який балотується по 123 округу, і є партійцем “Свободи”. Під час цієї ж пресконференції Олег Тягнибок зазначив: по Перемишлянському та Дрогобицькому виборчому округах “Свобода” своїх кандидатів не виставляла.
Михайло Задорожний не є партійцем “Свободи”, але у Львівський обласній раді входить до фракції ВО “Свобода”. Тому, як позапартійний кандидат, жодних домовленостей не порушував.
Декларація
Львівський депутат облради володіє трьома земельними ділянками: дві у селі Раневичі (1214 і 1000 кв.м.) та у місті Дрогобич (427 кв.м.), двома квартирами (68,4 і 90,7 кв.м.) та одним нежитловим приміщенням (64 кв.м.) в Дрогобичі. У Раневичах Михайло має також недобудований житловий будинок (157,9 кв.м.).
Задорожний пересувається на автомобілі ВАЗ 2108 1992 року випуску. Також у нього є вантажний автомобіль — Peugeot Expert 2003 року випуску. Дружина депутата їздить на Ford Fiesta Comfort 2010 року випуску.
За 2019 рік він заробив 351,5 тисячі гривень. Дохід від підприємницької діяльності дружини Задорожного склав 1,03 мільйона.
У банку Михайло зберігає 32 тисячі доларів. Готівковими коштами він задекларував 145 тисяч гривень. У його дружини — 600 тисяч гривень. Третім особам Задорожний позичив 80 тисяч доларів. Ще 480 тисяч гривень львівський депутат вказав у декларації як "інше".